Pasakų šalis užbūrė modernumu ir prabanga

Gargždiškė Milda įsitikinusi, kad ir senjorai gali pamatyti įdomias šalis.

Jungtiniai Arabų Emyratai – moderniausia, prabangiausia šalis pasaulyje, kur teko man, mėgstančiai keliauti senjorei, pabuvoti. Tiesiog neįtikėtina, kad iš dykumos tolių galima gėrėtis įspūdinga architektūra – galingi dangoraižiai, kiekvienas kitokio stiliaus ir jų daugėja kiekvieną dieną – išdygsta nauji galingi pastatai, viešbučiai, prekybos centrai, atrakcio­nų parkai ir kita.

Dubajus – tai pats moderniausias ir prabangiausias miestas pasaulyje ir šeicho premjero tikslas yra, kad Dubajaus prabangos neaplenktų nė vienas pasaulio miestas. Čia tiesiog stulbina aukščiausias pasaulyje 160 aukštų dangoraižis Burdž Chalifa. Dangoraižio aukštis siekia beveik 1 km ir jo viršūnė yra virš debesų. Ateityje planuojama statyti dar aukštesnį. Dangoraižis kainavo apie 1,5 milijardo JAV dolerių ir jis pavadintas prezidento šeicho vardu, nes jis suteikė didžiulę finansinę paramą statybai. Prie šio įspūdingo pastato įrengti vieni iš gražiausių dainuojantys ir šokantys fontanai. Nepaprastas grožis čia atsiveria vakare, kai dangoraižis skleidžia lazerio šou, nuostabūs nepakartojami fejerverkai driekiasi visa pakrante, o fontanai išdarinėja visokias figūras skambant arabiškai muzikai. Šalia yra ir didžiausias pasaulyje prekybos centras „Dubai Mall“, kuris užima 2 kv. km plotą ir yra apie 1500 parduotuvių. Šiame prekybos centre – ir didžiausias pasaulyje akvariumas, kuriame 10 000 tonų vandens. Ir čia daugybė įvairiausių jūros gyventojų, tarp jų net 300 ryklių ir didžiulių rajų.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose pasaulio pasididžiavimas yra dirbtinė Džumeiros sala-palmė, kurioje įsikūrę prabangūs dangoraižiai. Šalia Džumeiros yra išpilta dar didesnė sala-palmė, tačiau dar neužstatyta pastatais. Vaikštant negalima suprasti, kad esi šiame pasaulio stebukle, tačiau visas grožis atsiveria iš paukščio skrydžio.

Neišdildomą įspūdį paliko kelionė naktį plaukiant kruizu, pamatyti nepakartojamą miesto neoninį apšvietimą – kiekvienas dangoraižis išraižytas vis kitomis figūromis ir spalvomis.

Akis pribloškė Deiros aukso turgus, kur vitrinose kiekvieną dieną yra išrikiuojama 25 tonos įvairiausių ir gražiausių aukso gaminių. Čia auksas buvo pigesnis ir buvo galima dar nusilygti.

JAE lyja labai retai. Palmės ir įvairiausi pasodinti krūmai yra apjuosti laistymo žarnomis ir laistomi kiekvieną dieną. Labai aukšta temperatūra pasiekia per 55 laipsnius karščio. JAE labai saugu. Atvykę nebuvome įspėti, kad kas nors užpuls, kad reikia saugoti rankines. Labai didelis islamiškas pamaldumas, aukšta bendravimo kultūra, tačiau, aišku, būtina laikytis ir gerbti jų papročius ir kultūrą.

Argi nebuvo galima grožėtis „Burj AiArab“ viešbučiu, kuris yra 7 žvaigždučių ir yra prabangiausių viešbučių sąraše pasaulyje – tai TAE simbolis.

Šalies sostinė – Abu Dabis. Miesto prabanga nepakartojama. Daugybė parkų, fontanų, įdomu buvo matyti 160 m aukščio dangoraižį, pasvirusį 18 laipsnių kampu. O kaip neaplankyti šeicho Zaido mečetę, jo kuklaus kapo? Ši mečetė vienu metu talpina 41 000 maldininkų. Didelė galinga šventovė, išorė balta kaip sniegas. Viduje yra didžiausias pasaulyje kilimas, kurį 22 metus audė 1200 audėjų iš Irano. Viduje neapsakoma prabanga – auksas, „Swarovski“ kristalai, brangakmeniai, o koks šviestuvų grožis! Teko aplankyti ir didžiausią pasaulyje parką patalpoje „Ferrari“, pamatyti ir šeicho premjero rezidenciją, taip pat svečių didingus apartamentus.

Šeichas dangoraižiuose negyvena. Yra ištisi kvartalai didelių dviaukščių namų, aptvertų aukštomis tvoromis. Filmuoti ir fotografuoti nebuvo galima. Mašinos labai prabangios, didelės, pagamintos pagal užsakymus. Dominuoja 3 skaičių numeracija. Tačiau kuo turtingesnis ar didesnis pareigūnas, skaičiai mažėja iki dviejų, trijų.

Pas mus didžiausia tragedija yra laikoma, kad sugriežtino alkoholinių gėrimų pardavimą, o Emyratuose nei Šaržoje, nei Dubajuje, nei Abu Dabyje nėra tokių parduotuvių ir tragedijų nėra. Mačiau svaigalų parduotuvę Adžmano mieste. Bet ta parduotuvė labai neišvaizdi – atrodė kaip prekių sandėlis ir čia matėsi, kaip taksi važiuoja turistai pirkti alaus ir degtinės.

Jungtiniai Arabų Emyratai – moderni arabiška pasaka. Šalis rekordininkė, tviskanti prabanga ir turtais. Atvykęs pasijunti kaip kitoje planetoje.

Labai daug šalių teko aplankyti, tačiau ši šalis paliko didžiausią įspūdį, neišdildomus prisiminimus.

Tiesiog šioje šalyje netikėčiausios fantazijos tampa realybe.

Milda LUBIENĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?