Verslo ir savivaldos partnerystę atšventė dvare

Istorinių šokių kolektyvas iš Klaipėdos dovanojo nuotaikingas choreografines kompozicijas.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas su žmona Laima ragino stiprinti Savivaldybės administracijos ir verslo bendradarbiavimą. Taip pat linkėjo išlikti pozityviems, džiaugtis tuo, kas padaryta.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras V. Dačkauskas su žmona Aldona dėkojo visiems verslo atstovams už indėlį į rajono ekonomikos gerinimą, darbo vietų kūrimą bei socialiai atsakingo verslo plėtrą. „Tegul išsipildo visi jūsų lūkesčiai ir sumanymai 2019-aisiais metais!“ – linkėjo jis.

Apdovanotų įmonių atstovams įteiktos dailininko Vytauto Karčiausko rankų darbo autorinės statulėlės, kuriose pavaizduotas pajūrio medis su gintaro inkliuzu. Autorius perteikia gražią idėją: Klaipėdos rajono verslininkus palygina su vėjo draskomu, ant biraus smėlio augančiu pajūrio medžiu. Jis, nepaisant nesvetingų aplinkybių, išlieka stiprus ir atlaiko bet kokius jam mestus iššūkius.

Menine programa rūpinosi Gargždų kultūros centras, renginį vedė Kultūros centro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė. Vaišes tiekė poilsio kompleksas „Lingrida“.

 

Ketvirtadienio pavakarę Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko kvietimu rajono verslininkai rinkosi į dvaru virtusį poilsio kompleksą „Lingrida“ (Gribžinių k.). Čia vyko tradicinis savivaldos ir verslo partnerystės vakaras, kuriame iškilmingai įteiktos nominacijos sparčiausiai augančioms rajono bendrovėms.

Susirinko per 90

Renginyje dalyvavo per 90 svečių: iš jų apie 60 įmonių atstovų, kiti – Savivaldybės administracijos darbuotojai, Tarybos nariai. Vos tik įžengusius pro duris visus pasitiko vakaro šeimininkas – meras V. Dačkauskas su žmona Aldona. Pakiliai nuteikė sukurta šventinė atmosfera – aliuzija į praeities dvarų kultūrą. Verslo bendruomenė Gargždų kultūros centro parengtą vakaro programą stebėjo vaišindamiesi prie staliukų. Juos linksmino istorinių šokių kolektyvas iš Klaipėdos ir operos solistas baritonas Eugenijus Chrebtovas.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras V. Dačkauskas sveikindamas susirinkusiuosius priminė, jog šiais metais švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, šią vasarą Gargždai atšventė savo 765-ąjį gimtadienį. „Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems verslo atstovams, finansiškai parėmusiems jubiliejinio gimtadienio renginius, taip pat dėkoju visiems verslininkams, remiantiems ir seniūnijų renginius. Manau, savivaldos ir verslo part­nerystė mūsų savivaldybėje plėtojasi sėkmingai, jau daug metų veikia smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondas, patvirtinta 2018–2023 metų investicijų pritraukimo programa, patvirtintas investuotojų atleidimo nuo žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčio planas, organizuojami verslo forumai ir kiti renginiai. Daug metų pagal įvairių institucijų vertinimą Klaipėdos rajono savivaldybė užima pirmaujančias pozicijas. Tai parodo, kad mūsų pasirinktos įvairių sričių vystymo kryptys yra teisingos“, – džiaugėsi V. Dačkauskas.

Išskyrė 4 nominacijas

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas „Bangą“ informavo, jog bendrovės buvo vertintos pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie didžiausią apyvartą per 2017 m. padariusias įmones. Išskirtos keturios nominacijų kategorijos: didelių ir vidutinių; mažų įmonių; labai mažų įmonių ir speciali nominacija už ilgalaikę verslo ir savivaldos partnerystę.

Pirmoji nominacija – didelių ir vidutinių įmonių kategorijoje – atiteko tarptautinei kompanijai, turinčiai savo atstovybes 9 pasaulio šalyse – UAB „Litana ir Ko“. Kompanijos veiklos spektras platus: statyba, projektavimas, gamyba, laivų statyba ir remontas, industriniai projektai ir kt. Ją atsiėmęs UAB „Litana ir Ko“ komercijos vadovas Tomas Vainorius dėkojo už įvertinimą ir bendradarbiavimą: „Tai mums įsimintinas momentas. Perduosime įvertinimus ir palinkėjimus mūsų įmonės vadovui ir vadovybei.“

Džiaugėsi įvertinimais

Mažų įmonių kategorijoje visi laurai atiteko UAB „Avstonis“. Tai tarptautinių krovinių gabenimu užsiimanti įmonė, dirbanti su esamais vežėjais, taip pat užsiimanti naujų vežėjų paieška. Deja, bendrovės atstovų renginyje nebuvo.

Labai mažų įmonių kategorijoje apdovanota UAB „Dolama“. Tai bendrovė su dideliais transportavimo resursais, lanksti, greitai reaguojanti į aplinkybių kaitą, turinti daug darbo patirties su Vakarų Europos šalimis, dirbanti su tokiomis kompanijomis kaip „Renault“, „Peugeot“, „Citroen“, „Mercedes Benz“, „Ford“. Jų vizija – tapti labiausiai atpažįstamu ir vertinamu prekiniu ženklu automobilių logistikos srityje. Apdovanojimą atsiėmęs bendrovės direktorius Domantas Butkus džiaugėsi tokiu įvertinimu ir visiems linkėjo gero vakaro.

Speciali nominacija už laiko patikrintą draugystę įteikta partneriui, į kurį visada galima atsiremti, – tai UAB „Mida LT“. Apdovanojimą atsiimti buvo pakviestas buvęs ilgametis bendrovės vadovas Jonas Dromantas, kuris niekada nestokoja humoro jausmo, šmaikštumo, tad ir tą vakarą dėkodamas už įvertinimą sugebėjo pralinksminti publiką.

Verta tęstinumo

Partnerystės vakare dalyvavę verslininkai vieningai tvirtino, jog tokie susibūrimai būtini. Iš Medsėdžių kaimo atvykęs UAB „Jakaita“ direktorius Darius Jakaitis su žmona Audra „Bangai“ sakė, jog susibūrimas „Lingridos“ poilsio komplekse jiems kelia ypač daug sentimentų. Mat UAB „Jakaita“ vykdė šio dvaro aplinkotvarkos projektą. Tad gera sugrįžti ten, kur praleista daug laiko, įdėta daug pastangų.

UAB „Gargždų geležinkelis“ vadovas Arūnas Grikšas akcentavo, jog savivaldos ir verslo partnerystės vakaro tradicija prasminga ir reikalinga, tačiau bendrystė tarp verslininkų ir savivaldos turėtų būti ne tik prieš šv. Kalėdas, bet ištisus metus. „Koks procentas verslininkų galėtų pasakyti, jog pas mus stipri savivalda? Manau, apie 30 proc.“, – svarstė jis.

Savivaldos ir verslo partnerystės vakaras kainavo apie

5 800 Eur.

Agnė ADOMAITĖ

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Nesame linkstanti smilga

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar leisite vaikus į vasaros stovyklas?