Skurstantiesiems tinka smirdinčios pupelės?

Šią savaitę sunkiai besiverčiantiems rajono gyventojams dalijami už Europos Sąjungos paramos lėšas pirkti maisto produktai. Davinyje, be cukraus, įvairių kruopų, yra ir konservuotų pupelių. Nemokamus maisto paketus dalijantys seniūnijų socialiniai darbuotojai pastebėjo, kad pastarųjų kvapas įtartinas, pakuotės išsipūtusios. Pradėjus aiškintis, kodėl atvežė nekokybiškų produktų, kaltės prisiimti nenorėjo niekas.

Sklido smarvė

Gargždų seniūnijoje kraunant skurstantiesiems skirtus maisto produktus, darbuotojai pajuto keistą kvapą, bet nesuprato, kas taip dvokia. Vėžaičių seniūnijos specialistė Stasė Grykšienė sakė dalindama pastebėjusi, jog konservuotų pupelių pakuotės keistai išsipūtusios. Kėdainių konservų fabrike pagamintų produktų galiojimo laikas – iki 2018 m. spalio mėnesio. „Panašios buvo atvežtos ir pavasarį. Kai kurie gavėjai grąžino. Parnešiau namo – net vištos jų nelesė“, – pasakojo specialistė.

Įtarimą kėlė tai, jog pupelės konservuotos ne metaliniame ar stikliniame indelyje, kaip parduodama parduotuvėse, bet plastikinėje pakuotėje. Ar galima jas ilgai išlaikyti? Atrodo, atsakymas aiškus.

S. Grykšienė prisipažino, jog šį kartą ne tuoj supratusi, kad pupelės nekokybiškos. „Kiek aš jų išdalijau – žmonės išsinešė namo, valgys ir vaikai. O jeigu apsinuodys? Kodėl mums atvežė blogus produktus? Mums gėda dalinti. Kaip paaiškinti, kad tokius pagamino Kėdainių konservų fabrikas?“ – nerimavo specialistė. Tokių pačių konservuotų pupelių gavo ir kitos seniūnijos.

Nemalonu taisyti kitų broką

S. Grykšienė kreipėsi į „Maisto banko“ Klaipėdos padalinio vadovą Raimondą Danupą, atsakingą už maisto produktų iš intervencinių atsargų pristatymą į rajono Savivaldybės seniūnijas. Jis prisipažino, jog pupelės sulipusios, išsipūtę indeliai. „Pastebėję netinkamą produktą, žmonėms neduokite – dėkite į šalį ir informuokite mus, kad skubiai pakeistume kokybiškais“, – atsakė R. Danupas. Jis atsiprašė už nepatogumus ir pridūrė, kad nemalonu taisyti kitų broką.

„Maisto bankas“ – tik tarpininkas tarp tiekėjų ir gavėjų, – „Bangos“ korespondentei dėstė R. Danupas. – Gavę produktus, skaičiuojame dėžes, bet patikrinti maisto produktų kokybės neturime galimybės. Už tai atsakingi tiekėjai, yra kokybės sertifikatai,“ Jis apgailestavo, kad sunkiai besiverčiantiems Klaipėdos rajono gyventojams atvežtos nekokybiškos pupelės. „Mes pranešėme tiekėjams, kad blogi produktai, kad pasiimtų šiuos ir atvežtų kokybiškų“, – sakė R. Danupas.

Gamintojas atsiprašė

Tiekėjai, atvežę „Maisto bankui“ produktus, kaltės neprisiėmė. „Mums svarbu, kad krovinys būtų tinkamai paruoštas, – teigė vienas iš jų. – Yra kokybės sertifikatai.“

Už šį projektą atsakingu įvardintas Edgaras Velykis patikino, jog už kokybę atsakingas gamintojas – Kėdainių konservų fabrikas. „Aiškinamės, kodėl taip atsitiko. Atrodo, nekokybiškų pupelių buvo dvi partijos, vienoje – 20 tūkst. pakuočių. Taigi šios ir atiteko Klaipėdos rajonui bei Klaipėdos miestui. Gamintojas turės vietoj nekokybiškų į seniūnijas atvežti kokybiškų“, – dėstė E. Velykis.

UAB Kėdainių konservų fabriko generalinis direktorius Lionginas Šepetys korespondentei kalbėjo, jog šiuo metu tiriama, kodėl taip atsitiko su pupelėmis. „Problema bus išspręsta: nekokybiški produktai bus pakeisti skaniais, kokybiškais. Atsiprašome visų vartotojų“, – pasakė jis.

Nemokamų maisto paketų dalintojai spėja, kad konservuotos pupelės sugedo netinkamuose induose. Plastikiniai indeliai pigesni nei metaliniai ar stikliniai. Taigi pupelių konservai gaminami pigiausiomis sąnaudomis, miltų ketinta nupirkti brangiausiai. Ir kas gali paneigti, jog kažkas sugeba pasinaudoti net šalies skurdžių sąskaita?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių