Rajone – prastesni egzaminų rezultatai

Praėjusią savaitę nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė 5 valstybinių brandos egzaminų (VBE) – lietuvių kalbos ir literatūros, informacinių technologijų, biologijos, užsienio kalbų (anglų ir rusų) rezultatus.

Kaip „Bangai“ teigė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Got­libienė, lietuvių kalbos ir literatūros VBE šiemet rajone laikė 217 kandidatų, tai – dešimčia daugiau nei praėjusiais metais. Vidutinis rezultatas sumažėjo trimis balais ir siekė 45,43. Beveik dvigubai padidėjo neišlaikiusiųjų skaičius – šiemet tokių 15. Nuo 86 iki 99 balų rajone gavo 20 abiturientų, tai – dviem mažiau nei praėjusiais metais. Nei pernai, nei šiemet nebuvo gautas nė vienas šimtukas.

Biologijos VBE rajone laikė 54 kandidatai. Vidutinis balas ženkliai sumažėjo – praėjusiais metais gauta 63,36, o šiemet tik 47,23. Aukščiausio lygio 86–99 įvertinimo skaičius smuko kone devynis kartus – praeitais metais tokių buvo 17, o šiemet tik 2. 2018 metais gautas 1 šimtukas, šiemet jo niekas negavo.

Užsienio kalbos (anglų) VBE laikė beveik dešimt kandidatų mažiau – 214, jų vidutinis balas smuko viena padala. Sumažėjo ir šimtukų skaičius – praėjusiais metais buvo 15, o šiemet tik 11. Deja, du kandidatai neperžengė minimalios 16 balų ribos.

Informacinių technologijų VBE laikė 23 abiturientai. Vidutinis balas sumažėjo 15 punktų ir siekė 45,7. Gautas 1 šimtukas, tačiau egzamino neišlaikė 2 kandidatai.

Užsienio kalbos (rusų) VBE rezultatas smuktelėjo keliais punktais ir siekė 73. Rajone 100 balų įvertinimą gavo vienas abiturientas.

Iki šiol buvo gauta 16 šimtukų, 3 mokiniai gavo po du šimto balų įvertinimus.

N. Gotlibienė komentavo, jog didesniam neišlaikiusiųjų skaičiui galėjo daryti įtaką spalio mėnesį organizuotas egzaminų pasirinkimas (anksčiau tai vykdavo vasarį).

Likusių valstybinių brandos egzaminų – istorijos, matematikos ir geografijos – rezultatai bus paskelbti ketvirtadienį.

Robertas MACIUS


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

8 700 55 400

Skaičiai pavadinime nereiškia nei…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar žinote, jog nuo sekmadienio – žiemos laikas?