Po studijų Norvegijoje – pareigos „Minijos“ kino teatre

„Svajonių darbas yra tas, į kurį ryte atsikėlęs žmogus eina su šypsena, su noru kažką gero ir įdomaus duoti savo miestui, savo aplinkai. Dėl to po studijų grįžau į Gargždus ir nenusivyliau“, – teigia D. Jurevičiūtė.

 

Kino mėgėja, kažkada net rašiusi tinklaraštį apie matytus kino filmus, džiaugiasi, jog pomėgis virto darbu. 25 m. Deimantė JUREVIČIŪTĖ po studijų Norvegijos Stavangerio universitete grįžo į Gargždus ir jau 3 mėnesius eina kino teatro „Minija“ vadybininkės-renginių koordinatorės pareigas.

Žiūrovų skonį atspėti nelengva

– Ar teko dirbti tokio pobūdžio darbą jau anksčiau?

– Ne, tačiau studijuodama Tarptautinės viešbučių ir turizmo lyderystės magistrantūros studijas Norvegijoje metus savanoriavau studentų sąjungoje, ėjau renginių organizatorės pareigas. Mano komanda sėkmingai suorganizavo per 20 įvairios apimties ir temos renginių. Įgijau daug įgūdžių ir patirties, kuri labai pravers Gargžduose. Čia esu atsakinga už filmų repertuarų sudarymą, visuomenės informavimą, įvairių pristatymų, premjerų koordinavimą, ataskaitų rengimą ir pan.

– Kokiais kriterijais remiantis yra formuojamas repertuaras?

– Pirmiausia žiūrime į tai, ką šiuo metu gali pasiūlyti kino platintojai. „Minijoje“ rodysime naujausius filmus. Antrasis kriterijus – kokybė. Tai, kas populiaru televizijoje, nebūtinai populiaru ir kine. Demonstruosime kritikų gerai įvertintus filmus, visuomenėje pripažintų aktorių ir režisierių darbus. Trečiasis kriterijus – auditorija. Žiūrovų skonį ne visada lengva atspėti. Iki renovacijos „Minijos“ kino teatre daug dėmesio sulaukdavo animacija ir filmai šeimai, tad ir dabar stengsimės, kad tėveliai, atėję su vaikais, patenkintų savo poreikius. Tačiau nepaliksime nuošalyje ir kitų.

– Kas Gargždams tiekia kino filmus?

– Turime sutartis su keletu didžiųjų kompanijų, t. y. „Acme Film“, „Forum Cinemas“ ir kt. Bendradarbiaujame ir su mažesnėmis įmonėmis, jeigu rinkoje pasirodo geras produktas. Filmus nuomojame pagal sutarčių sąlygas. Deja, piniginių reikalų negaliu plačiau komentuoti, tai – komercinė paslaptis.

Kolektyvas – kaip vienas kumštis

– Esate ne tik vadybininkė, bet ir renginių koordinatorė. Kokios papildomos veiklos, be filmų rodymo, yra planuojamos kino teatro pastate?

– Tiesą pasakius, mums kiekvienas naujas filmas tartum renginys! Pasiruošimas premjerai atima ne mažiau laiko ir darbo nei renginio planavimas. Žinoma, turime įvairių vizijų, ką čia būtų galima įgyvendinti. Kol kas tai tebėra idėjų stadijoje, viską reikia išgryninti.

Rudenį planuojame prisijungti prie Gargždų kultūros centro organizuojamo Keturių vandenų festivalio – keturių meno rūšių sintezės. Kadangi kartu su kino teatru atidaromas ir fotografijos bei kino technikos muziejus, turime minčių edukacinei programai.

– Darbo „Minijoje“ privalumai ir trūkumai?

– Pagrindinis minusas, kad niekada negali žinoti, ar žiūrovams patiks repertuaras. Juk nuo to priklauso kino teatro sėkmė. O pliusų yra ne vienas ir ne du. Svarbiausia, kad mūsų kolektyvas – kaip vienas kumštis. Labai greitai susibendravome, tapome tartum antroji šeima. Ilgamečiai kino teatro darbuotojai perduoda daug patirties ir žinių. Be to, mes nuolat būsime naujienų sūkuryje, vieni iš pirmųjų žinosime, kokie filmai atkeliauja į Lietuvą. Manau, kad tai puikus dalykas.

– Akivaizdu, kad neišvengsite darbo ir vakarais, savaitgaliais. Artimieji neprieštaraus?

– Atvirkščiai. Jie labai supratingi. Mane palaiko ir džiaugiasi, kad buvau priimta į „Minijos“ kolektyvą. Širdies draugo neturiu, tad ir priekaištauti nėra kam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių