Vyks pratybos „Narsus grifonas – 2018“

Vyks pratybos „Narsus grifonas – 2018“

Balandžio 16–20 dienomis Klaipėdos mieste ir rajone vyks Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ pratybos ,,Narsus grifonas – 2018“.

Lietuvos kariuomenės Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“ (toliau – MPB „Žemaitija“) organizuoja lauko taktines pratybas „Narsus grifonas – 2018“, kurių pagrindinis tikslas – įvertinti LDK Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įgytą karinį parengtumą per 9 tarnybos mėnesius. Pratybose dalyvaus daugiau nei 800 karių iš MPB „Žemaitija“ štabo, LDK Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų, Dr. J. Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos ir Karo policijos.

Brg. gen. Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai imituodami artilerinę paramą rems vienetus. Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai pratybose dalyvaus pasitelkę modernią kompiuterinę konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistemą JCATS (ang. Joint Conflict And Tactical Simulation), ir taip rems Dragūnų bataliono karius veikiančius ant žemės Klaipėdoje ir jos prieigose.

Pratybų metu bus naudojamas karinis transportas – sunkvežimiai ir vikšrinės pėstininkų kovos mašinos. Taip pat bus naudojama imitacija ir pirotechninės mūšio imitavimo priemonės, kurios sudarys sąlygas treniruotis pagal šiuolaikinių karinių konfliktų pobūdį.

Šios pratybos išsiskiria tuo, kad kariai veiks civilinėse teritorijose: Klaipėdos mieste bei rajone (Giruliai, Dituva, Dirvupiai, Priekulė). Vietiniai gyventojai galės iš arti stebėti, kaip kariai treniruojasi tankiai apgyvendintose vietovėse.

Gyventojus prašome nesibaiminti, apie vykstančias pratybas būsite informuoti per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą mobiliaisiais telefonais. Taip pat informacija apie vyksiančias pratybas galite rasti oficialiame Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ „Facebook“ puslapyje: https://www.facebook.com/Motorizuotoji-pėstininkų-brigada-Žemaitija-1218151288199180/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas mjr. Alfonsas Bičkus

mob. tel. +370 686 90 015, el. p. alfonsas.bickus@mil.lt


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip atsakė, taip ir pasirodė

Praėjusio šeštadienio „Bangos“ numeris buvo graibstyte išgraibstytas skaitytojų. Sulaukėme išskirtinio dėmesio, nors nerašėme apie jokią kraupią žmogžudystę, nerašėme ir apie…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar skaitote maisto produktų sudėtį?