Valstybės atkūrimo 100-metis bus ypatingas pilietiškiausiems rajono moksleiviams

Penkiolika mokinių Vasario 16-osios išvakarėse įsisegs ženklus „Laisvės veltui nebūna“

Net penkiolika pilietiškiausių rajono moksleivių Vasario 16-osios išvakarėse įsisegs pirmąjį savo gyvenime atminimo ženklą su užrašu „Laisvės veltui nebūna“. Šią gražią iniciatyvą atkreipti dėmesį į rajono patriotiškus jaunus žmones Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui sugalvojo asociacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ prezidentas, Sausio 13-osios gynėjas Virgilijus Skuodas.

Skatina asmeniniu pavyzdžiu

„Esu įsitikinęs, kad pilietiškumas yra ugdomas ne deklaracijomis ir juo labiau ne prievarta ar primityviais pamokymais. Tam reikalingos bendros mokyklos, šeimos, visuomenės pastangos, tam reikia ir švietėjiško darbo, ir asmeninio pavyzdžio. Būtina ugdyti jaunimą, kuris sugebėtų priimti ryžtingus ir protingus sprendimus, kuris aktyviai dalyvautų valstybės gyvenime, kuris ir pats ugdytų pilietišką visuomenę“, – įsitikinęs V. Skuodas, kurio vadovaujama asociacija „Gargždų jungtinės pajėgos“ rajone organizuoja pėsčiųjų žygius istorinėmis vietomis.

Pilietiškiausių rajono moksleivių apdovanojimų iniciatorius kartu su savo draugais, taip pat Sausio 13-osios gynėjais Rimantu Lukošiumi ir Viktoru Kura šiemet Laisvės gynėjų dienos proga Gargždų mokykloms padovanojo Laisvės varpus. Tai prasmingas simbolis, skleidžiantis žinią jaunuomenei, kad laisvė nesunaikinama, neišniekinama, neišduodama, jei toks suvokimas buvo ir yra kiekvieno kasdienybėje.

Konkursas – pirmąkart

Nevyriausybinės organizacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ vadovas V. Skuodas sumanymu minint Valstybės atkūrimo šimtmetį apdovanoti pilietiškiausius moksleivius specialiu ženklu „Laisvės veltui nebūna“ pirmiausia pasidalijo su „Bangos“ redakcija. Taip subrendo mintis kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi organizuoti tam tikslui skirtą konkursą, o apdovanojimų vieta pasirinkti Nepriklausomybės akto signataro Jurgio Šaulio vardu pavadintą Veiviržėnų gimnaziją.

Parengtuose nuostatuose, kurie viešai buvo paskelbti dar praėjusių metų pabaigoje, buvo akcentuojama, kad konkursas organizuojamas vertinant Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklose 2017–2018 mokslo metais besimokančių 5–12 klasių mokinių pilietinę, socialinę, savanorišką veiklą, lietuviškų tradicijų puoselėjimą bei išskirtines asmenines savybes.

Pilietiškiausių mokinių atrankos konkurso globėjas Lietuvos Respublikos Seimo narys, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas įsitikinęs, jog tokios visuomeninės iniciatyvos, kurias vykdo asociacija „Gargždų jungtinės pajėgos“ yra ypač prasmingos, nes pozityvios idėjos brandina jaunų žmonių pilietinę nuovoką, didžiavimąsi savo šalimi.

Vertinimo kartelė – aukšta

Antradienį minėto konkurso vertinimo komisija, kurios darbe dalyvavo Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, „Gargždų jungtinės pajėgos“ prezidentas V. Skuodas, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė, atidžiai išnagrinėjo pateiktas rajonų mokyklų paraiškas pilietiškiausio moksleivio apdovanojimui.

„Pagal pateiktas paraiškas aiškiai galime matyti, kad mokyklos šią iniciatyvą suprato itin atsakingai. Toks konkursas buvo organizuojamas pirmą kartą, į jį pažvelgta labai rimtai, nes aukšta vertinimo kartelė. Kai kurios mokyklos nepateikė paraiškų, tai natūralu, nes niekas nebandė pritempti kažkokių nuopelnų“, – pastebėjo komisijos narys, Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius.

Komisijos pirmininkas V. Skuodas akcentavo, jog pilietiškiausių rajono moksleivių konkursas bus tęstinis, tačiau vienąkart apdovanotieji nebegalės pretenduoti antrą kartą.

Penkiolika pilietiškiausių Klaipėdos rajono savivaldybės mokinių asociacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ įsteigtais atminimo ženklais „Laisvės veltui nebūna“ ir liudijimais iškilmingai bus apdovanoti vasario 15-ąją Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyksiančioje konferencijoje, skirtoje paminėti Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo 100-metį.


Klaipėdos rajono savivaldybės pilietiškiausių moksleivių konkurso nugalėtojai, kurie bus apdovanoti atminimo ženklais „Laisvės veltui nebūna“ ir liudijimais.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija:

Henrikas Sadauskas

Laura Norvilaitė

Simona Prižgintaitė

Gabija Gagilaitė

Marius Bertulis

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija:

Iveta Poškaitė

Neda Gaudutytė

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija:

Ignas Kaltauskas

Gabrielė Greivytė

Gargždų „Minijos“ progimnazija:

Saulius Petruškevičius

Kazys Ričkus

Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla:

Gabija Meškytė

Agluonėnų pagrindinė mokykla:

Justina Mulskytė

Andželika Keraitytė

Ketvergių pagrindinė mokykla:

Monika Narkutė

Vilija BUTKUVIENĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?