Stovyklauti į Dreverną pakviesti vaikai iš globos namų

Stovyklauti į Dreverną pakviesti vaikai iš globos namų

Dešimtvietes palapines vaikams sodybos kempinge pastatė kariai.

 

Pirmadienį po švenčių Drevernoje vėl atgijo Jono Gižo etnografinė sodyba. Čia sugužėjo „Priekulės ainių“ bendruomenės savanoriai ir įkūrė vaikų pažintinę-edukacinę stovyklą „Gentainiai 2017“, kuri šventiškai atidaryta vakar. Tai pirmoji tokia stovykla Drevernoje, veiksianti visą savaitę. Antradienį į ją atvyko stovyklautojai iš vaikų globos namų. Iš viso vasarojančių vaikų stovykloje bus 54.

Padės savanoriai

Bendruomenė „Priekulės ainiai“ prieš pora metų buvo įkurta bendrų idėjų, projektų įgyvendinimui bei saviraiškai, savanorystei skatinti. Jos vadovė Gitana Mizgerienė papasakojo, kad į Dreverną atvyko 18 jaunuolių savanorių, daugiausia Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos auklėtinių, bet yra ir iš kitų mokyklų, taip pat ir studentų iš Vilniaus universiteto. Pasak ang­lų kalbos mokytoja gimnazijoje dirbančios G. Mizgerienės, „Priekulės ainių“ savanoriai talkina įvairiuose renginiuose, pavyzdžiui, bitininkų, pirčių šventėje ir kt.

„Gentainių“ stovyklą „Priekulės ainiai“ organizuoja kartu su Klaipėdos krašto bitininkų bendruomene „Midutis“ (vadovas Arūnas Neverdauskas). Bitininkai su savanoriais priekuliškiais sumanė šią vasarą pradžiuginti be tėvų globos likusius vaikus – surengti jiems stovyklą, kurioje bendruose jungtiniuose būriuose vaikai bendrautų ir įdomiai leistų atostogas su šiek tiek vyresniais bendraamžiais, kurie jiems taptų ir draugais, ir mokytojais.

Ilsėsis ir mokysis

J. Gižo sodyboje stovyklauja vaikai bei jaunuoliai nuo 11 iki 19 metų. Su savo auklėtojomis į stovyklą atvyko 14 Saugų globos namų (Šilutės r.) auklėtinių, iš Plungės globos namų – 12, Lapių – 10. Klubai vaikų stovyklai surado rėmėjų – lėšų skyrė Šilutės rajono savivaldybė, Klaipėdos miesto ir rajono verslo įmonės. „Didžiausias iššūkis mums – maitinimo organizavimas. Stovyklautojus maitins sodyba „Strykis“. Džiugu, kad, kur tik kreipėmės, visur gavome paramą, niekas neatsakė“, – džiaugėsi G. Mizgerienė.

„Gentainiai“ įsikūrė Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės (vadas Aristidas Gerasimavičius) karių padovanotose penkiose 10-vietėse palapinėse, kurias sustatė kempingo teritorijoje. „Už vietą – tik simbolinis mokestis. Vaikai labai nori nakvoti palapinėse. Miegos patogiai – miegmaišiai patiesti ant pripučiamų čiužinių“, – sakė „Priekulės ainių“ vadovė. Stovyklautojams numatoma daug įdomios veiklos: ekskursijos į Juodkrantę, Telšius, jodinėjimas žirgais, muilo gaminimas, rankdarbiai, mokymąsis rengti projektus, įdomūs susitikimai, tarp jų ir su policijos pareigūnais ir kita.

„Smagu, kad mūsų rajone atsiranda pirmieji savanorystės klubai, kurie aktyviai dalyvauja socialinėje veikloje, savo darbu prisideda prie įvairių projektų, renginių. Didelė pagarba organizatoriams, kad savanorystės idėjas diegia jau nuo pat mažens, Manau, tokios iniciatyvos turi būti itin skatinamos, ir rajono Savivaldybė tikrai neliks nuošalyje“, – „Bangai“ sakė rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Robertos KIRSNICKAITĖS nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gyvenimo eksperimentuose – jautrumas

Pastaruoju metu visuomenėje pasigirsta balsų dėl perdėto jautrumo gyvajai gamtai. Tempiamės namo pasiklydusį žvėrelio jauniklį, nors gamtininkai už tai bara.…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar patinka toks šiltas pavasaris?