Savivaldybėje

Moldavai domėjosi socialinių paslaugų sistema rajone


Pagal tarptautinį projektą „Integruotų socialinių paslaugų plėtra Moldovos Respublikoje“ į Lietuvą atvykusi šios šalies delegacija ketvirtadienį viešėjo Klaipėdos rajone. Ji domėjosi socialinių paslaugų sistema. Gargžduose, Savivaldybėje, moldavai susitiko su rajono vadovais, socialiniais darbuotojais. Apsilankė Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centruose, susipažino su NVO „Gargždų viltis“ vykdomais projektais.


Dalijosi patirtimi


Moldovos delegacija, kurioje 16 socialinės srities darbuotojų iš 6 savivaldybių bei Sveikatos ir socialinės apsaugos ministerijos, atvykusi į Gargždus, rajono Savivaldybėje susitiko su rajono meru V. Dačkausku ir mero pavaduotoja R. Cirtautaite bei Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Šeporaitiene, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja I. Šaulyte, Lankomosios priežiūros tarnybos direktore J. Jasevičiene.


V. Dačkauskas, pasveikinęs svečius, juos supažindino su ekonomine ir socialine padėtimi rajone. Delegaciją lydėjęs projekto vykdytojas konsultacinių paslaugų įmonės vadovas A. Zabieta akcentavo, jog į Klaipėdos rajoną moldavai atvyko neatsitiktinai. Čia vykdoma socialinių paslaugų plėtra – pavyzdys šaliai.


Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Šeporaitienė kalbėjo, jog prieš 8 metus rajono Taryba priėmusi sprendimą, kad socialinė pagalba turi būti integruota.


„Rajono bendruomenei dirba Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos skyriai, seniūnijos socialiniai darbuotojai, 3 socialinių paslaugų centrai“, – aiškino D. Šeporaitienė.


Ji taip pat supažindino su socialinės paramos programos finansavimu, atsakė į svečių klausimus apie paslaugų sistemos įgyvendinimą.


Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja I. Šaulytė akcentavo, jog pagrindinis rūpestis, kad visi vaikai gyventų šeimoje, ne visuomet pasiekiamas. Ji pasakojo, jog nerūpestingų tėvų vaikai laikinai apgyvendinami globos grupėje arba apribojama tėvų valdžia ir skiriama globa.


Lankomosios priežiūros tarnybos direktorė J. Jasevičienė kalbėjo, kad lankomosios priežiūros darbuotojai rūpinasi senyvais, neįgaliais žmonėmis bei socialinės rizikos šeimomis. Pastarųjų vaikus moko socialinių ir darbo įgūdžių. Moldavai dėkojo už nuoširdų priėmimą ir sakė, kad klaipėdiškių patirtis padės savo šalyje sukurti panašią socialinių paslaugų sistemą.


Sunkumai šalyje


Delegacijos vadovas A. Zabieta, vykdantis projektą, „Bangos“ korespondentei pasakojo, kad Moldovoje rengiamasi reformuoti socialinių paslaugų sistemą, kuri tebėra beveik tokia pat, kaip sovietmečiu. Jo teigimu, šioje šalyje teikiamos tik stacionarinės socialinės paslaugos – veikia pensionai ir vaikų globos namai.


„Pensionuose gyvena po 500 globotinių. Vaikų globos namuose kambaryje įsikūrę 10-12 vaikų, – pasakojo A. Zabieta. – Vasarą per dieną dviem valandoms įjungiamas šiltas vanduo. Šalyje veikia tik keli socialinių paslaugų centrai“. Šiuo metu Moldova – ekonominėje blokadoje: Rusija iš jos neperka vyno ir konjako.


Moldavai, apsilankę Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centruose, susipažino su teikiamomis paslaugomis rizikos šeimų vaikams. Susitikę su NVO „Gargždų viltis“ vadove R. Bagdoniene, sužinojo apie organizacijos vykdomus projektus.


Moldavų delegacija taip pat lankėsi Palangoje, Kretingos rajone, Klaipėdoje, kur irgi domėjosi socialinių paslaugų plėtra.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių