Vanduo Trušeliuose – lyg paplavos

Klaipėdos priemiesčio naujakuriai susiduria su aibe problemų, tarp jų ir dėl kokybiško vandens tiekimo. Į „Bangos“ redakciją kreipėsi prieš pusantrų metų su šeima Trušeliuose apsigyvenusi Kristina Kačerauskienė. Moteris piktinosi, kad ne tik jos šeima, bet ir kaimynai, taip pat gretimos Radailių gyvenvietės žmonės priversti vartoti kažkokiomis priemaišomis užterštą vandenį.

Cheminių reakcijų rezultatas?

K. Kačerauskienės atsiųstos nuotraukos įrodo, kad trušeliškių vartojamas vanduo, švelniai tariant, primena paplavų kibirą, kuriame kažkas plaukioja. Kas tas „kažkas“, K. Kačerauskienė nežino, išsikviesti specialistai aiškino, jog tai kažkokių cheminių reakcijų rezultatas.

„Tik apsigyvenę Trušeliuose supratome, kad vanduo čia nekoks, nes jautėsi supuvusio kiaušinio kvapas. Kreipėmės į „Klaipėdos vandens“ įmonę, klausėme, kaip to kvapo išvengti, gal įsidėti filtrus. Mums buvo atsakyta, kad vandenį mes gauname iš vietos vandenvietės. Tačiau planuojama keisti vamzdynus, tiekti vandenį iš Klaipėdos, nepirkinėti jokių filtrų, nes jie nepadės – tik pinigai bus išmesti kaip į balą“, – pasakojo K. Kačerauskienė. Pasak moters, jie vis vien namuose susidėjo bent mechaninius filtrus ir ėmė laukti vamzdynų rekonstrukcijos. Tačiau pernai rugpjūtį šeima buvo nemaloniai nustebinta. „Kartą dingo vanduo, ėmėme žiūrėti, kas atsitiko. Atsukome vandenį prieš filtrus, na, ir pasipylė… Visi filtrai tais nešvarumais buvo užsikišę. Prisipyliau 5 litrus to vandens ir nuvežiau į „Klaipėdos vandens“ laboratoriją. Reakcija buvo tokia: „O Dieve, ir kas gi ten plaukioja!“ Aiškintasi, jog galbūt dėl vamzdynų praplovimo sukilo kažkokie dumblai ir užteršė vandenį“, – pasakojo Trušelių gyventoja.

Sveikatai nekenkia, bet…

Trušelių gyventojai kreipėsi ir į Klaipėdos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad būtų ištirtas jiems tiekiamas geriamasis vanduo. Pernai lapkritį Dopėnų gatvės name paimti mėginiai atskleidė, kad drumstumas beveik net 10 kartų viršijo normą, leidžiamus lygius viršijo ir kiti indikatoriniai rodikliai – amonis bei pašalinis, primenantis sierą kvapas, normą atitiko tik geležies kiekis vandenyje. Konstatuota, kad drumstumas ir kvapas neatitinka higienos normos, nors tai yra gamtinio vandens savybės ir neturi kenksmingo poveikio žmonių sveikatai. Pasak tarnybos specialistų, Trušelių vandenvietės vandens kokybės problemos seniai žinomos, yra numatytos priemonės jų sprendimui. Tačiau beveik prieš metus rajono Savivaldybės taryba pakeitė rajone viešai tiekiamo vandens gerinimo programą, pagal kurią pirmiausiai bus sprendžiamos toksinių rodiklių, galinčių pakenkti žmonių sveikatai, viršijimo vandenyje problemos. Tačiau esą numatytos priemonės ir vandens kokybės gerinimui – iki 2018 m. spalio 30 d. pagal šią programą planuojama pakeisti Trušelių ir Mazūriškių gyvenviečių vandens tiekimo sistemą ir tiekti vandenį iš uostamiesčio.

Leidžia pinigus filtrams

Po Trušelių gyventojų skundo vandentiekininkai skubos tvarka atliko vamzdynų praplovimo darbus. „Taip, tik pasiskundi, jie atvažiuoja tų vamzdynų plauti. Bet negali būti toks nešvarus geriamasis vandentiekio vanduo, už kurį mes mokame pinigus. Kas antrą savaitę užsikemša filtrai, juos keičiame nuolat, tai kainuoja. Gyvena jaunos šeimos su vaikais, visi perkame geriamąjį vandenį, o tiekiamą naudojame tik buičiai ir tik virintą. Girdėjau, jog kaimynai visą brangią santechniką turėjo pasikeisti, nes užsinešė, dar kitiems skalbimo mašina sugedo. Gal vandens tiekimo įmonė turėtų kompensuoti šiuos nuostolius? Dabar gi visi stebisi, koks nešvarus atrodo mūsų vanduo, ir vis sako: pakentėkite. Kodėl mes turime kentėti ir negauti kokybiškos paslaugos? Kodėl mūsų šalyje taip nemylimi žmonės?“ – retoriškai klausė K. Kačerauskienė.

Išeitis – laikina cisterna

Trušelių gyventojų vargai dėl vandens kokybės pasiekė ir Savivaldybės administraciją. Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjos pavaduotojas Feliksas Žemgulys informavo „Bangos“ redakciją, jog susisiekta su „Klaipėdos vandens“ įmone, kad imtųsi skubių priemonių, jei šiuo metu negali užtikrinti gyventojams tinkamos kokybės vandens tiekimo. Paprašyta įmonės jau šią savaitę pastatyti laikiną geriamojo vandens cisterną gyventojams prieinamoje vietoje Dopėnų gatvėje, Trušelių kaime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių