Parama smulkiajam verslui itin įdomi jaunimui

VPS administravimo vadovė R. Damulienė pristatė VVG „Pajūrio kraštas“ 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos priemones verslui, paaiškino, kokios veiklos bus remiamos, kas yra tinkami paramos gavėjai, kokios yra maksimalios paramos sumos.Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ informacinis renginys Vėžaičiuose buvo skirtas tiems, kurie norėtų pradėti savo verslą arba jau veikiančių smulkiojo verslo įmonių atstovams, ūkininkams, ketinantiems kreiptis paramos dėl produkcijos perdirbimo, maisto grandinių kūrimo.

Džiaugiamės, kad susirinko net 71 dalyvis, nes bendradarbiavimas su verslo atstovais – tai naujas iššūkis VVG, nes iki šiol visas dėmesys buvo skiriamas nevyriausybiniam sektoriui. Renginio dalyviai buvo labai aktyvūs, uždavė daug klausimų Žemės ūkio ir Ūkio ministerijų atstovėms, supažindinusioms su 2018 m. paramos priemonėmis verslui.

VVG siekė, kad vieno renginio metu verslo atstovai galėtų gauti daug aktualios informacijos, todėl buvo kviečiami ir bankų atstovai, kurie kalbėjo apie sąlygas gauti paskolas prisidėjimui prie projektų, taip pat ir Darbo biržos atstovė Indrė Žiedienė turėjo nemažai aktualios informacijos darbdaviams.

VPS administravimo vadovė Raimonda Damulienė pristatė VVG „Pajūrio kraštas“ 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos priemones verslui, paaiškino, kokios veiklos bus remiamos, kas yra tinkami paramos gavėjai, kokios yra maksimalios paramos sumos. Renginio metu buvo siekiama išsiaiškinti, kurios priemonės labiausiai domina potencialius pareiškėjus. Tad po minėto pranešimo buvo siūloma kiekvienam dalyviui ant lapelio užrašyti tą priemonę, kuri labiausiai sudomino. Paaiškėjo, kad visus ypač domina VPS priemonės „Ūkio ir verslo plėt­ra“ 1 veiklos sritis „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse pradėti“. Mat į informacinį renginį susirinko daug jaunimo, besidominčio verslo pradžios galimybėmis. VVG tai labai džiugina, nes mūsų prioritetas – jaunų žmonių aktyvinimas, įtraukimas į vietos plėtros strategijos įgyvendinimą.

Šiokios tokios patirties dirbant su verslo projektais VVG jau turi, nes įgyvendinant 2007–2013 m. finansavimo laikotarpio vietos plėtros strategiją, buvo įgyvendinti du verslo projektai. Šiuos projektus, kaip geruosius pavyzdžius, informaciniame renginyje pristatė VPS administratorė – VPS viešųjų ryšių specialistė Vida Urbonienė. Ji akcentavo, kad abu įgyvendinti verslo projektai – „Trumpalaikio poilsio organizavimo ir nakvynės paslaugos A. Narvaišo ūkyje“ ir „UAB „Sulčių namai“ nealkoholinių gėrimų gamybos ir pakavimo paslauga“ buvo sėkmingi. Labiausiai džiugina ta aplinkybė, kad verslą kūrė jauni žmonės. Gerų verslo pavyzdžių, kuriuos įgyvendino jauni žmonės, pateikė renginį moderavusi LCC tarptautinio universiteto lektorė, LCC inovacijų laboratorijos direktorė Eglė Songailienė, kuri ir renginį pradėjo nuo panešimo „Kam jums tas verslas?“.

Informaciniame renginyje verslo atstovai buvo supažindinti su artimiausiais organizuojamais mokymais potencialiems verslo priemonių pareiškėjams. Susidomėjimas buvo netikėtai didelis, daug žmonių skubėjo pildyti išankstinės registracijos lapus į mokymus balandžio 25-ąją „Verslo projektai. Nuo idėjos iki prototipo“; 27 d. „Internetinė rinkodara ir komunikacija: „Facebook“ galimybės verslui. Kaip pritaikyti platformą verslo augimui?“; gegužės 8 d. „Leader verslo planų rengimas“.

VVG „Pajūrio kraštas“ informacija

CRM sistema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių