Švietimas

Vieta darželyje tapo deficitinė


Gauti vietą vaikui Gargždų miesto darželiuose-lopšeliuose tapo problematiška, todėl kai kurie tėvai teikia prašymus vos šiam gimus. Šiuo metu užregistruota apie 380 prašymų, o priimti galės tik apie 155. Daugiausia pageidaujančiųjų priimti 2003-2005 m. gimusius vaikus.


Kviečiami patikslinti prašymus


Savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė „Bangai“ sakė, jog darželių registracijos knygose yra ir tokių prašymų, kurie parašyti prieš keletą metų. Pavyzdžiui, Gargždų mokyklos-darželiai „Gintarėlis“ ir “Saulutė” į kai kurias amžiaus grupes turi net po 40 pareiškimų. „Tačiau tikrasis poreikis nėra aiškus. Gal prieš keletą metų pareiškimus parašę tėvai persigalvojo ir nebepageidauja, kad jų vaikas būtų priimtas į šias ugdymo įstaigas. Todėl kviečiame visus tėvelius patikslinti savo prašymus, įstaigų vadovės nėra pajėgios to padaryti“, – ragina I. Barbšienė.


Darželių-lopšelių grupės komplektuojamos iki mokslo metų pradžios, todėl pasitikslinti savo pageidavimus dabar pats laikas. Tik tuo atveju, kai įstaigoje yra laisvų vietų, nauji vaikai gali būti priimami visus metus.


Mokyklos-darželiai reorganizuojami


Vis augantis vaikų darželių ir lopšelių poreikis verčia Savivaldybę imtis kai kurių priemonių. Viena iš tokių – dabartinių mokyklų-darželių reorganizacija siekiant įsteigti daugiau vietų ikimokyklinio amžiaus vaikams. Dėl šios priežasties atsisakyta komplektuoti pradines klases „Ąžuoliuke“. Nuo šių metų rugsėjo čia nebeliks nė vienos pradinukų klasės ir įstaiga taps lopšeliu-darželiu. Nuo 2007 metų rugsėjo 1 d. nebebus I klasės „Gintarėlyje“. „Tačiau tėvams labai patrauklūs mokyklos-darželiai, todėl bent vienai įstaigai mieste norėtume išsaugoti tokį statusą“, – paaiškino I. Barbšienė.


Tvarką nustatė Savivaldybė


Kol realybė tokia, kad vietų mažiau nei norinčiųjų lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas, Savivaldybės taryba praėjusių metų kovo 30 d. patvirtino „Vaikų priėmimo į Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarką“. Joje nurodyta, kad vaikai į komplektuojamas grupes priimami pagal prašyme nurodytą priėmimo į įstaigą datą. Tačiau pirmenybė teikiama tokia eile: neįgaliems, socialiai remtinų šeimų vaikams, iš šeimų, kuriose vienas iš tėvų yra I ar II grupės invalidas, vaikams iš šeimų, kuriose yra moksleivių ar studentų, besimokančių dieniniuose skyriuose, iš šeimų, kuriose yra 3 ir daugiau vaikų, broliams ir seserims, jau lankantiems tą įstaigą, vaikams, gyvenantiems netoli jos. Jeigu tėvų ar globėjų parinktoje įstaigoje nėra laisvų vietų, vaikas siunčiamas į kitą, laisvų vietų turinčią. Tokiu atveju jam taikoma pirmenybė lankyti anksčiau pageidautą įstaigą, kai joje atsiranda laisvų vietų. Apie tai tėvai ar globėjai informuojami telefonu arba raštu.


Nors visos Gargždų ikimokyklinio ugdymo įstaigos priima vaikus, turinčius specialiųjų poreikių, tačiau, I. Barbšienės teigimu, kompleksinę pagalbą tokiems vaikams teikia tik Gargždų ugdymo centras „Naminukas“. Jame dirba visa specialistų komanda, o kituose darželiuose tik logopedai, galintys padėti vien kalbos vystymosi sutrikimų turintiems vaikams.


Pagal kalendorinius metus


Nuo kovo 15 d. bendrojo lavinimo mokyklos jau priima pareiškimus į I klases ir priešmokyklinio ugdymo grupes. I. Barbšienė priminė, jog į priešmokyklinio ugdymo grupes priimami vaikai, kuriems 2007 m. sukanka 6 metai, o į pirmąsias klases tie, kuriems 2007-aisiais sueina 7-eri. Amžius skaičiuojamas pagal kalendorinius, bet ne mokslo metus. „Išimtys dėl amžiaus nedaromos net specialiųjų poreikių vaikams. Yra pasitaikę konfliktinių situacijų, kai vaikas, gimęs, pavyzdžiui, gruodžio 31 d., turėjo eiti į mokyklą, nors buvo vos ne visais metais jaunesnis už savo klasės ar grupės draugus. Tačiau tokia Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka, kurios mes keisti negalime, – sakė I. Barbšienė. – Tiesa, ateinančių mokslo metų ugdymo planų projekte numatyta specialiųjų poreikių turintį pirmoką ugdyti ikimokyklinėje įstaigoje vienerius metus, o mokyti jį turėtų ateiti pradinių klasių mokytojas.“


Tie tėvai, kurie norėtų vaiką į ugdymo įstaigą leisti anksčiau nei sueina nustatytas amžius ir tie, kurių būsimas pirmokas nelankė priešmokyklinio ugdymo grupės arba lankė mažiau nei 2/3 programos laiko, turi kreiptis į rajono Pedagoginę psichologinę tarnybą arba į Gargždų miesto mokyklų psichologus dėl brandumo mokyklai nustatymo. Įvertinimas vyks nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Jau dabar galima registruotis telefonu 453945.


Irena KASPERAVIČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių