Šimtas smalsių jaunųjų kretingališkių žingsnių

Šimtas smalsių jaunųjų kretingališkių žingsnių

Birželio 4 - 12 dienomis Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje vyko Vaikų vasaros ir poilsio stovyklosprojekto įgyvendinimas. Šis projektas skirtas 1-4 klasių mokinių turiningam vasaros poilsiui ir pažintinei veiklai organizuoti. Mūsų stovyklos „Šimtas žingsnelių Šimtmečio Lietuvai“ pagrindinė idėja buvo pakeliauti po Žemaitijos kraštą, jį pažinti bei aktyviai, įdomiai ir kūrybingai praleisti laiką.

Pirmąją, vasaros stovyklos atidarymo, dieną mokiniai susigalvojo stovyklos būrio pavadinimą, šūkį, nusipiešė stovyklos vėliavą, braižė žemėlapį ir žymėjo vietas, kurias teks aplankyti, karpė ir klijavo pėdutes, kad būtų lengviau pažinti ir keliauti po mūsų kraštą. Išmoko stovyklautojų dainelių, linksmo ir nuotaikingo šokio. Vėliau prasidėjo įdomios edukacinės ir pažintinės kelionės.

Mosėdyje mokiniai apsilankė Akmenų parke. Susipažino su parke augančiais retais augalais, krūmais ir medžiais. Kelionės metu, nuotraukų pagalba, vaikai nustatė - identifikavo augalus, medžius, krūmus ir jų buvimo vietą pažymėjo Parko žemėlapyje. Muziejuje prieš kelionę sužinojo parko kūrimo istoriją, dendrologinę kolekciją, kraštovaizdžio projektuotojus, parko įkūrėją. Ši edukacinė kelionė - pamoka padėjo mokiniams ugdytis pastabumą, gebėjimą orientuotis teritorijoje, orientuotis žemėlapyje ir dirbti komandoje.

Kretingoje mažieji stovyklautojai aplankė muziejų ir amžinai žaliuojantį Žiemos sodą. Vaikščiodami po grafo Tiškevičiaus rūmus pirmą kartą turėjo galimybę pasinaudoti audio gidu, kurio įrašyti pasakojimai leido daugiau pažinti rūmų istoriją, apžiūrėti visą muziejaus ekspoziciją, apsilankyti vandens malūne. Tiesiai iš dvaro patekę į Žiemos sodą mokiniai buvo apstulbę nuo kai kurių augalų didybės ir gausybės, nes sode auga daugiau kaip 170 rūšių apie 5000 vnt. augalų.Visus smalsiuosius stovyklautojus sužavėjo Žiemos sode gyvenanti balinių vėžliukų šeimyna.

Pajūrio regioniniame parke mokiniai sužinojo apie mūsų krašto ypatumus bei anuomet gyvavusios Mažosios Lietuvos istoriją. Visus labai sudomino pasakojimas apie kuršius, pasižymėjusius piratiškomis savybėmisir be skrupulų siaubiančius svetimų žmonių turtą ir jų žemes. Pajūrio regioninio parko lankytojų centre stovyklautojai stebėjo nuotaikingą filmuką apie Baltijos jūros dugną, jame gyvenančias ir neršiančias žuvis. Parko vyriausiasis ekologas ErlandasPaplauskis paragino stovyklos dalyvius tausoti gamtą, saugoti nykstančias rūšis ir kaip pasižadėjimo simbolį visiems ant rankų uždėjo delfino ir eršketo antspaudus.

Smalsūs vaikiški žingsniai toliau visus vedė į Klaipėdos rajone Jonušų kaime esantįKlaipėdos Zoo sodą. Mokiniai patyrė daug juoko stebėdami žaismingas makakas, kapucinus, su pasigėrėjimu akyse žvelgė į sodo naujokus – neseniai gimusius Bengalijos tigriukus.Visus labai nustebino juodųjų jaguarų peštynės, baltųjų vilkų rimtumas, liūtų išdidumas, o nuotaiką pakėlė didžiulis būrys meilių ir smagiai nusiteikusių ožiukų, kuriuos patys galėjo pamaitinti ir paglostyti. Lankydamiesi didžiuliame zoologijos sode stovyklautojai ne tik patyrė teigiamų emocijų, bet ir pasikartojo gyvūnų, paukščių, žemynų pavadinimus, sužinojo įdomių faktų apie jiems labiausiai patikusį gyvūną.

Besilankant pakrantės artilerijos baterijoje „MEMEL-NORD“ esančioje Klaipėdos pajūrio regioniniame parke mokiniai privalėjo paklusti laikinos stovyklos, pavadinimu „Rupūžės“, taisyklėms. Vaikai išmėgino save kliūčių ruože, kur teko gerokai pasistengti, kad galėtum pereiti į kitą etapą. Po įveiktos kliūties reiklusis ekskursijos vadovas pakvietė visus į bunkerį. Vaikščiodami tamsiais koridoriais, pradinukai susipažino su ekspozicija: rastais surūdijusiais šautuvais, granatomis, sviedinių, minų ir bombų skeveldromis. Mokiniams buvo šiek tiek nejauku ekskursijos pradžioje, tačiau vėliau suprato, kad čia, kaip ir visur, reikia laikytis nustatytų taisyklių.

Vasaros ir poilsio stovyklos projekto „Šimtas žingsnelių...“ paskutiniai akordai buvo skirti vaikų pramogoms. Mokiniai apsilankė Kretingos rajone Padvariuose esančioje sodyboje „Vienkiemis“. Mažieji stovyklautojai ne tik smagiai, triukšmingai, linksmai leido laiką Nykštukų kaime, bet ir dalinosi įspūdžiais apie stovyklą, rašė gražius linkėjimus sau ir kitiems, pūtė ir dovanojo balionus draugams kaipprasidedančių vasaros atostogų simbolį. Mokytojos kiekvienam „šimto žingsnelių“ stovyklautojui įteikė poilsio stovyklos baigimo pažymėjimą. Prisiragavę gardžiausių vaišių, prisižaidę iki soties ir palinkėję vieni kitiems gražių atostogų mokiniai atsisveikino.

Dėkojame Klaipėdos rajono savivaldybei už suteiktą galimybę mokykloje organizuoti Vaikų vasaros ir poilsio stovyklą. Sunku pamatuoti džiaugsmą, kuris kyla kartu žaidžiant, kuriant, juokiantis, kalbantis, dalinantis dienos įspūdžiais ar tiesiog būnant šalia, kai vaikai atranda tai, kas jiems dar nepažįstama, nauja. Labiausiai džiaugiamės galimybe kartu su mokiniais patirti visą puokštę įvairiausių nuotykių!

Projekto organizatoriai


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?