Sendvaryje tvinsta rūsiai, neišvažiuojami keliai

Nuo pirmadienio Sendvario seniūnijoje iki raudonumo kaista telefonai – žmonės praneša, jog namus, rūsius semia vanduo, o keliai pažliugę, duobėti ir sunkiai išvažiuojami. „Pas mus yra pusiau ekstremali situacija, skęstame tikrąja to žodžio prasme. Liūdniausia, kad esame bejėgiai ką nors prieš šią stichiją padaryti“, – sakė Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė.

Lietus nuplovė visas pastangas sutvarkyti žvyrkelius. „Keliai atrodo taip, lyg nebūtume jų tvarkę, greideriavę. Kol lyja lietus, negalima nieko daryti, greideriuoti žvyrkelių, nes pinigai bus kaip į balą. Rimti reikalai pas mus: ištvino upeliai, kanalai, vanduo semia rūsius, kiemus. Gyvenvietėse nėra lietaus kanalizacijos, o masinių statybų metu pažeista laukuose buvusi drenažinė sistema, kuri ir taip jau buvo pasenusi. Be to, statydami namus žmonės specialiai aukštinosi sklypus, tačiau dėl to kenčia kaimynai, visas vanduo subėga į jų sklypus. Žmonės gelbėjasi kaip išmano, važiuojant matosi iš namų žarnos į laukus nutiestos, siurbliai pumpuoja vandenį“, – pasakojo L. Kuprienė.

Daugiausia signalų seniūnija šiomis dienomis sulaukia iš Jakų, Sudmantų, Triušelių, Slengių, Gindulių. Kai kuriose gyvenvietėse jau kai kur ir keliai apsemti, jei ir toliau taip lis, bus visai neišvažiuojami. Ginduliuose į pakalnę čiurlenantis vanduo, anot seniūnės, išgraužė žvyrkelyje didžiules, vos ne pusės metro duobes, žmonės nebegali išvažiuoti šiuo keliu.

Pasak seniūnės, kasdien pliaupiant lietui, išlenda visos naujų gyvenamųjų kvartalų problemos, kai skubama statyti namus, o infrastruktūra lieka antroje eilėje. „Kokie tie mūsų keliai – juk tai buvę lauko keliukai, nepritaikyti tokiam mašinų srautui, kuris yra dabar. Namų plėtra buvo labai staigi ir ji tebevyksta, o keliai, komunikacijos – iš paskos. Kad gyvenvietės skęsta – tai tarsi grandininė reakcija dėl ne visos infrastruktūros, ypač lietaus kanalizacijos trūkumo. Kelininkai irgi už galvos imasi – tvinsta keliai daug kur, ne tik mūsų seniūnijoje“, – „Bangai“ sakė L. Kuprienė.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nežiūrint nieko, mes išlikome draugais

Pilna Gargždų kultūros centro salė praėjusį penktadienį klausėsi virtuoziško izraelietiško džiazo, o pavasarį gargždiškiai nemokamai žiūrėjo Izraelio filmus – šias…

Plačiau »

Jolanta BENIUŠYTĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas