Podologei svarbu ne tik gražūs nagai

Podologė J. Šniukštienė: „Daugelį žmonių vargina nuospaudos, įaugę nagai, bet jie nesikreipia pagalbos, kol gali vaikščioti.“

Muzikos mokytojos darbą į podologės specialybę – problematiškų pėdų priežiūrą išmainiusiai Jolantai Šniukštienei malonu padėti žmonėms išsivaduoti nuo skausmo ir nepatogumų dėl nuospaudų, įaugusio ar deformuoto nago. „Kuo sudėtingiau, tuo man įdomiau“, – tvirtino podologė, Gargžduose įkūrusi rankų ir kojų nagų priežiūros centrą.

Prieš 18 metų Gargždų centre, Klaipėdos gatvėje, šiuolaikiškame pastate išsinuomojusi patalpas J. Šniukštienė įkūrė nagų priežiūros kabinetą. Manikiūrininkė-pedikiūrininkė iš pradžių tik tvarkė ir lakavo, bet ilgainiui pamatė, kad žmones vargina ir pėdų problemos: įaugę, dėl įvairių priežasčių deformuoti kojų nagai, nuospaudos, iššokę kauliukai. Ir ji ryžosi padėti.

Turėdama manikiūrininkės-pedikiūrininkės darbo patirties, Jolanta pradėjo važinėti į mokymus Vokietijoje. Su podologais ji mokėsi neskausmingai pašalinti nuospaudas, sutvarkyti įaugusį nagą. „Domėjausi, kodėl iššoka pėdos kauliukas ir kokios prevencinės priemonės gali tai sustabdyti“, – kalbėjo J. Šniukštienė.

Kai kurių dalykų jai teko mokytis Ukrainoje.

Dabar dėl problematiškų kojų pėdų į jos kabinetą užsuka ne tik suaugusieji, pagyvenusieji – tėvai atsineša savo kūdikius, atsiveda prakutusius vaikus. „Iš visos Vakarų Lietuvos atvyksta žmonių, norinčių susitvarkyti savo pėdas, – sakė podologė. – Aš neoperuoju – tai daro medikai, bet turėdama žinių, patirties išvaduoju nuo skausmo pašalinusi nuospaudas, sutvarkiusi įaugusį ar deformuotą nagą.“

Pasak specialistės, tai trunka apie valandą. „Jaučiu malonumą, kai raišuojančiam žmogui atlikusi procedūrą matau, kaip jam palengvėjo – skausmas atlėgo, – prisipažino Jolanta. – Kuo sudėtingesnis atvejis, tuo man įdomiau dirbti.“

Per savo darbo praktiką jai teko matyti įvairių bėdų varginamų žmonių pėdų. Apie savo paslaugas ji skelbia socialiniuose tinkluose, paskyroje „Negaliu paeiti“.

„Daugumos žmonių pėdos problematiškos, bet kol jie gali vaikščioti, pagalbos neieško, o gal ir nežino, kur kreiptis“, – svarstė pašnekovė.

Ši podologė gali padėti daugeliu atvejų. Daug priemonių yra sutvarkyti įaugusį nagą. Pasak J. Šniukštienės, efektyviausia, viena iš naujesnių – nago sąsaga, kurią ji gali pasiūlyti savo kabinete. „Kolegė, dirbanti sostinėje, irgi gali ją pasiūlyti“, – sakė Jolanta.

Be skausmo šalinti nuospaudas irgi aktualu daugeliui. Pašnekovė apgailestavo, kad žmonės išlaidauja vaistinėse pirkdami pleistrus, tikėdamiesi išsigydyti. „Bet tai tik laikina priemonė – nuospaudų nepanaikina“, – tikino podologė.

Beje, nuospaudų šalinimas šiame kabinete kainuoja nuo 8 iki 30 eurų, įaugusio nago sutvarkymas – nuo 15 iki 35 eurų, problematiškų pėdų pedikiūras – nuo 25 eurų, nago protezavimas (nago plokštelės suformavimas) – nuo 20 eurų. J. Šniukštienė prisipažino, jog kartais sunkiai besiverčiančiam žmogui procedūrą atlieka nemokamai, išskirtiniais atvejais gelbsti vaikus.

J. Šniukštienė konsultuoja žmones dėl problematiškų pėdų, pasiūlo prevencinių priemonių – aliejų, kremų, gelių. Jai teko skaityti paskaitas būsimiems manikiūrininkams-pedikiūrininkams, podologams.

Virginija LAPIENĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių