Pirmadienį prisieks naujos kadencijos Tarybos nariai

Balandžio 15 d. Klaipėdos rajono savivaldybės salėje 10 val. pirmąkart į Tarybos posėdį rinksis naujos kadencijos nariai. Posėdžio dienotvarkėje svarbiausi klausimai siejami su Tarybos narių priesaika, koalicijų, frakcijų paskelbimu, buvusių rajono vadovų įgaliojimų pasibaigimu ir kt. Antrajame savivaldos rinkimų ture rajono meru yra išrinktas Bronius Markauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), kuris atsisakė Seimo nario mandato.

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas „Bangoje“ informavo, kad minėtame posėdyje prisiekia naujai išrinktos Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai, kurių yra 27. Taip pat posėdžio pirmininkui gali būti įteikiami vieši pareiškimai dėl savivaldybės tarybos narių vienijimosi į frakcijas, dėl savivaldybės tarybos daugumos ir savivaldybės tarybos opozicijos sudarymo. Jau anksčiau skelbėme, kad valdančiosios daugumos koalicijos sutartį naujos kadencijos rajono Taryboje yra pasirašę daugiausia rinkėjų balsų rajone gavusių partijų atstovai: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos liberalų sąjūdžio, taip pat į valdančiąją daugumą jungiasi visuomeninis rinkimų komitetas „Bendrai geriau“.

Pirmajame posėdyje taip pat priimamas sprendimas dėl savivaldybės administracijos direktoriaus (direktoriaus pavaduotojų) atleidimo iš pareigų, nes baigėsi įgaliojimų laikas, taip pat gali būti sprendžiama dėl atitinkamo pavedimo eiti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas tol, kol bus paskirtas direktorius naujai kadencijai.

Pirmajame posėdyje taip pat gali būti skiriami mero pavaduotojai ir savivaldybės administracijos direktorius, tačiau šie paskyrimai, matyt, bus atidėti neeiliniam posėdžiui, nes dėl kandidatūrų reikalingos specialiųjų tarnybų patikrinimo pažymos.  Iki posėdžio susiformavusi valdančioji dauguma konkretaus pareigybių pasiskirstymo neskelbia.

„Bangos“ informacija


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesame linkstanti smilga

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar leisite vaikus į vasaros stovyklas?