Stoties pertvarkos reikalai atidėti pusmečiui

Stoties pertvarkos reikalai atidėti pusmečiui

Penktadienį vėl įvyko pasitarimas dėl galimybių atnaujinti stoties pastatą ir aplinką, kuri nepuošia Gargždų miesto prieigų. Savivaldybės politikai ir specialistai šį kartą diskutavo ne vieni, o su UAB „Stotis“ antrosios stambios akcijų dalies savininkų atstovais. Tačiau ir šį kartą konkrečių sprendimų nepriimta.

Klausimas „pakibęs“ 10 metų

Žinia, Klaipėdos rajono savivaldybė valdo 51,84 proc. „Stoties“ akcijų, UAB „Plungupė“ – 46,48 proc., du privatūs akcininkai – po 0,84 proc. akcijų.

Beveik dešimtmetį jau tęsiasi kalbos, kad Gargždams irgi reikia modernios stoties, kokias jau pasistatė ne vienas miestas. Juk tai lyg miesto vizitinė kortelė, kuri dabar išties nepuošia miesto. Būta ne tik kalbų, bet ir bandymų pakeisti stoties įvaizdį. Dar 2009 m. buvo parengtas, o 2010 m. pabaigoje iš antro karto rajono Tarybos buvo patvirtintas detalusis sklypo Klaipėdos g. 35 planas. Pagal jį buvo numatyta rekonstruoti UAB „Stotis“ teritorijoje esantį pastatą su galimybe jį išplėsti iki 4000 kv. m komercinio, administracinio bei stoties ploto. Tačiau šis planas kol kas liko neįgyvendintas. Ne kartą rašėme, jog į stotį lyg ir buvo nusitaikęs „Lidl“. Taip pat vyko susitikimai su kito stambaus akcininko, valdančio 46,48 proc. stoties akcijų, atstovais – „Plungupę“ valdančių stambiausių akcininkų – iš pradžių „Palink“ prekybos tinklo, o vėliau šio tinklo dukterinės įmonės, vykdančios prekybos centrų plėtrą, – UAB „Baltisches Haus“ atstovais. Bandyta ir perpirkti iš jų akcijas, tačiau buvo pasiūlyta pernelyg didelė, Savivaldybei nepriimtina suma. Vėliau esą akcininkai į jokias derybas nebesileido.

Šiemet sudaryta darbo grupė parengė sprendimo projektą pačiai Savivaldybei parduoti priklausančią akcijų dalį. Buvo tikimasi, jog privatizavus akcijas galbūt atsiras investuotojas, kuris sutvarkys teritoriją ir pastatys naują pastatą. Į rajono privatizavimo objektų sąrašą planuota įtraukti Savivaldybės akcijų paketą, kurio nominali vertė siekia tik apie 12,6 tūkst. eurų. Tačiau šiam sprendimui nepritarė rajono Taryba, pažėrusi kritikos šio sumanymo autoriams.

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „Bangos“ 3 puslapyje.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nežiūrint nieko, mes išlikome draugais

Pilna Gargždų kultūros centro salė praėjusį penktadienį klausėsi virtuoziško izraelietiško džiazo, o pavasarį gargždiškiai nemokamai žiūrėjo Izraelio filmus – šias…

Plačiau »

Jolanta BENIUŠYTĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas