Savivaldybes reprezentuos miniatiūrų parkas

Klaipėdos rajoną galėtų reprezentuoti miniatiūra, kurioje būtų matoma Drevernos uosto infrastruktūra, laiveliai, apžvalgos bokštas, laivadirbio J. Gižo sodyba.

Ukmergės rajono savivaldybė užsimojo sukurti Lietuvos miniatiūrų parką. „Mini Lietuva“ turėtų išdygti per kelerius metus buvusioje karinio miestelio teritorijoje. Pagal plotą ir formą Lietuvos miniatiūrų parkas turėtų būti artimas „Mini Europos“ parkui Briuselyje, kuriame Europos šalis reprezentuoja pasirinktos svarbiausių statinių miniatiūrinės kopijos.

Visoms Savivaldybėms teko galvosūkis, kokius objektus siūlyti šiam parkui, kuris reprezentuos kiekvieną kraštą.

Populiarumo svertai – Drevernon

Klaipėdos rajono savivaldybė surengė gyventojų apklausą socialiniame tinkle „Facebook“. Atsiliepė apie 20. Laiškų ar skambučių sulaukta nebuvo. Savo nuomonę atskirai šiuo klausimu pareiškė ir Administracijos darbuotojai. „Pasiūlymų būta įvairių: Olando Kepurė, „Bangos“ stadionas, Minijos slėnis ir parkas, Minijos „omega“, Jakų radijo stotis, Vėžaičių kultūros centras, Drevernos uostas“, – vardijo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja Ernesta Badalova.

Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo surengtas pasitarimas dėl Savivaldybę reprezentuojančio objekto pasiūlymo. Pasitarime Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė pristatė populiariausias rajono lankytinas vietas ir pažymėjo, kad labiausiai rajoną reprezentuotų ir čia atvykti skatintų Drevernos uosto su laivadirbio J. Gižo sodybos miniatiūra. Vicemerė Violeta Riaukienė akcentavo, kad Klaipėdos rajonas – keturių vandenų kraštas, vanduo turi būti svarbus akcentas, todėl pasiūlymas dėl Drevernos uosto su J. Gižo sodyba yra tinkamas. Manoma, kad Klaipėdos rajoną galėtų reprezentuoti miniatiūra, kurioje būtų matoma Drevernos uosto infrastruktūra, laiveliai, apžvalgos bokštas, J. Gižo sodyba. Tolimesnis bendravimas su Ukmergės rajono savivaldybe dėl Klaipėdos rajoną reprezentuojančio objekto miniatiūrų parke perduotas Turizmo informacijos centrui.

Įstabūs religiniai objektai

Kretingos rajono savivaldybė dar nėra apsisprendusi, kokį objektą siūlys miniatiūrų parkui. „Kas identifikuoja Kretingą? Manau, labiausiai Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios ir vienuolyno kompleksas, taip pat Kretingos dvaras ir jo oranžerija“, – savo nuomonę išreiškė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė. Tačiau ji akcentavo, kad internetu yra vykdoma gyventojų apklausa, tad niekur neskubama ir norima sulaukti visų nuomonių. Tada bus galima prieiti prie išvadų. „Bendravome ir su Ukmergės rajono savivaldybe, šio projekto iniciatore. Kol kas projektas tik rengiamas, planuojami finansai. Manau, bus reikalingas ir savivaldybių prisidėjimas. Mes šiemet tam nesame nusimatę lėšų, tačiau čia jau kitas klausimas“, – užsiminė pašnekovė.

Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė teigė, jog buvo svarstomi įvairūs variantai: tai ir mažosios architektūros paminklėliai, kai kurie piliakalniai, tačiau, daugumos nuomone, labiausiai Telšius reprezentuotų Bernardinų vienuolyno statinių kompleksas. Šiai minčiai pritarė Kultūros ir meno taryba.

Sprendimus vilkina abejonės

Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintas Andriekus teigė, jog Skuodo rajonas yra natūralios ir nepalytėtos gamtos kraštas, neurbanizuotas. „Neturime išskirtinių statinių, dvarų. Yra keletas variantų, ką galėtume pateikti miniatiūrų parkui. Tai Barstyčių akmuo, kuris yra didžiausias riedulys Lietuvoje. Nors dauguma aukštaičių ir šiandien šį titulą klaidingai priskiria Puntukui. Taip pat galimas variantas Simono Daukanto klėtelė-muziejus Kalviuose. Yra ir Mosėdžio akmenų muziejus, Apuolės piliakalnis… Tebesame abejonėse dėl objekto miniatiūrų parkui parinkimo“, – prisipažino G. Andriekus.

Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė sakė, jog taip pat tebėra svarstoma, kuris objektas iš Plungės rajono savivaldybės būtų tinkamiausias. Yra du variantai: M. Oginskio rūmai arba Šaltojo karo muziejus prie Platelių.

Seniai brandinta idėja

Vizijose esantis parkas – tai daugiau negu hektaro teritorija su apibrėžtais Lietuvos žemėlapio kontūrais, taip pat išryškintomis visų savivaldybių teritorijomis, pagrindiniais Lietuvą kertančiais keliais, kurie turėtų virsti takais, skirtais lankytojams pasivaikščioti. Miniatiūrų parke bus statomos tikslios kopijos 25 kartus sumažintų statinių, o galbūt ir kitokių objektų, kurie dabar stovi kiekvienoje šalies savivaldybėje ir pagal kuriuos atpažįstama kiekviena šių vietovių.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė akcentavo, jog „Mini Lietuvos“ parko idėja yra brandinta jau daug metų. Ukmergės rajono savivaldybė šia linkme jau seniai dirba. „Projektą sudaro keli etapai. Planuojama sutvarkyti 20 ha teritoriją, gretutines gatves, o „Mini Lietuvos“ parkas užimtų tik dalelę šios teritorijos. Darbams gauta Europos Sąjungos parama 4,7 mln. Eur, tačiau, kaip minėta, jie apima didžiulę teritoriją, ne tik miniatiūrų parką“, – informavo R. Boškevičienė. Ji patikino, kad tikrai ne visos Savivaldybės jau įvardijo objektus, kuriuos norėtų matyti miniatiūrų parke. Tačiau dar yra laiko, tad nebūtina forsuoti įvykių.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių