Veiklių bendruomenių projektams – pritarimas

Veikli kaimo bendruomenė – tai ne tik dovana tai vietovei, bet ir visai valstybei. Galimybė prisidėti prie kaimo bendruomenių veiklos, jų puoselėjamų vertybių išsaugojimo yra ir vienas pagrindinių Žemės ūkio ministerijos uždavinių.

Jau 12 metus iš eilės kaimo bendruomenėms skiriama finansinė parama. Šiais metais ji sudarė 0,8 mln. Eur. Pateiktos net 445 paraiškos, tai beveik 7 proc. daugiau negu praėjusiais metais.

Bendra prašomos paramos suma net 34 proc. viršijo šioms paraiškoms skirtą biudžetą, tad atrankos kriterijai ir pagal juos skiriami balai turėjo lemiamos reikšmės: kuo daugiau jų atitiko bendruomenė ar jas vienijanti organizacija, tuo didesnė tikimybė, jog parama bus skirta. Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis (šiais metais ji atliko paraiškų vertinimą), tik 38 paraiškos įvertintos neigiamai. Tai rodo, kad bendruomenės turi gebėjimų rengti kokybiškus projektus.

Bendruomenių paraiškos gegužės 9 d. buvo apsvarstytos Projektų atrankos komiteto posėdyje. Su komiteto rekomendacijomis galite susipažinti čia: http://zum.lrv.lt/uploads/zum/documents/files/LT_versija/Veiklos_sritys/Kaimo_pletra/ Valstybes_parama_bendruomenems/2018/PAK%2020180509%208D-251.pdf.

Projektų atrankos komiteto rekomendacijų pagrindu rengiamas žemės ūkio ministro įsakymas dėl paramos skyrimo ar neskyrimo. Jis bus parengtas artimiausiu metu.

ŽŪM informacija


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Rojaus vartų pensininkams neatvėrė

„Prezidente, kodėl žudote? Mūsų su vyru pensija tik 2 tūkst. eurų. Kodėl mažinate?“ – šis tautietės klausimas Prancūzijos prezidentą užklupo per…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar domitės savo giminės istorija?