Švėkšniškių išmonė nepaliauja stebinti

Švėkšniškių išmonė nepaliauja stebinti

Pavasario saulutei pašildžius ir žemei kiek pradžiūvus, Švėkšnos miestelio turgaus aikštėje net ir paprastą savaitės dieną sunku rasti vietą automobiliui pasistatyti. Tokio ažiotažo nesitikėjo ir patys švėkšniškiai. Čia sutikta Danutė, gyvenanti gretimai sinagogos, stebėjosi ir klausė, negi iš tiesų dėl Velykų medžio žmonės ryžtasi kelionei iš toliausių Lietuvos pakraščių. Tądien aikštėje sutikti gargždiškiai ir endriejaviškiai – jokia naujiena.

Visi stebėjomės, kiek reikėjo įdėti išmonės, darbo ir meilės suveriant tūkstančius kiaušinių į Lietuvos vėliavos spalvomis nudažytas girliandas, sukabinti ant nupjauto plačiai išsikerojusio ąžuolo šakų taip, kad lygiuotųsi geltonos, žalios ir raudonos linijos, o visas medis išrodytų kerinčiai įspūdingai. Dar ir šalia įvairių dydžių ir raštų margučiai puošia gėlių vazas... Tikra pavasario šventė ir mažiems, ir dideliems.

Velykų medis Švėkšnos miestelio centre priešais Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią – vietos neįgaliųjų draugijos iniciatyva. Švėkšniškiai jam papuošti sunešė per šešiolika tūkstančių išpūstų kiaušinių ir didžiuojasi, kad pernykštis rekordas buvo viršytas.

Daug gražių bendrystės tradicijų susikūrusi Švėkšnos bendruomenė. Tai rudeninė Moliūgų-Žibintų šventė, Žemės saulėgrįžos-Gyvybės diena, Šeimos šventė, šv. Jokūbo atlaidai, Tradicinės amatų dienos, Dvaro šventė, „Jaunystės klubas“ ir kitos.

Žodžiai ant stelos priešais bažnyčią skelbia: „Geras ateik, dar geresnis išeik“. Su tokia padovanota šventiška nuotaika paliekame Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio garbei tautiniais motyvais išsipuošusią Švėkšną.

Aldona VAREIKIENĖ

Nerijos VALINČIENĖS nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesudievinę ir nenukryžiuosim

Sodai žydi kaip išprotėję. Kaštonų žvakės stiebiasi tik…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas