Turizmo sezonas baigėsi, tačiau turistų lankymasis rajone – ne

Prasidėjus rudeniui baigėsi vasaros turizmo sezonas. Apie tai, koks buvo šis turizmo sezonas, ką Klaipėdos rajone galima nuveikti šaltuoju metų laiku, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininke Rūta Cirtautaite.

„Mūsų verslininkai sprendžia sezoniškumo problemą siūlydami turistams įdomias veiklas, edukacijas“, –
 sako Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė R. Cirtautaitė.
Kaip vertintumėte praėjusį turizmo sezoną Klaipėdos rajone?

Oficialiai vasaros turizmo sezonas jau baigėsi, tačiau turistų judėjimas nenutrūko. Turistų yra mažiau, tačiau jie ir toliau renkasi Klaipėdos rajoną turistinėms kelionėms. Tai rodo, kad mūsų verslininkai sprendžia sezoniškumo problemą siūlydami turistams įdomias veiklas, edukacijas. Pavyzdžiui, edukacinės programos „Žuvies kelias“ ir Pamario turizmo klasterio paslaugų užsakymai vyksta iki spalio vidurio.

Kiek turistų apsilankė rajone iš viso, pasakyti sunku, nes ne visi jie užsuka į Turizmo informacijos centrą, o tiesiog lanko turistinius objektus rajone, apie kuriuos sužino internete, iš lankstinukų, įvairių leidinių, televizijos laidų. Vis dėlto Turizmo

informacijos centre ir jo filiale J. Gižo etnografinėje sodyboje nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d. apsilankė 8539 turistai, ieškoję informacijos apie mūsų rajono turizmo išteklius. 7888 turistai buvo lietuviai, o 651 – iš užsienio. Daugiausia užsienio turistų atvyko iš Vokietijos, Latvijos, Rusijos, Olandijos. Populiariausi objektai, kuriuos lanko turistai, yra Olando Kepurės skardis Karklėje, Drevernos mažųjų laivų uostas kartu su apžvalgos bokštu, J. Gižo etnografinė sodyba Drevernoje, Veiviržėnų amatų centras bei Radailiuose esantis dinozaurų parkas su apverstu namu.

Svarbu ir tai, kad nenutrūksta bendradarbiavimas su gidais, Turizmo informacijos centras perka Klaipėdos regiono gidų paslaugas. Turistai, kurie keliauja kartu su gidu, rajoną pažįsta dar geriau, giliau, susipažįsta su mūsų istorija, tradicijomis, išskirtinumais.

Ką galima aplankyti Klaipėdos rajone šaltuoju metų laiku?

Jei vasarą žmonės dažniau nori aktyvių vandens pramogų, mėgsta laiką leisti gamtoje, lankyti po atviru dangumi esančius objektus, tai šiek tiek subjurus orams turistus vilioja įvairios edukacinės programos, muziejai.

Šaltuoju metų laiku rekomenduotume turistams įvertinti Klaipėdos rajono architektūrą ir aplankyti medinę barokinę Veiviržėnų bažnyčią, mūrines Kretingalės bažnyčią, Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčią, kurios vargonų restauravimo darbus inicijavo ir rėmė rašytoja Ieva Simonaitytė. Išskirtinis objektas – Dovilų evangelikų liuteronų bažnyčia. Įdomu tai, kad būtent šiemet, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio metais, buvo rasti bažnyčios statybos brėžiniai. Pasirodo, bažnyčią projektavo pasaulyje savo darbais žinomas pirmasis Prūsijos karališkasis architektas Frydrichas Augustas Štiuleris. Kiekvienam vertėtų aplankyti ir Vėžaičių bažnyčią, nes tai – vienas seniausių Žemaitijos regione išlikusių sakralinės medinės architektūros pavyzdžių. Žinoma, Gargždų miesto simboliu jau tapusi Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia ir jos šventoriuje esantys pastatai taip pat verti turistų dėmesio. Bažnyčios šventoriuje yra išlikusi architektūriniu ir istoriniu požiūriu vertinga privati baronų Rionė šeimos koplyčia-mauzoliejus, o akmeninė bažnyčios varpinė – baronų Rionė dovana miestui ir vienas nedaugelio baronus mieste menančių objektų, ši varpinė  – nekilnojamoji kultūros vertybė.

Visais metų laikais turistai yra laukiami Gargždų krašto muziejuje ir jo filialuose. Muziejuose nuolat eksponuojamos kultūros, meno, istorijos parodos. Gargždų krašto muziejuje išgirsite miesto istoriją, pažinsite jį kaip pasienio miestą. Primename, kad Gargždų krašto muziejų ir jo filialus nemokamai galima bus aplankyti Vietos savivaldos dieną – spalio 10-ąją.

Taip pat visus kviečiame aplankyti ir Veiviržėnų amatų centrą, kur galima dalyvauti bendruomenių vykdomose edukacinėse programose, iki lapkričio vidurio kviečiame apsilankyti ir populiariame dinozaurų parke, o kai jau gerokai atšals, turistai laukiami Lapiuose ant Utrių kalno, kur galima slidinėti slidėmis, rogutėmis, snieglentėmis.

Klaipėdos rajone yra ką pamatyti visais metų laikais, todėl kviečiu apsilankyti Turizmo informacijos centre, kur jums bus suteikta visa reikalinga informacija apie turistinius objektus, sudaryti kelionės maršrutai pagal jūsų norus bei rekomenduojami gidai. Keliaukite ir pažinkite Klaipėdos rajoną!

Kalbėjosi Ernesta STRAKŠYTĖ

Klaipėdos rajono

savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesudievinę ir nenukryžiuosim

Sodai žydi kaip išprotėję. Kaštonų žvakės stiebiasi tik…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas