Tulabų šeima – kūrybiški tautinio kostiumo puoselėtojai

Tulabų šeima – kūrybiški tautinio kostiumo puoselėtojai

„Tautinis rūbas yra giliausių prasmių, prisiminimų, išgyvenimų kupinas simbolis, padedantis kurti tautos, kartų ir šeimos bendrystę, sudarantis galimybę „iššokti“ iš kasdienybės ir pasijusti šventiškai, suteikiantis mūsų šventėms iškilmingumo ir orumo“, – kalbėjo organizatoriai, širdingai dėkodami konkurso dalyviams.

 

Etninės kultūras tradicijas puoselėjanti gargždiškių Ilonos ir Dainiaus Tulabų šeima praėjusią savaitę Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame renginyje tapo konkurso „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“ nugalėtojai.

Gargždiškių šeima įvertinta už itin atsakingą požiūrį į tautinio drabužio komplektavimą. Jų tautiniai kostiumai pripažinti kaip atitinkantys etnografinio regiono kostiumo principus, teisingai pasiūti ir tinkamai papuošti.

Ilona Tulabienė „Bangai“ sakė, jog itin džiaugiasi muziejininkų įvertinimu, kad jų šeimos tautiniai kostiumai tinkamai sukomplektuoti, suderinti ir papuošti. „Buvo puikus, šiltas renginys. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti jame. Didžiuojuosi galėjusi nors maža dalele prisidėti prie kostiumų ir tautinės savasties propagavimo ir puoselėjimo“, – įspūdžiais dalijosi Ilona, tikėjusi, jog gali laimėti.

Tulabų šeimoje ne tik suaugusieji turi savo tautinius komplektus, bet ir vaikai Milda, Vaiva ir Joris. Visi penki – aktyvūs folklorinio ansamblio „Kvėitys“ nariai.

Ilona pasakojo, jog meilė etninei kultūrai – jos kraujyje, mat močiutė buvusi audėja, o senelis – stalius. „Kol buvau vaikas, augau apsupta močiutės austų lovatiesių, mamos siuvinėtų užuolaidėlių. Dailiųjų amatų nepamečiau niekada – šešerių išmokau megzti, o iš saliono užuolaidų modeliavau rūbus lėlėms, – praeities detalėmis dalijosi konkurso nugalėtoja. – Prieš 5–6 metus pradėjau domėtis detaliau tautiniu kostiumu.“

Moters įsitikinimu, atsitiktinumų nebūna. Dirbant Klaipėdos technologijų mokymo centre jai teko garbė prisidėti atkuriant 19 a. pabaigos Mažosios Lietuvos drabužius. Pažintis su etnologe Elena Matulioniene paskatino dar labiau domėtis šiuo kraštu, jo rūbais, nešiosenos ypatumais. Jos paraginta Ilona dalyvavo „Išaustos tapatybės“ konkurse su šeimos kostiumais. Daug palaikymo ir paramos I. Tulabienė sulaukė ir iš „Kvėičio“ vadovės Reginos Jokubaitytės.

Konkursą organizavo Etninės kultūros globos taryba ir Pasaulio lietuvių bendruomenė. Nugalėtojus sveikino Tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, konkurso sumanytojas Tarybos narys Virginijus Jocys, lietuvių folkloro atlikėja Veronika Povilionienė.

Vida VALAITYTĖ-IVAKHNENKO

Nuotr. iš asmeninio albumo


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Jaučiam vietoj „jamam“

Tviskančios parduotuvių vitrinos vilioja atverti pinigines dovanoms. Paskutinį lapkričio savaitgalį prekybos ir pramogų sostine tituluojamame „Akropolyje“ vykusi akcija „Jamam“ sutraukė…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar patinka tatuiruotės?