Skaičiuos kapus, rinks tekstilę, tvarkys kelius

Praėjus kiek laiko po biudžeto patvirtinimo – gauta per 50 prašymų koreguoti finansus, skirti papildomai lėšų vykdomiems ar naujiems projektams. Apie švietimo įstaigų pirkinius jau rašėme anksčiau – šįkart apie kitus projektus, numatytus Strateginiame veiklos plane.

Skyriai „mainosi“ darbais

Vis daugiau įsipareigojimų prisiima Strateginio planavimo ir investicijų skyrius. Štai kartu su Turizmo informacijos cent­ru perima iš Statybos ir kelių priežiūros skyriaus projektą dėl sodybos Karklės kaime pritaikymo turizmo reikmėms, kuris bus vykdomas ne šiemet, o kitais metais iš biudžeto ir ES investicijų lėšų. Taip pat statybininkai strategams „perleidžia“ seniūnijų gatvių apšvietimo sistemos plėt­ros investicinį projektą, strategai iš Viešųjų ryšių skyriaus perima ir tokį nemažą darbą, kaip rajono rinkodaros ir komunikacijos strategijos parengimą. Į kitus metus nusikelia ir dar vienas šio skyriaus projekto įgyvendinimas dėl rajono kraštovaizdžio gerinimo. Strateginio planavimo ir investicijų skyriui papildomai skirta 15 tūkst. eurų Priekulės miesto viešųjų erdvių tvarkymo projektui, taip pat kitais metais 20 tūkst. eurų iš rajono biudžeto numatyta Priekulės I. Simonaitytės muziejaus modernizavimui – lėšos paskiriamos iš anksto, nes pradedami paslaugų viešieji pirkimai.

Planuoja rinkti tekstilę

Šiemet rajone planuojama įsigyti priemonių tekstilės atliekoms surinkti – šį projektą vykdantis Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyrius šiam tikslui gaus beveik 33 tūkst. eurų, kurių 13,1 tūkst. eurų – „Laaif“ programos lėšos, kitos – iš biudžeto. Šis skyrius imsis ir kito įdomaus darbo – kapinių skaitmeninimo programos, kuriai iš biudžeto skirta 12,3 tūkst. eurų.

„Gargždų švara“ paprašė ir gaus 2,1 tūkst. eurų darbuotojų aprūpinimui saugos priemonėmis, laikinųjų darbų administravimui ir kanceliarinėms priemonėms. Architektūros ir urbanistikos skyriaus teikimu šiemet bus skirta 10 tūkst. eurų skvero prie „Minijos“ kino teatro apželdinimui, o kitus dvejus metus šiam tikslui numatyti po 1 tūkst. eurų. Priemonės vykdytoju paskirtas Turizmo informacijos centras.

Gargždų miesto šventei teks 15 tūkst. eurų, kurie buvo anksčiau paskirti Kalniškės piliakalnio tvarkymo antrajam etapui, kuris greičiausiai nevyksta taip, kaip numatyta.

Keitėsi finansai keliams

Padalintos Kelių priežiūros ir plėtros (KPP) lėšos seniūnijų kelių, gatvių remontams: Dovilų seniūnijai – 6,2 tūkst. eurų, Gargždų – 18,6 tūkst. eurų, papildomai 15 tūkst. eurų – Kvietinių gatvės šaligatvių ir stovėjimo aikštelės remontui, Kretingalės – 10 tūkst. eurų, Priekulės – 13,8 tūkst. eurų, Sendvario – 21,5 tūkst. eurų, privažiuojamojo kelio – Lenkviečių gatvės – prie Aukštkiemių projektavimui ir rangos darbams – 118 tūkst. eurų, Priekulės seniūnijos kelio Mickai–Traubiai statybai – 135 tūkst. eurų. Dar 10 tūkst. eurų, jau iš biudžeto, skirta Šarniškės kelio remontui Veiviržėnų seniūnijoje. Ta pačia suma sumažintas Statybos ir kelių priežiūros skyriaus rezervas, skirtas apmokėti už nenumatytus darbus.

Įvertinus perskirstytas lėšas, rajono Taryba šių metų Savivaldybės biudžeto pajamas ir asig­navimus padidino iš viso 313,2 tūkst. eurų.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?