Vizitas pas odontologą baigėsi pamoka mamai

Nemokamo dantų gydymo paslauga kartais tampa sunkiai prieinama. Tuo tvirtina įsitikinusi gargždiškė, kurios septynmetė dukra taip ir nepateko pas odontologą, nors skundėsi skaudančiu dantimi. Mergaitei ir mamai esą buvo pasiūlyta ateiti tada, kai vaikas iš skausmo nebepamiegos naktimis.

Už durų nesulaukė

Apie ilgas eiles pas Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojus ne kartą rašiusiai „Bangai“ gargždiškė Laura (pavardė redakcijai žinoma – aut. pastaba) laiškelį parašė vos grįžusi iš Gargždų šeimos medicinos klinikos. Mama tvirtino pas odontologą vedusi dukterį, kuri skundėsi skaudančiu dantimi, bet taip ir nebuvo priimta. „Visada gydėmės pas skyriaus

Odontologijos skyriuje dirba 4 gydytojai, turintys po 0,5 etato, vienas pilnu etatu ir dar vienas – 0,75 etato. Taip pat dirba du chirurgai, turintys po 0,5 etato. „Per dieną dirbant pilnu etatu, gydytojai vidutiniškai aptarnauja 20 suaugusiųjų ir 15 vaikų, iš anksto užsirašiusiųjų į eilę. Kasdien turime ir ekstrinių atvejų. Po savaitgalio tokių kartais būna net apie 10, vienam gydytojui per dieną reikia priimti 3–4, kartais ir 5. Visus priimame, gydytoja negalėjo nepriimti“, – tikino D. Karalienė. Anot jos, dažnai pasitaiko, kad pacientai eilės išvengia apsimesdami, kad dantis skauda.

vedėją Dijaną Karalienę, tačiau tą trečiadienį jos nebuvo ir registratūroje mus nukreipė pas kitą gydytoją, turėjusią mažiausiai pacientų. Bet ji mūsų nepriėmė. Tik pažiūrėjo dantuką ir liepė pasiimti taloną. Dar prašiau, kad bent vaistų uždėtų, bet mums buvo pasakyta, kad dantis neturėtų tiek skaudėti, kad reiktų būtinosios pagalbos. Neva ateikit tada, kai vaikas naktimis nebepamiegos, tada trauksime nervą“, – stebėjosi mama.

Laurai esą buvo pasakyta, kad priimti mergaitės nėra kada – tuoj turi ateiti žmonės, turintys išankstinius talonus. „Už durų nieko nebuvo, todėl perspėjau slaugę, kad lauksiu koridoriuje. Prasėdėjome ten nuo 9.40 val. iki 11 val., bet per tą laiką atėjo tik vienas žmogus, kuris kabinete užtruko 2–3 minutes. Per tą laiką dukrai dantuką tikrai būtų spėję sutvarkyti“, – savo versiją dėstė gargždiškė.

Registratūroje gargždiškei pasiūlyta ateiti talonų dalijimo dieną – kovo 2 d. „Tądien tik dalins talonus, o kada prieis mūsų eilė, neaišku. Lauksime kovo 2 d., nes neturime pinigų dantis gydytis privačiai“, – teigė mama.

Atvejis nebuvo skubus

Gargždų šeimos medicinos klinikos Odontologijos skyriaus vedėja Dijana Karalienė, išgirdusi istoriją, nustebo: „Prasta istorija.“ Skyriaus vedėja susirado mažosios pacientės kortelę ir nustebo dar sykį. „Situacija visai ne tokia. Mergaitė pas odontologą visada atvedama su skaudančiu dantimi. Nuo 2012 metų iki pastarojo vizito ji pas mus lankėsi 7 kartus, o registratūroje vis įrašoma tas pats – skundžiasi danties skausmu. Skubos tvarka registratorės mergaitę nukreipdavo vis pas kitą gydytoją. Šį kartą mamai buvo pasakyta, kad vaiką vieną kartą reikia užrašyti į eilę ir dantis sugydyti planiškai“, – informavo D. Karalienė. Mergaitę priėmusi gydytoja skyriaus vedėją informavo, kad per apžiūrą pacientė jau skundėsi ne skausmu, bet į tarpdantį lendančiu maistu. „Nustatyta, kad dantį reikia plombuoti. Tokia procedūra trunka ne trumpiau kaip pusvalandį, todėl iš karto procedūros atlikti nebuvo galima. Tądien tikrai laukė daug planinių pacientų, o gydytoja dirbo viena, nes kita mūsų specialistė sirgo. Mergaitės mamai buvo paaiškinta, kad dantis iš karto taisomas prireikus būtinosios pagalbos, o būtinoji – tai sutinimas, skausmas naktį, kraujavimas ir pan. Mergaitei nustatytas tik kariesas“, – aiškino D. Karalienė.


  • Laukti eilėje į nemokamą odontogo kėdę pasiryžta ne visi. Pasiteiravome, kiek kainuoja vaiko dantis gydyti privačiose odontologijos klinikose Gargžduose. Anot vienos gydytojos, dažniausiai skaudantį vaikišką dantį sugydyti pavyksta per du kartus. „Pirmą kartą uždedame vaistų, kas kainuoja 5 eurus. Atėjus antrą kartą gydymas kainuoja 10 eurų. Jei pacientui skauda dantį, priimame tą pačią dieną, o antrajam apsilankymui taloną skiriame po savaitės“, – informavo gydytoja. Kitas gydytojas odontologas nesiryžo įvardinti kainos: „Kiekvieno danties gydymas individualus. Kartais gydant vaikišką pieninį dantuką apsilankyti reikia ir 5 kartus. Vaikišką plombą uždėti kainuoja 13 € (anksčiau – 45 Lt), o vaistų dėjimas ar keitimas – 5,80–7,20 € (20–25 Lt). 7 metų vaiko dantys jau gali būti ne pieniniai, o tokiu atveju gydymo kainos visiškai nesiskiria nuo suaugusiųjų.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių