Veiviržėniškiai sieks auksinio sertifikato

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė 2017–2018 m. m. dalyvavo programoje „Darni mokykla“, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą ir atsakomybę už išteklių naudojimą ir aplinkos apsaugą. Atliktas gimnazijos ekologinio pėdsako vertinimo tyrimas, parengtas pasirinktų įgyvendinti veiksmų planas, aprašytos ir nufotografuotos veiklos. Gimnazijos komanda vyko į Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamus „Žaliojo kilimo“ apdovanojimus darniausioms Lietuvos mokykloms Vilniuje.

Mūsų laukė įdomi veik­la. Smagią nuotaiką sukūrė mankšta-šokis skambant M. Mikutavičiaus dainai. Grupelėmis dirbome kūrybinėse dirbtuvėse: „Stalo žaidimų kūrimas ir gamyba“, „Pasigamink augantį draugą“, „Pasigamink ir pasipuošk atšvaitu“, „Skanumyną gaminu, gaminu ir dalinu“. Mūsų komanda dalyvavo susitikime su sveikuole Egle iš Kilo.lt. Išklausėme paskaitą „Kaip maitintis ir sveikai gyventi?“. Pasikartojome sveikos mitybos tiesas, belieka pradėti jas taikyti. Ilgai laukti neteko, mus pakvietė į Geltonąją salę, kur ant stalų pūpsojo salotų „kūgiai“ ir sveikai pagaminta mėsytė.

Didžiojoje salėje auksiniais, sidabriniais ir žaliaisiais sertifikatais buvo apdovanotos ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. Mūsų gimnazijos komanda, skambant muzikos garsams, iškilmingai žengė žaliuoju kilimu atsiimti sidab­rinio sertifikato už kokybiškai ir atsakingai įgyvendintas darnaus vystymosi iniciatyvas savo bendruomenėje. Dovanų gavome visžalį medelį, kuris puikiai tiks mokyklos sode.

Žaliojo kilimo apdovanojimų ceremonijos pabaiga buvo labai nuotaikinga, nes į sceną kaip ugnikalnis įsiveržė gatvės cirko atlikėjas Viačeslavas Mickevičius. Jis susirinkusiuosius stebino savo ekstremaliais sugebėjimais ant vienaračio dviračio, žongliravimu kamuoliukais ir kėgliais. Žandikauliai skaudėjo nuo juoko klausantis pokštų.

Kupinos naujų idėjų ir minčių riedėjome atgal į Vakarų Lietuvą. Juk dabar turime aiškų tikslą – kitais metais gauti auksinį sertifikatą. Tad kibsime į darbą nedelsiant.

Gimnazijos bendruomenė visiems linki būti darnoje su savimi ir supančia aplinka.

Raimunda MOCKUVIENĖ

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?