Paroda

Šiauliečiai dailininkai pastebi miestelių kultūros stebuklus


Viešbutyje „Lijo“ atidaryta šiauliečių dailininkų Redos Uogintienės ir Arūno Uoginto darbų paroda. Ją „Lijo“ galima apžiūrėti iki rugpjūčio vidurio.


Nepakenčia sostinės snobizmo


Menininkai Gargždų viešbutyje „Lijo“ lankėsi nebe pirmą kartą. Pernai vasarą jie dalyvavo čia surengtame plenere. Tada ką tik atidarytame „Lijo“ vykusio plenero tikslas buvo naujo viešbučio prijaukinimas, siekis, kad „Lijo“ taptų miestelėnų mėgstama vieša erdve. Savaitę kūrybinėmis dirbtuvėmis virtusiame „Lijo“ tada kūrė beveik trisdešimt menininkų: tapytojų, fotografų, skulptorių, juvelyrų, muzikų, architektų. Įgyvendinti užsibrėžtą tikslą jiems pavyko. Jau beveik metus veikiantis „Lijo“ vilioja jaukumu, įkvepia kūrybai. Jis tapo tikru miesto kultūros centru, kur nuolat vyksta įvairūs koncertai, spektakliai, atidaromos naujos parodos.


Nauja paroda „Lijo“ pristatyta ir praėjusį trečiadienį. Joje eksponuojami šiauliečių dailininkų Redos ir Arūno Uogintų darbų paroda. Jos autoriai teigė, kad po praėjusią vasarą čia vykusio plenero liko tik šilčiausi įspūdžiai ir prisiminimai, todėl abu norėjo savo darbų parodą suengti būtent „Lijo“. Šiauliuose gyvenantys menininkai tikino, kad apskritai juos labiau vilioja mažesni miestai nei sostinė. „Visi renginiai, parodos koncentruojasi Vilniuje, jų ten toks perteklius, kad jie tampa niekam nebeįdomūs. Mes už tai, kad kuo daugiau kultūrinių renginių vyktų įvairiuose Lietuvos miestuose. Man labai patinka maži miesteliai, negaliu pakęsti Vilniaus ir ten klestinčios snobiškos kultūros“, – kalbėjo Arūnas Uogintas.


Publikacijose – palyginimai


Dailininkas paskutiniu metu rengia ir publikacijas, kurios spausdinamos savaitraščiuose „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“. Pasak jo, pagrindinės jo straipsniuose dėstomos mintys yra apie tai, kad gyvenimas vyksta ne tik sostinėje, bet ir Lietuvos miesteliuose. „Noriu parodyti, kiek ten yra talentingų žmonių, koks gražus kultūrinis gyvenimas verda. Lyginu, koks menas yra sostinėje ir koks provincijoje. Tai, kas vyksta mažuose miestuose, yra labiau nuoširdu ir tikra. Apie Gargždus jau net nekalbu. Čia tikri stebuklai. Dabar jau nebestebina nei tai, kad „Banga“ žaidžia aukščiausioje lygoje, nei tai, kad čia galima sutikti vieną žymiausių Norvegijos menininkų H. Pushwagner. Per daug nenustebome ir Vilniuje švęsdami Naujuosius metus atsivertę „Lietuvos rytą“ ir perskaitę, kad viešbutis „Lijo“ pateko tarp dienraščio priedo „Būstas“ paskelbtų dešimties geriausių 2008 metų projektų“, – kalbėjo pašnekovas.


Į paveikslus įsiveržė širšės


„Lijo“ veikiančioje parodoje eksponuojami Redos Uogintienės tapybos darbai ir Arūno Uoginto darbai, atlikti specialia technika ant agro plėvelės klijuojant foliją ir iš jos pjaustant įvairius trafaretus. R. Uogintienės paveiksluose dominuoja šiltos spalvos ir vasariška nuotaika, nors darbai, pasak autorės, tapyti žiemą. „Šaltuoju metų laiku taip ilgėjausi saulės, šilumos, kad bandžiau tai įkūnyti savo paveiksluose“, – sakė ji. Pagrindiniai Redos paveikslų motyvai – įvairios gėlės ir paukščiai, daugiausia papūgos. „Kai buvau maža, kelerius metus su tėvais gyvenau Kuboje, iš ten parsivežėme didelę žalią papūgą. Nuolat ją prisimenu ir ji įvairiomis formomis vis atgimsta mano paveiksluose“, – sakė dailininkė.


Didelio formato Arūno Uoginto darbuose ant agro plėvelės iš folijos išpjaustyti moterų siluetai ir aplink išnyrančios širšės. Dailininkas juokėsi, kad širšių motyvas į jo darbus įsiveržė po praėjusią vasarą Gargžduose vykusio plenero. „Pamenu, tada paišiau portretų eskizus, o aplink zujo daugybė širšių, tai vieną kitą nupaišiau, ir štai jau visus metus jos mane persekioja mano darbuose“, – juokavo menininkas.


Reda ir Arūnas Uogintai Šiauliuose garsėja kaip įvairiapusiški menininkai. Jie yra sukūrę nemažai kostiumų ir scenografijų Šiaulių ir Klaipėdos dramos teatrų spektakliams, nuolat rengia įvairias meno akcijas, performansus, dalyvauja meno projektuose įvairiose užsienio šalyse.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių