Namų ilgesys neslopina noro mokytis užsienyje

Turbūt daugelis moksleivių, mokydamiesi vidurinėje, svajoja apie mokyklos baigimą ir studijas. Vieni renkasi studentišką gyvenimą arčiau namų, o štai kitiems norisi išvykti kuo toliau. Būtent todėl abiturientai renkasi užsienio aukštąsias mokyklas, susivilioję geresne studijų kokybe, norėdami pažinti kitas kultūras ir išbandyti kažką naujo. Dabar taip pat yra toks metas, kai moksleiviai, baigę mokyklą stovi prie pasirinkimų slenksčio, tad keli gargždiškiai dalijasi savo patirtimi užsienio universitetuose.

Štai pernai baigęs Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją ir įstojęs į Esekso universitetą Didžiojoje Britanijoje Martynas Mazalas pasakoja, jog jau nuo dešimtos klasės matė save tik studijuojantį užsienyje. Įstojęs ten, vaikinas tikėjo geresne studijų kokybe, tačiau išvykęs susidūrė su kiek kitokia realybe – studentų motyvacija mokytis nebuvo didelė, o ir pats mokslas nebuvo kokybiškas. Martyną tai labiausiai nuvylė. Pats Esekso universitetas nėra aukščiausio lygio, tačiau studijos yra vertinamos daugelyje šalių. Bėgant laikui, Martynas suprato, jei nėra noro mokytis – to daryti nereikia. Tai ir paskatino jo sprendimą nutraukti studijas Didžiojoje Britanijoje ir grįžti į Lietuvą. Tiesa, vaikinas prieš vykdamas studijuoti svetur žinojo – užsienyje neliks ilgiau nei truks mokslo metai. Jis teigia, jog ir gimtinėje yra pakankamai erdvės saviraiškai, todėl naujus mokslo metus pradės Lietuvoje, Vilniuje, ISM universitete.

Tame pačiame universitete ekonomikos studijas baigęs Regimantas Strauka pasakoja kiek kitokią istoriją. Ekonomiką vaikinas rinkosi tikėdamasis jog šios studijos atsakys į jam rūpimus ir įdomius klausimus apie akcijų biržas, palūkanų normų bei valiutų kainų kritimą ir kilimą. Mokslai studentą tenkino ir jis savo sprendimo nesigaili, tačiau prisipažino: jeigu tektų rinktis iš naujo, rinktųsi labiau konkretų subjektą. Regimantas neslepia, jog gimtinės ilgesys aplanko, tačiau Didžiojoje Britanijoje įgijęs patirties, susipažinęs su įvairių šalių studentais, jis į Lietuvą grįžti artimiausiu metu neketina. Vaikino nuomone, likti Didžiojoje Britanijoje ir rasti darbą yra didesnis ir labiau intriguojantis iššūkis nei tą patį padaryti gimtinėje.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė Ugnė Paulauskaitė taip pat pasirinko studijas Didžiojoje Britanijoje, Briminghamo mieste Astono universitete. Čia mergina studijuoja biologijos mokslus. Šiam Ugnės sprendimui didžiausią įtaką padarė brolis, kuris baigė tą patį universitetą. 2011-aisiais metais ji su šeima atvyko jo pasveikinti išleistuvių proga ir pamilo šią šalį. Ugnė pasakoja, jog kartais norisi grįžti namo, pasivaikščioti slėniu, tačiau bendravimas internetu su šeima ir giminėmis, draugų planai aplankyti ją ilgesį gimtinei slopina. Savo pasirinkimo mergina nesigaili, čia ji išmoko organizuoti savo laiką – mokosi, dirba ir „pastudentauti“ spėja. Paklausta, ar planuoja po studijų grįžti į Lietuvą, ji neslėpė, jog dar nežino, jai norisi pagyventi svetur, pažinti kitas kultūras.

Taigi, kartais noras pažinti pasaulį, kitas kultūras ir didelės ambicijos nugali patriotiškumą, tad studentai renkasi svečias šalis gyvenimui, tačiau grįžimas Tėvynėn nėra išbrauktas iš kalbintųjų ateities planų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių