Vasario 16-osios signataro Jurgio Šaulio kraštiečiai veiviržėniškiai švęs suvieniję jėgas

16 400 eurų Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė renginių ciklo „Žingsniai į laisvę“ programai, kuri Veiviržėnuose tęsis net keturias dienas: edukacinės veiklos, signatarų pagerbimai, konferencija, įvairios akcijos ir koncertai su aktoriais V. Bičkute, J. Bareikiu bei atlikėjais D. Norvilu ir L. Adomaičiu

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė L. Navickienė, Veiviržėnų parapijos klebonas V. Gricius, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filialo bibliotekininkė V. Krauleidienė, Veiviržėnų kultūros centro direktorė L. Netalimova, seniūnė E. Sluckienė kviečia atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį švęsti Veiviržėnuose.

Laisvės paminklas, pastatytas 1932 m. (autorius Kostas Rameika), neseniai buvo nuplautas, o Veiviržėnų bendruomenės iniciatyva praėjusį rudenį įrengtas apšvietimas. Bendruomenės rėmėjams darbais talkino seniūnija ir Jurgio Šaulio gimnazija. Viskas prasideda nuo idėjos. Kad Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį veiviržėniškiai, Vasario 16-osios akto signataro Jurgio Šaulio kraštiečiai, minės ypatingai, jie nusprendė dar rudenį. Šventiniams renginiams skirdama nemažą finansavimą pritarė ir rajono Savivaldybė. Edukacijos vaikams bei suaugusiesiems, viktorinos, koncertai, konferencija, parodos, šv. Mišios ir bažnyčios varpų gausmas, signatarų pagerbimas, akcija „Gyvoji vėliava“ – visa tai Veiviržėnuose vyks jau ateinančią savaitę, vasario 13–16 d.

Į renginių ciklą „Žingsniai į laisvę“ visus norinčius švęsti įdomiai, linksmai ir prasmingai kviečia jo organizatoriai – Veiviržėnų kultūros centras, Jurgio Šaulio gimnazija, Klaipėdos rajono amatų centras, Veiviržėnų seniūnija, Veiviržėnų bendruomenė ir parapija, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filialas.

Kad suvoktų išskirtinumą

„Siekėme, kad mūsų mokiniams Vasario 16-oji šiemet būtų ypatinga, kad nepamirštų, jog jiems teko laimė gyventi ir mokytis tada, kai šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“, – apie išskirtinę datą „Bangai“ sakė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė. Mat ciklą „Žingsniai į laisvę“ sudaro įvairios veiklos, renginiai, į kuriuos gali įsilieti tiek moksleiviai, tiek suaugusieji.

Pirmas renginys – vasario 13 d. 13 val. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filiale viktorina „Lietuva – tai mes“. Bibliotekininkė Valė Krauleidienė džiaugėsi, kad kiekvieno aktyvaus viktorinos dalyvio lauks prizas – knygos, o kad nepavargtų jaunos galvelės galvoti, jas pailsins Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų skyriaus mokinių atliekami kūriniai.

Vasario 14 d. 12 ir 13 val. moksleivius, o po darbų 18 val. ir suaugusiuosius pakvies Amatų centras, kur vyks nemokamos edukacijos. „Vaikai, mokomi meistrės, pins tautines saulutes, kuriomis galės pasipuošti Vasario 16-ąją. Suaugusieji, kuriuos kviečiame registruotis tel. 8 615 98155, pieš Gyvybės medį. Edukaciniai užsiėmimai nemokami“, – priminė V. Krauleidienė. Beje, edukacines veiklas Klaipėdos rajono amatų centras organizuos ir vasario 16 d. Bus galima pasidaryti apyrankių iš siūlų ir iš odos.

Iki Vasario 16-osios salės sieną papuoš fototapetas, kuriame – lankytini Veiviržėnų ir apylinkių objektai. Muziejininkės Valdonijos Karaliūnienės perpieštas stilizuotas Veiviržėnų apylinkių lankytinų vietų žemėlapis bus perkeltas į lankstinuką, kad būtų patogu naudotis norintiesiems keliauti. Veiviržėnų seniūnija pagal žemėlapio maršrutą sukurs 5 minučių filmą. Tai atsieis 3 000 eurų. Konferencija – atnaujintoje salėje

Vasario 15 d. 13 val. Jurgio Šaulio gimnazijoje bus kur kas didesnis nei kasdienis sujudimas. Kelionė laiku į 1918 metus žada būti įspūdinga... „Nusprendėme paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį remdamiesi istoriniu kontekstu, todėl organizuojame konferenciją, kurioje išgirsime Vytauto Plečkaičio, diplomato, istoriko, Lietuvos politinio veikėjo, Kovo 11-osios akto signataro, pranešimą „Sig­nataras Jurgis Šaulys diplomatijos baruose“. Pranešimą „Mūsų Lietuva ir Vasario 16-oji“ skaitys istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė, Istorijos katedros lektorė Silva Pocytė“, – konferencijos svečius pristatė gimnazijos direktorė L. Navickienė.

