Pasiekimų reitingas: „Vaivorykštėje“ – chemijos lyderiai, Priekulėje – vokiečių kalbos

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtas mokinių pasiekimų reitingas atskleidė netolygumus tarp savivaldybių. Rezultatai tarp mokyklų pasiekimų skiriasi 5–7 kartais. Geriausi – privačiose švietimo įstaigose.

Džiugu, kad chemijos geriausiai išmoko Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, toliau rikiuojasi Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos ir Alytaus „Jotvingių“ gimnazijos abiturientai. O Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija minima prie geriausiai paruošiančiųjų vokiečių kalbos valstybiniam brandos egzaminui.

Pirmoje vietoje – Kaunas

Sudarytame reitinge geriausiais pasiekimais šįmet gali didžiuotis Kaunas, iš pirmosios vietos išstūmęs Vilnių. Į trečiąją vietą iš ketvirtosios pakilo Palanga, ketvirtoje vietoje – milžinišką šuolį pademonstravęs Kaišiadorių rajonas, pernai jis buvo tik 29-as, o penktojoje vietoje – Klaipėda, pakilusi iš 7 vietos.

Prasčiausi rezultatai, kaip ir pernai, Neringoje. Ši savivaldybė liko paskutinėje, 60-oje vietoje, o Skuodas iš 46 vietos nukrito į priešpaskutinę, 59-ąją.

28 mln. – tiek pamokų per metus praleido Lietuvos moksleiviai. Manoma, jog dėl to klesti korepetitorių verslas. Pamoka pas korepetitorių, jei tai mokytojas, gali kainuoti 25–28 eurus, jei dėstytojas – 40–45 eurus. Šią vasarą buvo planuojama uždaryti dalį mažų mokyklų, tačiau tai nebuvo padaryta. Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas įvardijo, kad turime 212 mokyklų, kuriose mokosi mažiau nei po 120 mokinių. Tai, jo teigimu, lemia prastus pasiekimus.

Privačių mokyklų proveržis

Lietuvių kalbos, matematikos ir anglų kalbos valstybinius brandos egzaminus šįmet geriausiai išlaikė Vilniaus licėjaus auklėtiniai. Jie geriausiai išlaikė ir prancūzų kalbos valstybinį brandos egzaminą. Šių metų dalykinio gimnazijų reitingo išskirtinumas – kai kurių privačių mokyklų išsiveržimas į priekį – tai Klaipėdos licėjaus ir Vilniaus „Saulės“ gimnazijos.

Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija minima prie geriausiai išmokančiųjų vokiečių kalbos. 2019 m. vokiečių kalbos valstybinį brandos egzaminą laikė 42 šalies mokyklų abiturientai, o sėkmingiausiai – 100 – išlaikė net 12-os gimnazijų (tarp jų ir Priekulės) abiturientai. „100-uką praėjusiais metais gavo Martynas Merliūnas, jį vokiečių kalbos valstybiniam brandos egzaminui ruošė pedagogė Vilija Bakutienė. Vadinasi, kai yra mokinio motyvacija ir pedagogo atsidavimas, galime pasiekti maksimalių rezultatų. Džiugu“, – komentavo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis.

Steigs akademines klases

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė „Bangai“ teigė, jog žinia, kad „Vaivorykštėje“ mokiniai geriausiai paruošiami valstybiniam chemijos egzaminui, labai džiuginanti: „Tai tiek pedagogų, tiek mokinių indėlis. Mūsų gimnazijoje labai daug dėmesio skiriama gamtos, tiksliesiems mokslams – tai perspektyvu. Kiekvieną dieną gaunu žinutes, kad vieni ar kiti mokiniai užėmė pirmąsias vietas įvairiuose konkursuose, olimpiadose. Tačiau teisybės dėlei svarbu paminėti, kad praėjusiais metais chemijos valstybinį brandos egzaminą buvo pasirinkę du mokiniai, o laikyti atvyko tik vienas, jis ir gavo 99 balų įvertinimą.“ Priminsime, jog šį įvertinimą gavo Rokas Vaitkus, kuris buvo pripažintas ir vienu iš penkių gabiausių Klaipėdos rajono abiturientų. Iniciatyvą pagerbti geriausiai išlaikiusiuosius valstybinius brandos egzaminus jau 11-us metus puoselėja Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“. Jam buvo skirta ir „Neo Group“ piniginė premija. R. Vaitkų chemijos valstybiniam brandos egzaminui ruošė pedagogė Asta Vaišnoraitė, kuri gimnazijoje dirba 8 metus.

„Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė O. Sturonienė atvirai sakė, jog šiuo metu intensyviai veikiama, kad „Vaivorykštės“ gimnazijoje atsirastų akademinės klasės – būtų dar daugiau dėmesio skiriama kryptingam gabių mokinių ugdymui. „Bendradarbiaujame su Vilniaus Gedimino technikos, Klaipėdos universitetais, semiamės patirties iš tų švietimo įstaigų, kurios jau turi akademines klases. Šiuo metu kuriama strategija, dėliojami mokinių atrankos kriterijai ir pan. Šią mūsų idėją palaiko Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Got­libienė, tad judame pirmyn“, – kalbėjo ambicingų planų nestokojanti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė O. Sturonienė.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių