Pirštu vienas į kitą, o pėsčiųjų takas lieka nesaugus

Daupariškiai piktinasi jau antrus metus nuolat apsemiamu Dauparų–Jonušų dviračių ir pėsčiųjų taku, kuriuo einantys žmonės, aplenkdami balą, turi išeiti į važiuojamąją dalį, o tai esą labai nesaugu.

 

Nors paspaudė šaltukas, aistros dėl potvynių neslūgsta. Redakciją pasiekė daupariškio skundas dėl nuolat vienoje vietoje užtvinusio dviratininkų – pėsčiųjų tako Dauparai–Jonušai. Diskusija dėl šio tako užvirė ir socialiniuose tinkluose, ieškant atsakingų tarnybų už šį nesaugų taką.

Įtaria pažeistą drenažo sistemą

„Tik žingsnis iki nelaimės, bet mūsų valdininkams tai nerūpi arba jie tik ieško kaltininkų ir tai jau tęsiasi antrus metus. Baisu matyti, kaip rytais vaikai, eidami į mokyklą, tamsoje išeina į judrų kelią: visi važiuoja, skuba į darbus, be abejo, yra ir tokių, kurie net labai skuba į „niekur“. Neduok Dieve, įvyktų tragedija. Tad kyla klausimas – kas kaltas? Žinoma, vaikas, bet ar tikrai tik vaikas? Gal galėtumėt tiems „nekaltiesiems“ savo aštriom plunksnom pabadyti, kur reikia?“ – į redakciją laišku kreipėsi daupariškis Remigijus Dapkevičius, atsiuntęs ir patvinusio Dauparų–Jonušų pėsčiųjų tako nuotraukas.

Dėl minėto tako aštrią diskusiją šią savaitę feisbuke užvirė rajono Savivaldybės tarybos narė Regina Kernagienė, gyvenanti Dauparuose. Ji viešai kreipėsi į Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnę Juditą Čekuolienę su klausimu, kaip sprendžiama ši antrus metus aktuali problema. Politikė savo susirūpinimą pailiustravo apsemto tako nuotraukomis. Gyventojai jautriai reagavo į paviešintą bėdą ir taip pat feisbuke pradėjo dalintis savo pastebėjimais ne tik dėl šio tako, bet ir vandentvarkos problemų gyvenvietėje. Anot diskusijos dalyvių, dviračių ir pėsčiųjų takas nuolat apsemiamas pavasarį ir rudenį. Kai kurie daupariškiai įžvelgė, jog šie patvinimai, kurių yra ne vienoje vietoje, kyla dėl pažeistos ar užsikišusios drenažinės sistemos gyvenvietėje, nes esą iki centralizuoto nuotekų ir vandentvarkos projekto įgyvendinimo tokių potvynių nebuvo. Mat Dauparuose tvinsta ne tik šis takas, bet ir sklypai, namų rūsiai, gyventojams šį sezoną tenka nuolat siurbliais iš jų traukti vandenį.

Rado kaltininkus – kelininkus

Feisbuke įsiplieskusioje diskusijoje dėl užlieto Dauparų–Jonušų pėsčiųjų tako pasisakęs bendrovės „Klaipėdos vanduo“, kuri vykdė vandentvarkos projektą gyvenvietėje, vadovas Leonas Makūnas pastebėjo, jog tai esanti ne įmonės kompetencija.

Pasak L. Makūno, „Klaipėdos vanduo“ jau keletą kartų aiškinosi situaciją keliose gyvenvietės vietose ir esą savo rangovų (UAB „Edrija“ – aut. pastaba) kaltės nerado. L. Makūnas taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog pernai dėl smarkių liūčių daug kur patvino pirmą kartą, nors ten nebuvo vykdyta jokių darbų ir nėra jokių tinklų. „Savo klaidas ištaisysime, bet svetimų klaidų taisyti neketiname“, – teigė „Klaipėdos vandens“ vadovas, paraginęs ieškoti už apsemtą taką atsakingų darbuotojų Savivaldybės administracijoje.

Savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus „Bangai“ atsakė, kad takas priklauso Kelių direkcijai, kuri juo ir privalanti rūpintis. Tą redakcijai patvirtino ir Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausiais specialistas Juozas Griauslys. Anot jo, iš melioracijai skirtų lėšų tokių apsemtų takų jie negalintys tvarkyti, juolab kad takas priklauso Kelių direkcijai. Specialistas mano, kad užtenka pakelę sutvarkyti taip, kaip reikia, – įrengti griovelį, vamzdį vandens nutekėjimui, ir problemos esą neliks, vanduo nebesikaups. J. Griauslio teigimu, dar pernai Žemės ūkio skyriaus atstovai dėl šio klausimo bendravo su Dauparų–Kvietinių seniūnija.

Reorganizacija paliko nežinioje

Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Judita Čekuolienė, paprašyta pakomentuoti situaciją, stebėjosi, kad daupariškė Tarybos narė, Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkė R. Kernagienė viešai užduoda tokius klausimus dėl Dauparų–Jonušų tako. Seniūnė „Bangai“ tvirtino, kad esą politikė pernai pavasarį dalyvavo išplėstiniame posėdyje Dauparuose, kur su vandentvarkininkais, projekto vykdytojais, kitais specialistais buvo aptariama situacija dėl patvinimų gyvenvietėje.

Pasak seniūnės, reikia tik noro pasidomėti ir visiems galima sužinoti, jog apsemiamas takas priklauso kelininkams, o ne ieškoti kaltų seniūnijoje. Į kelininkus seniūnija kreipėsi, siuntė raštą, gavo atsakymą, kad reikalingas projektas darbams atlikti.

„Deja, įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ yra reorganizuota, kaip bus toliau po tos pertvarkos, kada ir kokie darbai bus atliekami, mes dar nežinome“, – sakė seniūnė.

Pažadėjo pavasario nelaukti

Pasak J. Čekuolienės, iš tiesų problemų dėl potvynių, vandens tiekimo reikalų Dauparuose yra, bet jos sprendžiamos. Gyvenvietėje pernai specialistai atliko vamzdynų patikrinimą, drenažų „prapūtimą“. Vienoje vietoje rasti užlaužti drenažai, nes gyventojas įsirengė baseiną lauke ir juos sugadino, bet žadėjo sutvarkyti.

„Praėjusieji metai dėl liūčių buvo pilni iššūkių visiems. Nuo potvynio gelbėjome ir Vingio gatvę, iškasėme griovius, nes vanduo jau „ėjo“ per asfaltą. Gauname gyventojų signalų apie sumažėjusį vandens spaudimą, pablogėjusią vandens kokybę. Vėl kalbėsimės su specialistais, vandentvarkininkais, melioratoriais. Ieškosime būdų, kaip įveikti greičiau ir problemą dėl Dauparų–Jonušų tako nelaukiant pavasario“, – „Bangai“ teigė J. Čekuolienė. Seniūnė patvirtino, kad eiti šiuo taku gyventojams, ypač vaikams, tikrai yra labai nepatogu, gal ir nesaugu, dėl to ji suprantanti daupariškių nerimą ir nepasitenkinimą. „Tačiau turime net žymiai pavojingesnių, rimtą susirūpinimą keliančių perėjimų, pavyzdžiui, kertant automagistralę į „Vlantanos“ įmonę“, – sakė J. Čekuolienė.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių