Svajonių namai – Lapių sėkmės istorija

Svajonių namai – Lapių sėkmės istorija

Simbolinę įkurtuvių juostelę perkirpo V. Lukauskienė, V. Lazauskienė („Smiltės“ narė), K. Giolneris, R. Šalaševičiūtė, B. Markauskas, V. Dačkauskas, D. Holliday.

Svečias K. Giolneris įteikė tradicinę vokiečių dovaną – duonos, simbolizuojančios visa, ko reikia gyvenime, ir druskos – jo prieskonio. „Lions“ klubo nariai taip pat visiems vaikams atvežė dovanėlių. Palaiminti šiuos namus atvyko Gargždų dekanato dekanas kan. Jonas Paulauskas ir Vėžaičių parapijos klebonas V. Daujotis. „Kad juose klestėtų bendrystė, geranoriškumas, kad Dievo palaima būtų apdovanoti prie šio projekto prisidėjusieji“, – kalbėjo kan. J. Paulauskas.
Rajono meras V. Dačkauskas ir vicemerė V. Riaukienė pasveikino naujuosius namus. Erikas, kurio vardu pavadintas projektas, į įkurtuves atvyko su globėjais B. ir A. Lapais. V. Lukauskienė jam įteikė dovanėlę.

Įkurtuvių dalyviai pasidžiaugė sėkmingu projektu.Simbolinis įkurtuvių raktas įteiktas bendruomeninių namų šeimininkei, socialinei pedagogei Rimai Tarvydienei.Šeštadienį prie modernaus, šiuolaikiško pastato šalia Lapių pagrindinės mokyklos iš vaikų rankų į dangų pakilo spalvingi balionai, simbolizuojantys svajones, gražesnę ateitį. Dar vienas būstas iškilo vykdant socialinės globos pertvarką. Jame apsigyvens 8 tėvų globos netekę vaikai. Koks svarbus projektas „Erikas“, liudijo gausus būrys į atidarymo ceremoniją atvykusių svečių iš Seimo, Klaipėdos rajono savivaldybės, Vokietijos „Lions“, Klaipėdos „Smiltės“ klubų ir kitų.

Primena šeimos aplinką

Svečiai iš Vokietijos, aštuonių „Lions“ klubų, „Smiltės“, šalies ir rajono valdžios atstovų smalsiai žvalgėsi šiuolaikiškuose Lapių bendruomeniniuose vaikų namuose. Šviesūs, jaukūs, šilti gyvenamieji kambariai, kuriuose gražūs baldai, kompiuteriai, poilsiui skirta zona su minkštasuoliais, moderni virtuvėlė. Viskas primena jaukią šeimos namų aplinką.

„Taip negyvena vaikai eilinių žmonių šeimose“, – pastebėjo rajono Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas.

„Dabar nebereikės vaikams dalintis dviem tualetais ir vienu dušu“, – šypsodamasis ištarė „Lions“ klubo narys Kristianas Giolneris, prieš kelerius metus lankęsis Lapiuose.

Atidarymo iškilmėse prasitarta, jei ne vokiečių parama, šis projektas būtų užstrigęs. Trišalė sutartis tarp klubų „Lions“, „Smiltės“ ir rajono Savivaldybės buvo pasirašyta prieš porą metų. Penktas bendruomeninių namų būstas Lapiuose iškilo per metus. Jie duris atvėrė Lapių pagrindinės mokyklos 100-ojo jubiliejaus metais. Šia dovana pažymimas valstybės šimtmetis.

Skatino įstrigęs Eriko žvilgsnis

Įkurtuvėse dalyvavęs Seimo narys Bronius Markauskas, taip pat ir Vyriausybės narys, akcentavo, kad jos vykdoma socialinė, švietimo politika prisidėjo prie šio pastato įkurtuvių. „Žemės ūkio politika – ir kaimo plėtros politika. Šis projektas Lapių bendruomenei suteiks gyvybingumo“, – teigė jis. Ir tvirtai pažadėjo, kad prireikus pagalbos mokyklai, bendruomeniniams namams, visuomet padės.

Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė kalbėjo, jog prieš dešimtmetį pradėta vaikų globos namų pertvarka, siekiant sukurti mažus, bendruomeninius, bet kai kur sulaukta pasipriešinimo. „Lankydamasi čia matau, kad vyksta teisinga pertvarka. Respublikinėje konferencijoje aptarsime šalies vaikų, kūdikių namų pertvarką. Būtinai paminėsiu sėkmingą Lapių istoriją“, – pažadėjo Seimo narė.

Klubų „Lions“ ir „Nienburg“ atstovai kreipėsi į vaikus džiaugdamiesi, jog svajonė išsipildė. K. Giolneris priminė, kad prieš 4 metus „Smiltės“ klubo narės pasiūlė vykdyti projektą. Su bendraminčiais apsilankė Lapiuose. Globos grupėje jam įstrigo mažylio Eriko žvilgsnis. Svečias kalbėjo, jog tai ir paskatino ieškoti lėšų projektui, kad vaikams sukurtų geresnes gyvenimo sąlygas. Štai kodėl projektas pakrikštytas Eriko vardu. Berniukas į įkurtuves atvyko jau kaip svečias – jį globoja Birutė ir Audrius Lapai iš Kelvėtų kaimo.

Du trečdaliai – rėmėjų lėšos

Buvo apskaičiuota, kad pastatui reikės apie 300 tūkst. eurų. K. Giolneris pasakojo, kad palaikymo ir pritarimo sulaukė iš 17 Šiaurės Vokietijos klubų, taip pat Amerikos. Buvo organizuojami renginiai ir renkamos lėšos. Pavyko surinkti 185 tūkst. eurų. „Tai liudija „Lions“ klubų jėgą ir galią. Jeigu jus užlies liūdesys, pagalvokite apie stiprius liūtus“, – bendruomeninių namų pastato įkurtuvių dieną kalbėjo K. Giolneris.

Pasak V. Dačkausko, šis projektas prisideda prie socialinės globos pertvarkos rajono Savivaldybėje. Jis dėkojo „Lions“ klubui, skyrusiam du trečdalius reikalingų lėšų. Iš rajono Savivaldybės biudžeto – trečdalis. Meras dėkojo visiems, padėjusiems įgyvendinti šį projektą. Padėkos raštus įteikė būriui žmonių, prisidėjusių prie jo. Tarp jų ir šių namų sielai – Vilijai Lukauskienei.


KOMENTARAI

  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė:

    – Noriu pabrėžti, kad šis naujas ir modernus, o svarbiausia pastatytas gražios bendrystės pagrindu kooperavus vokiečių „Lions“ klubo ir Savivaldybės lėšas, pastatas Lapiuose yra tik dar vienas bendruomeninių vaikų globos namų būstas. Taigi ir šio pastato atidarymo šventė nėra pradžia – tai vaikų globos pertvarkos sistemos Klaipėdos rajono savivaldybėje tąsa. Tėvų globos netekę rajono vaikai bendruomeniniuose būstuose gyvena nuo 2015 m. vasario, kai Gargžduose jiems buvo išnuomoti, o vėliau Savivaldybės lėšomis nupirkti 4 (4 kambarių) butai daugiabučiuose namuose. Taigi dabar vaikai gyvens jau 5 būstuose – 4 butuose Gargžduose ir name Lapiuose.

  • Rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė:

    – Dar vienas geras žingsnis išeinant iš didelių globos namų į bendruomeninius. Džiaugiamės, kad vokiečių „Lions“ klubas patikėjo šia idėja ir parėmė. Kartu su rėmėjų ir Savivaldybės lėšomis projektą pavyko įgyvendinti. Šie namai – arčiausiai šeimos aplinkos, vaikai turės asmeninę erdvę. Patys tvarkydamiesi įgis socialinių įgūdžių, savarankiškumo. Jie jausis šeimininkais, bus saugūs.

 

Virginija LAPIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Jaučiam vietoj „jamam“

Tviskančios parduotuvių vitrinos vilioja atverti pinigines dovanoms. Paskutinį lapkričio savaitgalį prekybos ir pramogų sostine tituluojamame „Akropolyje“ vykusi akcija „Jamam“ sutraukė…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar patinka tatuiruotės?