Pagalbos prašiusiam ligoniui išeitį nurodė valytoja

Ar Gargždų ligoninėje veikia priėmimo-skubios pagalbos skyrius? Šį klausimą pateikė „Bangos“ skaitytojas, kuris teigė nesulaukęs jos, kai atskubėjo akį apsitaškęs rūgštimi. Paaiškėjo, kad skubi pagalba čia teikiama pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą pagal kompetencijas.

Neseniai Antanas E. iš Tickinų kaimo tvarkydamas elektrinį „piemenį“ patyrė šoką: sprogus akumuliatoriui, rūgštimi apsitaškė ne tik drabužius, kuriuose beregint atsirado skylių, bet ši pateko ir į akis.

„Negaišdamas laiko išskubėjau į Gargždus, ligoninės priėmimo-skubios pagalbos postą. Tai buvo apie 15.15 val. Poste sėdėjo dvi moterys baltais chalatais – galvojau, kad medikės. Man liepė užsiregistruoti pas akių gydytoją, bet registratūroje pasakė, jog šis dirbs tik pirmadienį, – pasakojo Antanas E., atvykęs į „Bangos“ redakciją. – Kai sugrįžęs pasakiau tai, poste buvusios moterys patarė užsiregistruoti pas šeimos gydytoją. Kodėl darbuotojos man nieko nepadėjo? Jeigu dirba poste, kodėl nesuteikė būtinosios pagalbos?“

Antanas E. pas šeimos gydytoją nebėjo, o nuskubėjo tiesiai į vaistinę, kur vaistininkė pardavė lašų, pasakė, kaip vartoti, ir liepė greičiau važiuoti į Klaipėdą pas okulistą. Situaciją papasakojęs vyras klausė, už ką algą gauna poste dirbančios slaugytojos?

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virginija Ruškienė, išgirdusi šią istoriją, pasakė: „Tuo metu budėjęs chirurgas turėjo žmogų apžiūrėti, suteikti skubią pagalbą ir pasiųsti į Klaipėdą, pas akių specialistą.“ Ji pridūrė, jog ligoniui atsidūrus panašioje situacijoje, reikia iš karto kreiptis į administraciją. „Dabar sudėtinga išsiaiškinti, objektyviai įvertinti konfliktą“, – sakė Gargždų ligoninės vadovė.

Šis įvykis buvo aptartas su komandos nariais. „Į mūsų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos postą patenka įvairių susirgimų kamuojami, traumų patyrę žmonės. Būtinoji pagalba suteikiama pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą pagal kompetencijas“, – kalbėjo V. Ruškienė.

Pasak jos, atvykęs į postą Antanas E. bendravo su valytoja, kuriai jis pasakęs, jog išsiplovė akį, bet norėtų, jog apžiūrėtų gydytojas. „Ji ir pasiuntė pas okulistą – viršijo savo įgaliojimus. Atsakinga už priėmimą budėjimo metu slaugytoja turėjo priimti sprendimą, – kalbėjo vyr. gydytoja. – Vėliau pacientas bendravo su ligoninės registratūros darbuotojomis, kurios patarė kreiptis į privačią akių kliniką. Visgi mums kyla abejonių dėl šio vyro traumos sunkumo: į akį patekus rūgščiai, pats vairavo automobilį. Kažin ar jam reikėjo būtinosios pagalbos?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių