Pedagogams kompensuos kelionės išlaidas

Pedagogams kompensuos kelionės išlaidas

Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo įstaigoms šiemet bus lengviau burti pedagogų kolektyvą, mat mokytojams nuo naujų mokslo metų pradžios nuspręsta kompensuoti kelionės išlaidas – 0,10 Eur už 1 km.

Daugiausia važinėja Priekulėn

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Algirdo Petravičiaus, paskutiniais metais švietimo įstaigose daugėja pedagogų, kurie į darbą atvyksta iš kitų rajono vietovių nei įsikūrusi mokykla. 2017–2018 mokslo metais rajono švietimo įstaigose dirbo pedagogai iš Klaipėdos, Palangos miestų, Plungės, Šilutės, Kretingos, Šilalės, Rietavo, Tauragės savivaldybių teritorijos. Iš viso rajone į darbą važinėjančių (daugiau nei 5 km) pedagogų buvo 484 (iš jų 30 dirbo keliose įstaigose).

Didžiausias atvažiuojančių į darbą pedagogų skaičius – net 41 – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje. Į Gargždų muzikos mokyklą atvykstančių pedagogų – 29, Ketvergių, Dituvos pagrindinėse mokyklose – po 26.


Reikia žinoti

Gauti kelionės išlaidų kompensaciją galės:

  • pedagogai, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nesutampa su darbo vieta ir į darbą važinėja toliau nei 5 km;
  • pedagogai, kuriems paskirta mokyti mokinius, gyvenančius toliau nei 5 km nuo mokyklos, namuose;
  • pedagogai, kurie teikia švietimo pagalbą mokiniams, jų tėvams (globėjams, rūpintojams), gyvenantiems toliau nei 5 km nuo mokyklos.

„Sveikinu Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimą kompensuoti pedagogų kelionės išlaidas. Artimiausiu metu skelbsime konkursą mušamųjų instrumentų pedagogo pareigoms eiti Gargžduose, teorinio skyriaus – Endriejave, kanklių – Veiviržėnuose. Manau, bus ir konkursai rimtesni, daugiau kandidatų, kelionės išlaidų kompensavimas yra paskata. Jei yra nepilnas darbo krūvis, atlyginimas išeina nedidelis, tad dabar bent kelionės išlaidos bus kompensuojamos. Iki šiol pedagogai ieškodavo įvairių išeičių – būdavo, kad viena mašina ir penki atvažiuodavo“, – pastebėjo Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė.

Metams – apie 232 tūkst. Eur

A. Petravičius patikino, kad rajono mokykloms vis sunkiau rasti reikalingus specialistus kokybiškam ugdymo procesui užtikrinti. „Keliolika kilometrų važinėjantis pedagogas, kuriam kelionės išlaidos nekompensuojamos, gavęs siūlymą dirbti arčiau gyvenamosios vietos, dažniausiai renkasi kitą mokyklą“, – pastebėjo jis.

Kompensuojant pedagogams po 0,10 Eur už 1 km, pagal 2017–2018 mokslo metais važiuojančių į darbą mokytojų skaičių ir nuvažiuotų kilometrų sumą, kompensacijai metams reikėtų apie 232 tūkst. Eur. Jei važiuojančiųjų ir kilometrų skaičius išliks panašus, tai 2018 m. rugsėjo-lapkričio mėn. išlaidų kompensacija Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetą patuštintų apie 70 tūkst. Eur.

Visi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai neseniai vykusiame Tarybos posėdyje vieningai pritarė, kad pedagogams reikia kompensuoti kelionės į darbą išlaidas. Tačiau juos jaudino kitas dalykas – rajono Savivaldybės biudžete nėra numatyta tam reikalingų lėšų.

„Iš kokio rezervo bus imami pinigai? Ar Savivaldybės administracijos darbuotojai eis neapmokamų atostogų?“ – ironizuodamas teiravosi Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Nerijus Galvanauskas. Jam pritarė ir bendrapartietė Aud­ronė Balnionienė: „Jei teikiamas sprendimo projektas kompensuoti išlaidas, tai iškart turi būti numatytos tam lėšos. Iš kur tokia ydinga praktika?“

Prie sienos remiamas Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas neturėjo konkretaus atsakymo: „Reikalingi 70 tūkst. Eur nėra didelė suma, bet pagal mūsų tvarką, kai negalime perskirstyti viršplaninių lėšų, kurių iki šios dienos neturime, tai nemažas iššūkis. Birželio mėnesį vyksiančiame posėdyje bus perskirstomi 200–300 tūkst. Eur, tad galėsiu atsakyti.“


KOMENTARAI

  • Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos muzikos mokytoja Jūratė SURBLIENĖ: „Į Gargždus iš Klaipėdos važinėju jau 30 metų. Per mėnesį kelionei išleidžiu apie 50–60 Eur, šią sumą tenka atimti iš atlyginimo. Vietiniams pedagogams ji lieka. Buvo laikas, kai kelionės išlaidas taip pat kompensavo, gal prieš kokius ketverius metus... Jei rajono politikai nusprendė kompensuoti mūsų kelionės išlaidas nuo š. m. rugsėjo 1-osios, būtų fantastika.“
  • Endriejavo pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Eglė SKOLEVIČIENĖ: „Jau 9 metus važinėju iš Vėžaičių į Endriejavą. Per dieną išeina per 30 km. Gerai, kad mokyklos administracija į tai atsižvelgdavo ir sudėliodavo tvarkaraštį taip, jog dirbdavau tik 4 darbo dienas per savaitę. Stengdavomės kažkaip kooperuotis su kolegomis, tačiau ne visada išeidavo. Labai džiaugiuosi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu kompensuoti kelionės išlaidas pedagogams, tai bus didžiulė paskata.“

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?