Rankų lenkimo čempionate – 20 medalių

Kretingos rajone, Kūlupėnuose vyko XXI Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempio­natas. Renginyje dalyvavo per 190 dalyvių iš Šilutės, Klaipėdos, Radviliškio, Gargždų, Mažeikių, Rietavo, Kūlupėnų, Kuršėnų, Šakių bei Skuodo. Gargždų komandos palaikyti ir visų susirinkusiųjų pasveikinti Kovo 11-osios proga atvyko Seimo narys Petras Gražulis.

Finalinėms kovoms ant scenos viena po kitos kilo Gargždų sporto mokyklos rankų lenkimo sportininkės (dauguma sportininkų – Endriejavo pagrindinės mokyklos mokiniai). Geriausiai sekėsi Gabijai Genčaitei ir Editai Bendikaitei. Abi sportininkės, ir kaire, ir dešine rankomis, tapo savo svorių kategorijų nugalėtojomis. Aukso ir sidabro medalius iškovojo Kotryna Vainoriūtė ir Gustė Varnelytė. Sidabro medaliais pasipuošė Auksė Viržintaitė, Skaistė Jomontaitė, Aistė Kėželytė. Rūta Jančauskaitė iškovojo sidabro ir brozos medalius, Neda Račkutė – bronzą.

Ant apdovanojimų pakylos laiptelių kilo ir keletas vaikinų: Tomas Ruzgys iškovojo sidabro, o Vytautas Kėželis abiem rankomis – bronzos medalius.

Šiais metais čempionate atsirado ir naujovių – naujoje grupėje varžėsi sportininkai su negalia. Šioje kategorijoje Raminta Kontrimaitė dešine ranka iškovojo sidabro medalį, o komandos draugas Henrikas Kubilius abiem rankomis – bronzą.

Komandinėje įskaitoje Šilutės komanda, iškovojusi 13 auksinių, 12 sidabrinių ir 17 bronzos medalių, užtikrintai, net 90 taškų skirtumu aplenkė antroje vietoje likusią Radviliškio komandą. Mažeikių miesto komanda – 3 vietoje. Gargždų komanda nuo trečios vietos atsiliko 53 taškais ir užėmė 4 vietą (2016 metais – 5 vieta).

Lietuvos nacionalinis rankų lenkimo čempionatas vyks balandžio 8 d. Radviliškyje. Europos XXVII rankų lenkimo čempionatas vyks Lenkijoje gegužės 14–20 dienomis.