2019 Kovo 25
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Ne kokie reikaliukai

Prasidėjęs uogienių virimo sezonas, rūpestis dėl paukščių antplūdžių, kurie akimirksniu nulesa uogas, ko gero šiuo metu yra žymiai didesnis nei dėmesys metiniam Prezidentės pranešimui ar rajone šį savaitgalį vykstančiai apklausai dėl Klaipėdos rajono savivaldybės pavadinimo pakeitimo į Gargždų savivaldybės. Beje, tos apklausos rezultatai tik rekomendacinio pobūdžio, tad gali būti, kad mūsų pilietiški balsai į dangų neis, nes čia paskutinį žodį tars vietos politikai. Koks tas žodis bus, nuspėti ne taip jau sunku.

„Sujudinus politinės korupcijos viršūnių vandenis prieš mus atsivėrė „neregėta Lietuva“, nors visi įtarėme ją esant.

Kur ciniškas išskaičiavimas nustelbia viską ir kėsinasi į valstybę, į demokratiją. Kur knibžda godžių, klastingų, demoralizuotų savanaudžių, nematančių valstybės idėjos. Kur suprantama tik šantažo, melo ir grasinimų kalba, o įtaka poveikiu – einamiausia prekė.“

Antradienį skaitytame pranešime šis Prezidentės praregėjimas dėl „neregėtos Lietuvos“ sopulių mums patiems jau buvo aiškus visą pastarąjį dešimtmetį. Nes gi kodėl Lietuva taip masiškai emigruoja? Tikrai ne tik dėl skalsesnio duonos kąsnio.

Kaip ant delno buvo matyti politinių partijų keliaklupsčiavimas prieš didžiuosius verslo ryklius, kaip ant delno ryški ir smukusi politikų moralė, kurie ant savęs vežimo nemato, bet vis dar pirštu bado į kitos partijos partiečius arba dar bando savo godumo gėdas prisidengti baksnodami į esą papirktą žiniasklaidą. Patogu dabar vartoti tokią apibendrintą sąvoką, nes po ja pakliūva ir televizija, ir laikraščiai, ir radijas, ir portalai. Vartojant šią pačių politikų išpopuliarintą žiniasklaidos sąvoką galima po peiliu pakišti bet kokias informavimo priemones. Bet kokia būtent žiniasklaida įdomiausia, geidžiamiausia politikams? Paviešinta Valstybės saugumo departamento informacija įrodo, jog partijoms labiausiai rūpimas yra televizijos eteris, nes gi lietuviai meldžiasi prieš televizijos ekraną. Tad kai kurie lyderiai per galvą vertėsi, kaip verslo koncernui pinigų kuo daugiau iš biudžeto išspausti, kad tik juos žydrasis ekranas nuo ryto iki vakaro rodytų. Juk suprasta, kad net jei politiką ir be kelnių rodo, tai jam vis tiek naudinga, net jei kakadu per dantį traukia – tai vis tiek bet kuriuo atveju nemokama reklama, kuri įsėda į nemąstančių rinkėjų galveles: nes gi nuo amžių amžinųjų lietuviai tiki, kad jei per televizorių rodė, tai, matyt, reikšmingas tas žmogus. Nesvarbu, ką tas politikas ekrane išdarinėjo, kokias nesąmones vebleno, bet ką darysi, motušėl, reik už jį balsuot, nes žmogus matomas, žinomas!

„Gyventi be užkulisinių įtakų reikės mokytis mums visiems. Pirmiausia – partijoms, nes tik laisvi politikai gali priimti laisvus sprendimus“, – kaip balsas tyruose nuaidi Prezidentės pranešimo mintis. „Partijos, kurios pajėgs įveikti vidinį susipriešinimą, vienas kito niekinimą ir kompromitavimą, galios sukoncentravimą partinėse viršūnėse, eilinių narių izoliavimą, kurios remsis ne tik lyderio vardu, bet ir savo ideologija, bendraminčiais, vienijamais pažiūrų ir idėjų, tikrai turės ateitį“, – prognozuoja šalies vadovė šviesų rytojų. Bet kol kas ne kokie reikaliukai ne tik aukščiausiu lygiu, bet ir vietos savivaldoje, kurioje politikai nuoširdžiai yra įsitikinę, taip kaip mokė didysis Leninas, kad jie atėjo visiems laikams. Ką tie rinkėjai! Dar rinkimai tik ateinančių metų ankstyvą pavasarį, o postai Savivaldybėje tarsi šachmatų lentoje jau dabar rikiuojami: jei meras bus tas, tai vicemeras bus anas... Na, nepagalvokit, kad koks nors geriausias, patriotiškiausias žmogus. Visai ne tos kategorijos svarbios: karjeros galimybės garantuočiausios tiems, kurie ištikimai vykdo nurodymus, ir netgi tiems, kurie parvilioti ar patys perbėgę iš kitų partijų. Mat tokie yra ir patyrę, ir pažeidžiami – tad tokiais galima sėkmingai manipuliuoti. Apie šią problemą viešumoje diskutuoja kai kurie vietos politikai ir po anonimų kauke pasislėpę patys Savivaldybės darbuotojai. Žinoma, galima vėl prikišti, kad tai tik laikraštis pučia burbulą, bet juk užsimerkus problema neišsispęs.

„Lietuvos žmogus su savo rūpesčiais ir lūkesčiais kol kas paliktas politinės darbotvarkės nuošalėje, o rinkėjų patikėtas laikas Tautos atstovybėje naudojamas tarpusavio rietenoms ir asmeninių sąskaitų suvedinėjimui“, – aukso žodžiai, Prezidente, aukso žodžiai Jūsų pranešime. Po jų – jau jokių komentarų.

Red. pastaba. Visą Lietuvos prezidentės pranešimą galite perskaityti mūsų laikraščio internetinėje svetainėje www.gargzdai.lt.

Vilija BUTKUVIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kam apsimoka nedirbti?

Tik įsibėgėjus kovui sunkiai besiverčiantys rajono gyventojai šiemet pirmą kartą sulaukė nemokamų maisto paketų. Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas