Savivaldybė dešimtmetį neįveikia telkšančios balos

Gyventoja prašė nusausinti, o gavo pasiūlymą greičio kalneliams

Po Gargždų Žalgirio gatvės remonto smarkiau palijus ypač ties viena sodyba telkšo didžiulė bala. Nuo 2009 metų šios gatvės gyventojai kreipiasi į rajono Savivaldybės administraciją ir prašo išspręsti problemą. Tačiau, anot gargždiškių, situacija per beveik 10 metų nepasikeitė. Dar labiau žmones piktina valdininkų atsirašinėjimai ir atsakomybės kratymasis.

Raštai buvo, veiksmų – ne

Žalgirio gatvėje ties 17-ojo namo valda palijus telkšo nemaža bala, atsiradusi dėl prieš dešimtmetį gatvėje vykdytų remonto darbų. 2009 metais Žalgirio gatvės gyventojai raštu kreipėsi į rajono Savivaldybės administraciją dėl susidariusios problemos sprendimo. Tačiau situacija per devynerius metus nepasikeitė.

2018 m. sausio mėn. Žalgirio g. gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. pastaba) raštu kreipėsi į merą su pageidavimu sudaryti Savivaldybės darbuotojų, kuruojančių miesto infrastruktūros priežiūrą, komisiją susidariusios balos priežastims nustatyti. Taip pat prašė parengti veiksmų planą bei numatyti finansavimą gatvei sutvarkyti ir apie priimtus sprendimus informuoti raštu.

Kitą mėnesį laiško autorė sulaukė Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Karbausko atsakymo, kuriame informuota, kad Žalgirio gatvėje nėra įrengtos vieningos lietaus vandens surinkimo sistemos. Atsakyme minima, kad dalyvaujant Savivaldybės administracijos, Gargždų seniūnijos atstovams buvo nutarta įpareigoti rajone esamus lietaus kanalizacijos tinklus prižiūrinčią įmonę atlikti faktinę Žalgirio gatvės lietaus kanalizacijos tinklų apžiūrą. Be to, pripažįstama, kad turi būti įvertintos galimybes dėl paviršinių lietaus nuotekų nuvedimo į artimiausią lietaus vandens surinkimo sistemą nuo minėtos gatvės 17 sklypo.

Gyventoja įžvelgė kvailybę

Tame pačiame Savivaldybės direktoriaus atsakyme minėtosios valdos gyventoja rado saliamonišką pasiūlymą: kaip laikiną sprendimo būdą Savivaldybė pasiūlė įrengti greičio ribojimo kalnelius. Tačiau laiško autorė dėl jų turinti atskiru raštu vėl kreiptis į Administraciją. Esą tuomet naujai pateiktą prašymą pažadėta nustatyta tvarka svarstyti Saugaus eismo komisijoje, ir greičio ribojimo kalneliai būsią įrengti artimiausiu metu. Tuo pačiu būsiąs užtikrintas pėsčiųjų saugumas. Toks atsakymas gyventojai, kuriai bala ties įvažiavimu į namų valdą lietingu periodu telkšo beveik dešimtmetį, pasirodė „nei į tvorą, nei į mietą“. Tad moteriai trūko kantrybė ir ji parašė dar vieną raštą merui. Šįkart – akivaizdžiai ironizuodama dėl valdininkijos biurokratinio požiūrio.

„Pakartotinai kreipiuosi į merą, nes 2018 02 07 Administracijos direktoriaus Sigito Karbausko atsakymas pavadintas „Dėl informacijos pateikimo“ manęs, kaip rinkėjos į savivaldą, netenkina. Man nereikia informacijos, man reikia Savivaldybės administracijos konstruktyvaus veikimo. Mano prašyme minima problema neatsirado per 2017 metų liūtis. Ji egzistuoja jau dešimt metų po atlikto gatvės remonto. Ką Savivaldybė padarė per 10 metų? Ar mums vėl teks laukti 10 metų, kol, kaip rašoma atsakyme, „atsiras galimybė problemos sprendimo būdui“? – dar viename rašte Savivaldybei piktinasi gyventoja.

Žalgirio gatvėje tvyrančios lietingu metu balos „savininkė“ savo pakartotiniame kreipimesi į merą rėžia tiesiai šviesiai: „Atsakyme pasiūlyta priemonė įrengti greičio ribojimo kalnelius dvelkia kvailumu, bet ne išmintimi. Liūdniausia tai, kad manęs prašo pritarti kvailumui ir rašyti atskirą prašymą.“ Savo rašte moteris Savivaldybei nelieka skolinga: ji taip pat pateikia saliamonišką pasiūlymą. „Tai tegul Savivaldybė premjerui pasiūlo Priekulės krašto užliejamo kelio problemai spręsti ne estakadą statyti, o įrengti greičio ribojimo kalnelius užliejamo kelio pradžioje ir pabaigoje. O kadangi Gargždų mieste nėra įrengtos vieningos lietaus surinkimo sistemos, tai gal Žalgirio gat­vėje problemai spręsti išmintingiausia būtų pastatyti estakadą?“ – ironizuoja Žalgirio gatvės gyventoja.

Dar reikėjo parašų

Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus „Bangai“ teigė, kad su Žalgirio gatvės gyventojais buvo bendrauta ne tik raštais, bet ir gyvai. Jis prisiminė, kad nuvykus į vietą ir kalbantis su gyventojomis buvo iškelta problema ir dėl greitai pro balą važiuojančių automobilių. Jie aptaško gyventojų tvoras ir pėsčiuosius.

„Tad buvo pasiūlyta įrengti greitį ribojančias priemones – kalnelius. Kelios gyventojos šiai idėjai pritarė. Atskiru raštu į Savivaldybę joms buvo pasiūlyta kreiptis, nes įrengiant kalnelius reikalingi gyventojų, prie kurių namų planuojama įrengti greičio ribojimo kalnelius, parašai. Greičio kalnelių reikalingumo ir įrengimo negali nuspręsti vienas gyventojas“, – akcentavo Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas.

Matyt, gyventojai nebesivargino rinkti parašų, nes ne kalnelių prašė, o balos nusausinimo. Tokia pagalba gyventojams – didelė ir net artimiausiu metu, rodos, Savivaldybei lieka neįveikiama problema.

Techninis projektas – gal kitąmet

„Bangą“ Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas Feliksas Žemgulys užtikrino, kad Žalgirio gatvės situacija žinoma. Pasak jo, visi atsakymai gyventojams pateikti laiku. O problemos spręsti negalima, nes Gargždų miesto Žalgirio gatvėje nėra vieningos lietaus vandens surinkimo sistemos, Savivaldybei priklausančių lietaus kanalizacijos tinklų.

2019 metais planuojama rengti Žalgirio gatvės naujos lietaus vandens surinkimo sistemos techninį projektą. Šių metų pabaigoje bus sudarytas rajono lietaus kanalizacijos tinklų plėtros prioritetų sąrašas, į kurį bus įtrauktas ir pareiškėjos prašymas. „Visas sąrašas bus viešinamas ir kitų metų pradžioje žinant 2019 m. Savivaldybės biudžetą bus priimti sprendimai dėl sąraše pirmumo eilę turinčių priemonių vykdymo“, – komentavo Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas. Jis atkreipė dėmesį, kad ES nefinansuoja gyvenviečių, kuriose mažiau nei 20 tūkst. gyventojų, lietaus vandens surinkimo sistemų įrengimo.

Lietaus tinklų plėtra pagal esamus projektus artimiausiu metu yra numatyta Jakuose Jubiliejaus, Pavasario ir Austėjos gatvėse. Preliminarus lėšų poreikis – 750 tūkst. Eur. Taip pat lietaus tinklų plėtra numatyta Gargždų Žemaičių, Parko gat­vėse. Preliminarus lėšų poreikis – 240 tūkst. Eur.

Tik neseniai išspręstas dalies Gargždų miesto Klaipėdos g. lietaus vandens surinkimo klausimas.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių