Rajono medžiai prašosi kokybiškos priežiūros

Rajono medžiai prašosi kokybiškos priežiūros

Gėlių gatvės medžių genėjimas papiktino skaitytoją. Tačiau darbus atlikusi įmonė tikina, kad pagal galimybes medžiai nugenėti tinkamai. Jie esą netinkamai buvo prižiūrimi anksčiau, dabar reikia taisyti klaidas.

 

Esą netinkamai nugenėtais medžiais Gargžduose, Gėlių gatvėje, „Bangai“ nuoširdžiai skundėsi skaitytoja. Darbus atlikusi įmonė „GT Transport“ atskleidė kitą medalio pusę: želdiniai neteisingai prižiūrėti dar daugelį metų atgal. O štai Gargždų parke yra per 70 net kritinės būklės medžių. Panašu, kad gargždiškiams pavojaus jie nebekels ir išvaizda nebepiktins. Mat parengtas Gargždų parko infrastruktūros sutvarkymo techninis projektas. Specialistai įsitikinę, kad reikia kompleksiškai atnaujinti medžių grupes, jų alėjas ir kitose rajono vietose. Tačiau tam stinga lėšų.

Papiktino Gėlių gatvė

Gargždiškė Jūratė dar birželį „Bangą“ tikino Gėlių gatve einanti skaudančia širdimi. Esą medžiai veikiau ne nugenėti, o sužaloti. Pasak moters, atlikti medžių genėjimo darbai prasilenkė su kokybe, o darbuotojų kvalifikacija kėlė dvejones. „Atvažiavo vėlyvą pavasarį, nugenėjo medžius... Tiksliau juos sužalojo. Žiedų artimiausius 3 metus nesulauksime, o lapai vasaros viduryje nebent išsprogs. Gal reikėjo iš viso nupjauti, o ne „šluotas“ gyventojams palikti?“ – piktinosi moteris. „Bangai“ su darbus atlikusios įmonės „GT Transport“ vadovu Tomu Lataku tąkart susisiekti nepavyko. Tačiau paviešinus gyventojos skundą, jis pats atvyko į redakciją. Anot įmonės vadovo, Gėlių gatvėje genėjimo darbai atlikti kokybiškai. Problema ta, kad medžiai iki tol daugelį metų buvo neprižiūrėti. „Yra pagrindinės taisyklės, tačiau kiekvienas medis individualus. Kad vaizdas būtų estetiškas, medžiai turi būti vienodo aukščio. Taip pat jie negali kliudyti elektros laidų. Sukeliame šakas į viršų. Trumpiname galūnes, formuojant nuo viršaus. Išpjauname pažeistas ir sergančias šakas. Medžių būklė pamažu gerėja“, – darbus apžvelgė vadovas.

Apskundė pirmąkart

Pasak „GT Transport“ direktoriaus, turinčio medkirčio ir aukštalipio pažymėjimus, medžius rajone genėjantis darbininkas visuomet dirba profesionaliai ir atsakingai. „Dainius jau 5 metus rūpinasi rajono medžiais. Niekuomet niekas nesiskundė. Net nemalonu prieš darbuotoją, kad „Bangoje“ pasirodė gyventojos skundas“, – apgailestavo vadovas.

Kad medžius genėjęs darbininkas dirba nepriekaištingai, paliudijo ir Gargždų seniūnijos vyriausioji specialistė Violeta Gedgaudienė. „Sąžiningas, atsakingas, kruopštus, puikiai išmanantis savo darbą. Bend­raujame ir bendradarbiaujame. Visuomet palieka tvarkingą darbo vietą. Žmonės jo darbu tikrai nesiskundžia“, – tikino ji ir pritarė, kad Gargžduose medžiai galimai sužaloti jau prieš daugelį metų. Kaip „Bangą“ informavo Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Tamošauskienė, dėl prastai nugenėtų medžių Savivaldybė nesulaukė nė vieno gyventojų skundo, tačiau pastabų dėl netinkamai atliekamų medžio genėjimo darbų sulaukiama iš Tarybos narių.

J. Tamošauskienės teigimu, genėjimo darbus atliekančių specialistų kontrolę turėtų vykdyti seniūnijų darbuotojai. Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyrius planuoja rudenį organizuoti medžių genėjimo mokymus seniūnijų darbuotojams, kad būtų geresnė medžių genėjimo darbus atliekančių darbuotojų kontrolė. Mokymai bus organizuojami rudenį, kai vyksta genėjimo darbai, kad įgytas žinias būtų galima naudoti iškart, vykdant medžių genėjimo darbus.

Tvarkys Gargždų parką

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosios specialistės, rajone medžių būk­lė yra gana prasta. „Reikėtų, kad kompleksiškai būtų atnaujinamos medžių alėjos, jų grupės. Naujai sodinami želdiniai turi atitikti sodmenų kokybės reikalavimus. Deja, naujiems medžiams įveisti trūksta lėšų – vieno nedidelio medžio kaina svyruoja nuo 100 iki 200 eurų“, – komentavo ji ir informavo, kad dėl medžių genėjimo darbų su UAB „GT Transport“ 3 metų sutarties vertė – 143 558,16 eurų su PVM.

„Neinvestuoja tiek, kiek reikėtų. Vien Gargždų parke suskaičiuojame 70 kritinės būklės, pavojų gyventojams keliančių medžių. 1,2 m skersmens, 25 m aukščio medžiai laikosi vos ant 5–10 cm storio žievės. Tiksinti bomba. Stipresnis vėjas – ir sulauksime nelaimės“, – pastebėjo T. Latakas. Medžių būklė Gargždų parke Savivaldybei puikiai žinoma. „Baigėme rengti Gargždų miesto parko infrastruktūros sutvarkymo techninį projektą, kuriame numatytas ir želdynų, želdinių atnaujinimas. Sprendinių įgyvendinimas yra suskirstytas į 3 etapus: numatyti želdinių pertvarkymo, naujų želdinių įveisimo, šlaitų sutvirtinimo, renginių erdvės įrengimo, laiptų sutvarkymo, apšvietimo sistemos pakeitimo ir kiti darbai. Gargždų miesto parko techninis projektas yra parengtas. Techninio projekto sprendinių įgyvendinimo darbų pirkimas numatytas liepos mėn. Pirkimą vykdys ir priemonę kuruos Statybos ir kelių priežiūros skyrius“, – dėstė J. Tamošauskienė.

Verta paminėti, kad parko infrastruktūros sutvarkymo techninio projekto vertė – per 2 mln. Eur.

Aistė NOREIKAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gyvenimo eksperimentuose – jautrumas

Pastaruoju metu visuomenėje pasigirsta balsų dėl perdėto jautrumo gyvajai gamtai. Tempiamės namo pasiklydusį žvėrelio jauniklį, nors gamtininkai už tai bara.…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar patinka toks šiltas pavasaris?