Antroje konferencijos dalyje atsiskleis jaunimo požiūris į Lietuvą. Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 7 klasės mokiniai ir istorijos mokytoja Vitalija Ringytė-Ališauskienė pristatys projektą „Signatarų kelias“. Tėvynė skambės ir eilėse, ir dainose. Konferencijos kulminacija – pilietiškiausių rajono moksleivių apdovanojimai, kuriuos inicijavo asociacija „Gargždų jungtinės pajėgos“, o idėją įgyvendinti padėjo Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ bei rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Šventėje pakviestas dalyvauti Seimo narys Bronius Markauskas.

Konferencija vyks gimnazijos aktų salėje, kuriai atnaujinti praėjusių metų paskutiniame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nutarta skirti

6 700 eurų. Auksarankiai meistrai pakeitė duris, lubas, grindis, radiatorius, išlygino ir šviesiai išdažė sienas, atnaujino sceną. Iki Vasario 16-osios salės sieną papuoš fototapetas, kuriame stilizuotai bus pavaizduoti lankytini Veiviržėnų ir apylinkių objektai.

Praėjusių metų paskutiniame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nutarta 6 700 eurų skirti Jurgio Šaulio gimnazijos aktų salės remontui. Dabar ji nušvito: čia pakeistos durys, lubos, grindys, radiatoriai, išlygintos ir šviesiai išdažytos sienos, atnaujinta scena. Gimnazijos direktorė Laima Navickienė ir jos pavaduotojas ūkio reikalams Vytautas Pozingis džiaugiasi auksarankių vyrų – Juozo Toliušio, Vytauto Kaniausko ir Stasio Grevio – darbu. Balsėnuose plazdės gyvoji vėliava

„Vasario 16 d. 11 val. Veiviržėnų Šv. apaštalo Mato bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Kviečiu tikinčiuosius švęsti Vasario 16-ąją dėkinga širdimi. Pirmiausia dėkojant Aukščiausiajam, visiems gyviesiems ir mirusiesiems, kurie prisidėjo, kad mes esame laisvi, – priminė klebonas Vidmantas Gricius. – Visoje Lietuvoje 12.30 val. skambės bažnyčių varpai. Į akciją „Gloria Lietuvai“ įsilies ir Šv. apaštalo Mato bažnyčia.“

Visi renginių dalyviai bus kviečiami pagerbti signatarų Kazimiero Antanavičiaus ir Jurgio Šaulio atminimą. Į Balsėnus, Jurgio Šaulio gimtinę, iš Veiviržėnų centro veš autobusai. Šventės organizatorius pradžiugino Balsėnų bendruomenės iniciatyva sukurti gyvąją vėliavą, kurios spalvas simbolizuos žmonių būrys.

Inkilai simbolizuos namus

Tą pačią dieną nuo 15 val. Veiviržėnų centre savo veiklas pristatys Krašto apsaugos savanoriai, policija, ugniagesiai-gelbėtojai, Raudonasis Kryžius.

16 val. Veiviržėnų kultūros centras pakvies į teatralizuotą koncertą „10 žingsnių į 100“. Programą, režisuotą Karolio Pronckaus, atliks Klaipėdos rajono meno kolektyvai, aktoriai Valda Bičkutė ir Jokūbas Bareikis. „Tie, kurie netilps į salę, koncertą galės stebėti miestelio centre įrengtame ekrane. Jei neatsiras kliūčių, tiesiogines transliacijas bus galima stebėti feisbuke“, – informavo Veiviržėnų kultūros centro direktorė L. Netalimova.

Dar vienas koncertas „Žingsniai į laisvę“ veiviržėniškius ir jų svečius pradžiugins 18.30 val. Čia organizatoriai pristatys dar vieną idėją. Nors pavasario dar teks palaukti, tačiau Veiviržėnų centre netrukus išaugs inkilų medis su 100 inkilų. „Inkilai – paukščių namai, o mes – kaip paukščiai. Kiekvienai seniūnijai dovanosime po inkilą, kad pavasarį iškeltų savo seniūnijoje. Kaip paukščiai sugrįžta namo, taip, tikėkimės, sugrįš ir mūsų žmonės į Lietuvą, į savo namus, į savo šeimas“, – sakė L. Netalimova.

Net meniu – smetoniškas

Po šventinio Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko sveikinimo į sceną žengs atlikėjai Deividas Norvilas ir Linas Adomaitis su grupe. Kiti politikų, žinomų žmonių sveikinimai bus pateikti filmuoti.

Visą dieną nuo 11 iki 19 val. bus galima aplankyti Jurgio Šaulio gimnazijos muziejų, apžiūrėti gimnazijoje veikiančias parodas. Atviras bus ir Amatų centras, kuriame bus eksponuojama paroda Lietuvos šimtmečiui.

Sušalti ir išalkti neleis gimnazijos valgyklos virėjos. Jos paruošė net ypatingą meniu. Ne tik arbatos bus galima išgerti, bet ir giros. O jei nežinote, kas yra „Vištyčiai smetoniškai“, „Gaidžio foršmakas“ ar „Opeliai“, bus proga ne tik sužinoti, bet ir paragauti. Virėjos vilios ir šilkine koše su kresnelėmis, kastiniu su bulve mundure, Veiviržėnų močiutės kugeliu ir net „Tautine koše“.

Laima ŠVEISTRYTĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?