Rajono gyventojai atviri verslo pradžiamoksliui

„Verslumo manijos“ konkursą kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ paskelbusi Klaipėdos rajono savivaldybės administracija sulaukė neregėto paraiškų skaičiaus – per 60. Norinčiųjų nerti į verslo vandenis mokymai prasidės jau šiandien, tačiau prizinis fondas bus paskirstytas tik gruodį. Užėmusiajam pirmąją vietą atiteks 4 400 Eur, antrąją – 2 200 Eur, trečiąją – 1 100 Eur.

Paraiškų antplūdis

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas akcentavo, jog Klaipėdos rajono savivaldybė yra antroji Lietuvoje, kuri, bendradarbiaudama su VšĮ „Versli Lietuva“, ryžosi skelbti „Verslumo manijos“ konkursą ir tam numatė prizinį fondą. Pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio konkursą buvo paskelbusi Alytaus miesto savivaldybė.

„Mes sulaukėme per 60 verslo idėjų paraiškų. Tai dar kartą liudija, jog Klaipėdos rajone gyvena aktyvūs žmonės, siekiantys savo tikslų. Nesitikėjome tokio antplūdžio, tačiau anksčiau vykdyta apklausa parodė, kad pradėti nuosavam verslui daugeliui trūksta tiesiog investicijų, tad Klaipėdos rajono savivaldybės administracija į tai ir atsižvelgė“, – sakė M. Virbauskas. Anot jo, visiems verslo idėjas pateikusiems asmenims suteikiama galimybė nemokamai dalyvauti mokymuose, kurie prasideda jau lapkričio 7 dieną. Tai mokymai, kurie dalyviams suteiks ne tik verslo pradžiai, bet ir kasdieninei veiklos praktikai būtinas žinias. Mokymus sudarys 6 temų verslumo įgūdžių lavinimo kursas, kiekvienos temos mokymai truks 6 valandas. M. Virbauskas dėstė, jog užsiėmimus ves ekspertai – šių dienų profesionalai, padedantys optimizuoti verslo įmonių procesus. Mokymų temos – „Verslo idėjos vystymas – nuo idėjos iki veikiančios įmonės, verslo modelio validavimas“, „Kūrybiškumas“, „Laiko planavimas“, „Viešas kalbėjimas“, „Streso valdymas“, „Verslo idėjos pristatymas“. Mokymai vyks Gargžduose (J. Lankučio viešojoje bibliotekoje, Klaipėdos g. 15, Gargždai) ir Vėžaičiuose (Vėžaičių kultūros centre, Liepų g. 3A, Vėžaičiai, Klaipėdos r.).

Forume paskelbs finalininkus

Šis konkursas finansuojamas iš Klaipėdos rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programai 2018 m. numatytų lėšų. Konkurso pagrindinė idėja – sudaryti palankias sąlygas plėtoti naują verslą Klaipėdos rajone, skatinti verslo idėjų kūrimą ir prisidėti prie jų įgyvendinimo. Verslo idėjas vertins komisija, kurios du nariai bus iš Klaipėdos rajono savivaldybės. Anot M. Virbausko, tai Klaipėdos rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos vertinimo komisijos pirmininkė Andžela Šakinienė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, vertinimo komisijos pirmininkės pavaduotoja Ligita Liutikienė. Kiti vertintojai – iš VšĮ „Versli Lietuva“ pusės.

Jau lapkričio 20 d. vyksiančiame Klaipėdos rajono savivaldybės ir verslo forume bus paskelbta 15 konkurso „Verslumo manija“ finalinio etapo dalyvių, kurie dėl prizo varžysis finaliniame renginyje. Preliminari data 2018 m. gruodžio 12 d. „Bus vertinamos verslo idėjos, jų novatoriškumas, verslo idėjos nauda Klaipėdos rajonui bei verslo idėjos pristatymo profesionalumas“, – atkreipė dėmesį Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas.

Alytaus patirtis

Pernai alytiškiai varžėsi dviejose verslo kategorijose – verslo pradžios ir verslo plėtros. Verslo plėtros kategorijoje pagrindinį piniginį prizą laimėję drabužių kūrėjai „Viecinis“ turėjo galimybę išplėsti savo kolekciją ir pasiekti dar daugiau dzūkiškai tarmei neabejingų pirkėjų ne tik Alytuje ir Pietų regione, bet ir čia kilusius dzūkus visoje Lietuvoje bei užsienyje. Šį rudenį „Viecinis“ startavo nauja kolekcija su dzūkiškais posakiais ant kokybiškų drabužių.

Verslo pradžios kategorijoje pernai piniginį paskatinimą laimėjo tuomet dar abituriente buvusi Neda Karalevičiūtė, kuri pasiūlė lietuviškumu dvelkiančius namų kvapus „We are Lithuania“. Laimėjimą jaunoji verslininkė investavo į bandymus, o tai leido atrasti geriausią variantą gaminant namų kvapus ir išbandyti daugybę variacijų. Pasiteisinus šiai verslumo skatinimo iniciatyvai, konkurso „Verslumo manija“ pagrindinis piniginis fondas Alytuje šiemet didesnis nei pernai. Verslo plėtros kategorijoje Alytuje veikiančios bendrovės gali pretenduoti į 9 000 Eur, o Alytaus gyventojai kaip fiziniai asmenys, turintys tik verslo idėją, – į 2 000 Eur pagrindinį prizą. Piniginius paskatinimus taip pat gaus antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojai.

Agnė ADOMAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Vasaros vajai

Kaip bėga jūsų vasara? Manau, kad labai…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar dalyvausite Jūros šventėje?