2018 Birželio 22
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 30 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

„Sugrįžimuose“ – mūsų kraštiečiai iš Rygos

„Sugrįžimuose“ – mūsų kraštiečiai iš Rygos

Jono Lankučio viešosios bibliotekos skaitykloje rugsėjo 15 d. 18 val. gargždiškių laukia ypatingas susitikimas su Gargždų miesto garbės piliete, buvusia ilgamete Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktore Aldona Gedvilaite-Treija. Garbi pedagogė, gerai žinoma ir mūsų rajono pedagogų bei kultūros darbuotojų bendruomenei, koncerte „Sugrįžimai“ skaitys savo eiles, o jas papildys prasmingomis dainomis ansamblis „Labirintai“ iš Rygos.

Ansamblis „Labirintai“ susikūrė 2015 metų pavasarį. Tuomet susirinko norintys dainuoti Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokytojai, kad paruoštų muzikinį sveikinimą dvyliktokams šimtadienio proga. Vėliau kolektyve liko keturi mokytojai, itin mylintys dainą ir muziką, – dailės mokytoja Vaida Raziūnienė, teatro būrelio vadovas Atis Zābers, mokyklos direktorė Jolanta Nagle ir ansamblio „Labirintai“ įkūrėjas, vadovas – muzikos mokytojas Toms Kazimirisaņecs.

Laikui bėgant kolektyvui priskirtas Latvijos lietuvių bendruomenės ansamblio statusas. Vokalinis ansamblis dalyvauja Latvijos lietuvių bendruomenės, Lietuvos ambasados Latvijoje ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos organizuotuose renginiuose. Keletą kartų per metus koncertuojama ir už Rygos bei Latvijos ribų. „Labirintų“ repertuaras – tai latvių ir lietuvių dainos bei liaudies dainų aranžuotės. Dalis iš kvarteto repertuaro atitinka vokalinės grupės išpildymui – kiekvienas dainininkas atlieka savo balso partiją.

Koncerte „Sugrįžimai“ persipins kvarteto „Labirintai“ dainos ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos įkūrėjos, pirmosios direktorės Aldonos Gedvilaitės-Treijos eilės. Koncertas bus ypatingas, nes skambės mylimiausios vokalinio ansamblio dainos, kurios pirmą kartą susilies su eilėmis. Renginio idėja – susitikimai ir sugrįžimai. Toks vakaras kažkam bus galimybė susitikti su Gargžduose gimusiomis koncerto dalyvėmis, kažkam proga panirti į atsiminimų, jausmų, minčių apie tėviškę verpetus, kažkam sutikti Latvijoje gyvenančius ir dirbančius kraštiečius, kažkam bus galimybė sugrįžti į stebuklingą muzikos ir poezijos pasaulį. Keliaudami labirintais ieškosime skambesio laike, mene, prisiminimuose, žmonėse bei jų pasakojimuose.

Vaida RAZIŪNIENĖ

Ansamblio „Labirintai“ narė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Ne kokie reikaliukai

Prasidėjęs uogienių virimo sezonas, rūpestis dėl paukščių antplūdžių, kurie akimirksniu nulesa uogas, ko gero šiuo metu yra žymiai didesnis nei…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar jau maudėtės jūroje?