Užrakinta Gargždų ligoninės registratūra atsiėjo 100 eurų

Žinia, kad pateikus gydytojo siuntimą, magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas nemokamai. Tačiau gargždiškiui šia galimybe pasinaudoti nepavyko. Mat jam su žmona praėjusį trečiadienį radus gydymo įstaigą, kurioje tyrimą atlikti pasiūlyta žaibiškai greit, vos po dienos, koją pakišo siuntimo gavimas Gargždų ligoninėje. Apie 17 valandą į ligoninę be talono atvykusiam vyrui siuntimo traumatologas išrašyti nebegalėjo, nes tam reikalinga paciento kortelė buvo jau darbo valandas baigusioje registratūroje. Tad gargždiškiams už tyrimą teko pakloti 100 eurų.

Laukti nebegalėjo

Gargždiškio žmona Aina Juškevičienė „Bangai“ pasakojo, kad praėjusį savaitgalį vyrą pradėjo kamuoti stiprūs kelio skausmai. Nebeištvėręs jis pirko bilietą į namus ir jau pirmadienį iš darbo užsienyje parskrido į Gargždus. Antradienį moteris su vyru kreipėsi į Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centrą, šeimos gydytoją Vaidą Gedgaudienę. Pasak skaitytojos, ši rekomendavo apsilankyti pas traumatologą. „Talono pas traumatologą neturėjome. Tačiau jo laukti nebegalėjome. Vyras net nebepavaikščiojo. Reikėjo žmogų statyti ant kojų čia ir dabar. Gydytojas Mindaugas Grikšas darbą pradėjo nuo 15 val. Tad sąmoningai, suvokdami, kad pirmiausia bus priimami pacientai su išankstine registracija, į ligoninę prie kabineto durų atvykome po 17 valandos. Gydytojo seselė net nepaklausė, kuo skundžiamės, pasakė, kad be talono nepriims“, – pasakojo moteris.

A. Juškevičienė trečiadienį, su vyru nepatekusi pas traumatologą, važiavo namo, tačiau sulaukė mamos skambučio. Ši pranešė, kad UAB „Mažeikių MCT“ Klaipėdos filiale gydytojai gargždiškiui magnetinį rezonansą atliktų jau ketvirtadienį, tačiau nemokamai paslaugai gauti būtinas siuntimas. „Mama paragino vykti atgal į ligoninę ir laukti, kol M. Grikšas priims. Buvome pasiruošę net maldauti, kad tik gautume siuntimą. Laukti nebegalėjome, nes vyro sveikata kėlė baimę“, – tikino A. Juškevičienė. Antrąkart grįžus prie traumatologo kabineto, pasak skaitytojos, M. Grikšas priimti ir siuntimą išrašyti sutiko, tačiau tam buvo reikalinga paciento kortelė. O šios gydytojo seselė negalėjo paimti iš jau užrakintos registratūros „Kur matyta, kad XXI amžiuje po 17 val. niekas iš darbuotojų neturėtų registratūros rakto? Vien dėl to magnetinio rezonanso tyrimas kainavo 100 eurų“, – pratrūko skaitytoja.

Įvardija pasityčiojimu iš gydytojų

Pasipiktinusi A. Juškevičienė, ieškodama teisybės, kreipėsi į Gargždų ligoninės vyriausiąją gydytoją Almą Grikšienę. Tačiau gydytoja, pasak skaitytojos, į kalbas leidosi nenoriai. „Vos iš trečio karto priskambinau. Pasakė, kad neturi laiko, nes yra seminare, ir padėjo ragelį“, – pasakojo nusivylusi gargždiškė. Tuo metu vyko mokslinė-praktinė konferencija „Ankstyvoji reabilitacija: pagalbos vaikui ir šeimai tęstinumas“.

„Bangai“ susisiekus su ligoninės vyriausiąja gydytoja, ji tikino, kad pretenzijas priima, tačiau registratūra negali priimti pacientų kiaurą parą. „Nepriversime registratorių dirbti po darbo valandų. Žmonėms reikėjo kreiptis ne 17.30 val., o atvykti bent kažkiek anksčiau. Jei žmogus skundėsi stipriu skausmu, pirminę apžiūrą galėjo atlikti priimamajame budintys gydytojai. Nusiskundimas nerimtas. Jei netenkina Gargždų ligoninės paslaugos, žmonės gali kreiptis į Klaipėdą“, – komentavo ji. A. Grikšienė atkreipė dėmesį, kad reikia suvokti ir tai, kad pas traumatologus – didžiulės eilės, kuriose vienodai turi laukti visi pacientai.

Gargždų ligoninės pacientų itin gerbiamas ir mėgstamas traumatologas M. Grikšas ir šį atvejį įvardijo kaip pasityčiojimą iš gydytojų. „Kai yra bėda – priimame, tačiau nereiktų tikėtis, kad pas gydytoją galima ateiti, kada panorėjus. Juk yra eilės, planiniai ligoniai. Reikalauti, kad gydytojas dirbtų po darbo valandų – pasityčiojimas. Sakyčiau, kad kreiptis į žurnalistus ir taip bandyti pagąsdinti medikus – nešiuolaikiška“, – pabrėžė traumatologas. Jis neslėpė, kad ši situacija jį ne juokais papiktino. „Jei dar žmonės skundžiasi, galite parašyti, kad po darbo valandų be išankstinės registracijos pacientų nebepriimsiu niekada“, – sakė M. Grikšas.

Aistė NOREIKAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?