Valstybines šventes atliepia tautinės dekoracijos

Tautinėmis spalvomis tamsiuoju metu apšviestas knygynas džiugina gargždiškių ir miesto svečių akis.

Gargždų knygyne galima įsigyti ir tautinės atributikos, suvenyrų, įvairiausių puošybos elementų. „Žmones domina labiausiai išorinė atributika, pavyzdžiui, įsegami ženkliukai, šalikai ir pan. Pardavimai šoktelėja prieš valstybines šventes. Ypač didelis susidomėjimas buvo juntamas pernai, kai Lietuva šventė valstybės atkūrimo šimtmetį“, – sakė I. Jurgulienė.Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – Gargždai pasitinka šviesdami trispalvės spalvomis. Tautiškumo dvasią skleidžia ne tik pagrindinės Gargždų Klaipėdos gatvės šviestuvų dekoracijos (jos bus nuimtos po Kovo 11-osios), bet ir verslininkų iniciatyvos.

Puikus rezultatas minimaliomis sąnaudomis

Gargždų knygyno pastatas tamsiuoju paros metu taip pat apšviečiamas trispalvės spalvomis. Knygyno vadovė Ina Jurgulienė „Bangai“ teigė, jog vystant veiklą Gargždų miesto centre savaime įsipareigojama atliepti šalies, miesto aktualijas, šventes. „Pirmiausia reprezentuojame ne tik save, bet ir miestą, tad pastato, langų papuošimui skiriame pakankamai dėmesio. Antra, man pačiai tai malonus užsiėmimas. Jokių dizainerių nesamdome, viską sugalvojame patys“, – pasakojo kūrybiškumo nestokojanti Gargždų knygyno vadovė.

Pasak jos, pasipuošimas Vasario 16-ajai, Kovo 11-ajai pareikalavo minimalių sąnaudų. Svarbiausia buvo idėja. „Juk važinėjame po kitus miestus, matome, kaip švyti, kad ir Klaipėda. Tai kodėl mes negalime švytėti? Norėjome tautinio apšvietimo, tai paprasčiausiai iš atitinkamų spalvų aplankų iškirpome apskritimus ir juos pritvirtinome prie led lempučių. Užtikrino, kad tai nekelia gaisro pavojaus ir puikiausiai veikia – vizija įgyvendinta“, – džiaugiasi pašnekovė.

Ji prasitarė, kad šv. Velykoms knygyną tradiciškai puošia Gargždų socialinių paslaugų centro neįgalieji lankytojai: „Kasmet bendradarbiaujame, kiek žinome, lankytojai jau turi minčių, kaip šiemet sušildyti knygyno erdves. Čia jų suguža didžiulis būrys ir puošia knygyną.“

Didžiuojasi esančios lietuvės

Pačiame Gargždų centre įsikūrusi moteriškų drabužių parduotuvė „Madam“ taip pat atspindi šalies šventes. Jau nuo Kovo 11-osios parduotuvės lange-vitrinoje it ant stilizuotos skalbinių virvės kabo geltonas, žalias ir raudonas megztiniai. „Norime prisidėti prie šventinio šurmulio. Juk gyvename Lietuvoje, niekur neemig­ruojame ir didžiuojamės, kad esame lietuviai. Visur gerai, bet namuose – Lietuvoje – geriausia“, – įsitikinusios „Madam“ parduotuvės šeimininkės Virginija Penevienė ir Rima Baranauskienė.

Moterys vadovavimo parduotuvei vairą perėmė visai neseniai. Ankstesnė savininkė išsikraustė į kitą miestą. „Aš čia ilgą laiką Drabužių parduotuvės „Madam“ naujosios šeimininkės V. Penevienė ir R. Baranauskienė.dirbau. Kai man ji pasakė žinią, kad planuoja parduoti verslą, iškart pasakiau, kad aš noriu. Tai buvo ne proto, o širdies balsas“, – šypsodamasi pasakojo, kaip pavyko svajonę paversti realybe, V. Penevienė. Ji susikooperavo su R. Baranauskiene, kuri drabužių parduotuvę jau buvo atidariusi buvusios „Medica klinikos“ registratūroje, tačiau Rimos ten buvusios patalpos nelabai tenkino. Abi viena kitą seniai pažįsta, tad nusprendė suvienyti jėgas ir toliau puošti Gargždų ir viso rajono moteris.

Supaprastinta tvarka

Kadangi lietuviški simboliai vis populiarėja, svarbu žinoti, jog įsigaliojo teisingumo ministro patvirtinta nauja Leidimų naudoti Lietuvos Respublikos oficialius simbolius ar juos mėgdžiojančius žymenis prekių ženkluose ir dizaine suteikimo tvarka.

Nuo šiol leidimą naudoti oficialius simbolius suteiks ne teisingumo ministras, o Valstybinis patentų biuras (VPB).

Naujoje tvarkoje yra numatyti atvejai, kai toks leidimas apskritai nėra reikalingas, pavyzdžiui, prekių ženkle valstybės pavadinimas nurodo tik prekių ar paslaugų kilmę.

Supaprastinus leidimo išdavimo procedūrą, sumažės administracinė našta pareiškėjams ir bus daugiau teisinio aiškumo – visa prekių ženklo ar dizaino registravimo procedūra bus atliekama tik VPB ir nebereikės dokumentų siųsti Teisingumo ministerijai. Sumažintas ir patariamosios komisijos narių skaičius nuo 14 iki 5 narių.

Kasmet išduodama apie 30 leidimų prekių ženkluose naudoti oficialųjį ar tradicinį (trumpąjį) valstybės pavadinimą ir Lietuvos valstybės simbolius (herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus).

Teisingumo ministerija atkreipia dėmesį, kad amatininkai gali prekiauti gaminiais su Lietuvos simbolika ir neregistravę prekių ženklo (pavyzdžiui, mugėse, parodose ir t. t.). Tačiau bet koks oficialių Lietuvos valstybės simbolių naudojimas, net ir neregistruojant prekių ženklo, turi būti pagarbus ir nežeminantis.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės ir A. VALAIČIO nuotr.


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesudievinę ir nenukryžiuosim

Sodai žydi kaip išprotėję. Kaštonų žvakės stiebiasi tik…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas