Veiviržėniškiai siekė sąmoningumo ne mėnesiui

Veiviržėniškiai siekė sąmoningumo ne mėnesiui

Daug smagiau padovanoti kitam šypseną, nei sukelti skausmą ar liūdesį. Nebūkime pikti, šypsokimės, ir pasaulis nušvis ryškiomis spalvomis. Ten, kur šypsomės vieni kitiems, vietos patyčioms nėra.

Viena iš didžiausių šių laikų problemų – patyčios. Tai paauglių gyvenimo kasdienybė. Daugeliui moksleivių atrodo, jog tai įprasta, normalu ir jie to nesureikšmina. Tačiau tiems, iš kurių šaiposi, gyvenimas tampa nepakenčiamas. Patyčios paprastai vyksta tuomet, kai yra stebėtojų būrys. Būtent patyčias stebinčių žmonių elgesys lemia, ar patyčios bus sustabdytos, ar, atvirkščiai, paskatintos toliau tęstis.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė kasmet dalyvauja „Vaikų linijos“ organizuojamoje „Savaitė be patyčių“ akcijoje. Šiais metais nuspręsta kovo mėnesį paskelbti sąmoningumo mėnesiu. Pagrindinis tikslas – ugdyti gimnazijoje pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, skatinti pagarbius ir draugiškus mokinių tarpusavio, vaikų bei suaugusiųjų santykius. Veiklos buvo vykdomos per pertraukas ir klasių valandėles. Mokiniai aptarė „Gero bendravimo taisykles“, mokėsi pažinti savo emocijas, jas teisingai išreikšti. Per vaidinimą ir žaidimus stengėsi pažinti tikrąsias patyčių pasekmes, patyčių dalyvių vaidmenis ir pagalbos būdus. Skaitytos su patyčių situacijomis susijusios terapinės pasakos, atlikta filmukų peržiūra ir aptarimas. Vieningai paminėta Dauno sindromo diena su skirtingomis kojinėmis. Tikimės, jog mūsų bendruomenė išliks sąmoninga ne tik vieną mėnesį, tačiau visada ir visur.

Laima RĖBŽDIENĖ

Soc. pedagogė metodininkė


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesame linkstanti smilga

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar leisite vaikus į vasaros stovyklas?