2019 Rugpjūčio 25
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Pradės kilti Slengių bažnyčios pamatai

Pradės kilti Slengių bažnyčios pamatai

Sendvario seniūnija jau keletą metų gyvena Dievo namų statybos nuotaikomis. Apie būsimą parapijos šventovę liudijo du kryžiai, iš kurių vienas statybų pradžios nesulaukė – gūsingas vėjas neseniai kryžių palaužė. Laimei, jau netrukus jo vietoje ims kilti bažnyčios pamatai.

Statybas leido pernai

Priminsime, kad Slengių bažnyčia bus statoma greta Slengių kapinaičių, priešais Gindulių gyvenvietę, 31 aro teritorijoje. 15 arų sklypą statyboms dovanojo vietos gyventoja Stefa Riaukienė, antrąjį parapija įsigijo. Bažnyčios techninis projektas buvo parengtas dar 2012 m., o statybos leidimas gautas tik paskutiniąją praėjusių metų dieną.

Numatoma, kad bažnyčios patalpų viduje bus įrengtos 99 sėdimos vietos. Greta šventoriaus būsiančiose patalpose įsikurs ir seniūnijos tikinčiųjų bendruomenės namai. Taip atsiras papildoma erdvė senyvo amžiaus žmonių užimtumui, vaikų ruošimui Pirmajai komunijai, Sutvirtinimo sakramentui ir kt.

Šiuo metu tikintieji iš Mazūriškių, Gindulių, Slengių, Radailių, Trušelių, Aukštkiemių, Baukštininkų ir kitų kaimų dažniausiai į pamaldas vyksta Klaipėdoje, dalis – Plikių katalikų bažnyčioje.

Jau stumdė gruntą

Bažnyčios statybų rūpesčiai gula ant klebono kun. Viktoro Daujočio pečių, kuriam Slengių parapija priskirta tik pernai gruodį. Jis taip pat aptarnauja ir Vėžaičių parapijos tikinčiuosius. Dvasininkas perėmė Slengių bažnyčios idėjos pirmtako, anksčiau Plikių Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo parapijai vadovavusio kunigo Dariaus Trijonio iniciatyvą pastatyti šiuos maldos namus. Statybomis nuo pat pradžių rūpinasi ir visuomenininkas, Savivaldybės tarybos narys Aivaras Vasylius.

Jo iniciatyva dar 2010 m. būsimos bažnytėlės vietoje pastatytas pirmasis kryžius. Pats jį gaminęs ir su tikinčiaisiais statęs radailiškis A. Vasylius „Bangai“ patvirtino, kad šį tikėjimo simbolį neseniai teko nupjauti, mat palaužė uraganas „Feliksas“. Atsitiktinumas ar ne, bet kryžius išlaukė iki lemiamos akimirkos. „Porą dienų prieš jam nulūžtant su klebonu V. Daujočiu sutarėme dėl pamatų statybos pradžios. Kitą dieną po nulūžimo su geodezininkais žymėjome pamatų ašis“, – sparčiau judančiu statybų procesu džiaugėsi A. Vasylius.

Prisistato parapijiečiams

Klebonas V. Daujotis patvirtino, kad statybininkai jau nustumdė augalinį sluoksnį ir paruošė statybvietę, pils polius. Kol kas dar neaišku, kas atliks visus rangos darbus. Anot kun. V. Daujočio, norima rasti patikimus statybininkus, tačiau svarbios ir minimalios išlaidos – gi bažnyčia bus statoma iš suaukotų lėšų.

Dvasininkas viltingai kalba apie pareigą globoti naują parapiją – ši jam priklauso dar tik penkis mėnesius. V. Daujotis šiuo metu ypatingą dėmesį skiria pažinčiai su tikinčiaisiais. Būtent klebonas pernai inicijavo ir antrojo kryžiaus statybas Slengiuose. Jo minčiai pritarė Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, dovanojęs Joakimo Gilvonausko rankų darbo kryžių. Jis buvo pastatytas ir pašventintas gruodžio pradžioje.


Slengių bažnyčia iškils aukų dėka. Parapijos tikintieji viliasi vieni kitų pagalbos, galbūt ir svaresnio verslininkų prisidėjimo. Aukoti galima Slengių parapijai: juridinio asmens kodas 303566444, sąskaitos Nr. LT24 4010 0510 0335 4806.

Jolanta VENSKUTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Pasirinkimai

Šiandien „Bangoje“ pasakojame istoriją apie priekuliškio žandaro Emilio Josuttis šeimos likimą. Po daugiau nei septyniasdešimties metų savo buvusių namų Priekulėje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar Rugsėjo 1- oji Jums yra naujos išlaidos?