Padėkos Popiežiui piligrimystėje – ir rajono tikintieji

Padėkos Popiežiui piligrimystėje – ir rajono tikintieji

Popiežius Pranciškus pasveikino trečiadienio bendrojoje audiencijoje dalyvavusius Lietuvos vyskupus ir piligrimus, tarp kurių buvo ir iš mūsų rajono. Piligrimai po iškilmių nepraleido progos tautinės vėliavos fone nusifotografuoti kartu su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu ir vyskupais.

 

Gargždiškė gidė Monika Vasylienė „Bangai“ elektroniniu laišku iš Romos pranešė, kad vasario 6–7 d. Lietuvos tikinčiųjų – vyskupų, vienuolių bei pasauliečių padėkos popiežiui Pranciškui už palaimintojo Teofiliaus Matulionio beatifikaciją piligrimystėje nuoširdžiai dalyvavo ir mūsų rajono gyventojų grupė. Gargždiškius ir vėžaitiškius Romoje bei Vatikane piligrimystėje ją paprašė pagloboti Vėžaičių klebonas Viktoras Daujotis.

Popiežius Pranciškus pasveikino trečiadienio bendrojoje audiencijoje dalyvavusius Lietuvos vyskupus ir piligrimus. Antradienio vakarą Bažnyčios Lietuvos ganytojai ir tikintieji perdavė Romos Šv. Baltramiejaus bazilikai – Naujųjų laikų kankinių šventovei – palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikviją. Palaimintasis Teofilius nuo dabar bus pagerbiamas kartu su kitais dvidešimtojo ir dvidešimt pirmojo amžių kankiniais, kurių atminimas saugomas toje šventovėje. Dalyvaudami trečiadienio bendrojoje audiencijoje lietuviai maldininkai ir vyskupai dar kartą padėkojo popiežiui už arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimą palaimintuoju.

Arkivyskupas Teofilius Matulionis Vilniuje, Katedros aikštėje surengtose iškilmėse, paskelbtas palaimintuoju pernai birželio 25 d. Jis – pirmasis lietuvis sovietinio režimo kankinys, paskelbtas palaimintuoju. Teofilius Matulionis buvo dvidešimtojo amžiaus katalikų dvasininkas, vyskupo pareigas ėjęs Rusijoje ir Lietuvoje. Už ištikimybę Katalikų Bažnyčiai, savo tikėjimui, tiesai ir dvasininko tarnystei arkivyskupas buvo nuteistas tris kartus, sovietų kalėjimuose ir lageriuose praleido beveik šešiolika metų. Popiežius Pijus XI apie jį yra sakęs: „Garbė lietuvių tautai, kuri davė tokį didvyrį.“ Palaimintasis Teofilius liturginiame kalendoriuje bus minimas birželio 14-ąją. Ji Lietuvoje minima kaip Gedulo ir vilties diena. Šią dieną 1941 m. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Buvo ištremta daug politikų, intelektualų, ūkininkų.

Lietuvos Vyskupų Konferencija ir Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus buvo paskelbę Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metais.

Parengė Vilija BUTKUVIENĖ

Monikos VASYLIENĖS nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?