Žemės ūkio ministras – Gargžduose

Žemės ūkio ministras – Gargžduose

Gargždų muzikos mokyklos salėje praėjusį penktadienį vyko susitikimas su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu. Jame dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Audronė Balnionienė, Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidmantas Buivydas. Pristatytos žemės ūkio aktualijos, atsakyta į jų klausimus.

G. Surplys akcentavo, kad planuojama skirti kompensacijas nuo sausros nukentėjusiems žemdirbiams, kurių praėjusiais metais patirti nuostoliai sudaro ne mažiau kaip 30 proc. pareiškėjo bendros vidutinės metinės 2015–2017 m. produkcijos vertės pagal visus taisyklėse nurodytus augalus. Be to, pasak ministro, siekiama tobulinti ir draudimo sistemą, tad ūkininkus paragino drausti augalus ir pasėlius. Dar viena permaina, kurią tikimasi įgyvendinti, – Lietuvos melioracijos sistemos atnaujinimas. Viliamasi, kad tai pavyks padaryti per 15 metų. Taip pat pristatyta informacija, aktuali pienininkams, kiaulių augintojams, ekologinių ūkių turėtojams, ūkininkams, norintiems gauti paramą, ir pan.

Susitikime dalyvavę ūkininkai, seniūnijų atstovai domėjosi melioracijos įrenginių tvarkymu, teiravosi, ar neplanuojama peržiūrėti išmokų už šienaujamas pievas, ar neketinama griežtinti taisyklių, reglamentuojančių srutų laistymą, ir t. t. Norintieji ir po susitikimo turėjo galimybę prieiti ir ministrui ar su juo atvykusiems specialistams asmeniškai užduoti rūpimus klausimus. Kai kuriuos pavyko išspręsti iš karto, kitų sprendimų sutarta ieškoti drauge su rajono meru Broniumi Markausku.

Susitikimo pabaigoje žemės ūkio ministras G. Surplys įteikė padėkas veikliems ir pažangą padariusiems ūkininkams: Mindaugui Žąsyčiui – už pažangų ir sėkmingą pienininkystės ūkio vystymą (Veiviržėnų sen.); Vidmantui Buivydui – už pažangų ir sėkmingą ekologinio gyvulininkystės ūkio vystymą (Dovilų sen.); Linui Ruškiui – už pažangų ir sėkmingą ekologinio gyvulininkystės ūkio vystymą (Judrėnų sen.); Giedriui Lapinskui – už pažangų ir sėkmingą ūkininkavimą bei arimo tradicijų puoselėjimą (Vėžaičių sen.); Petrui Vasiliauskui – už pažangų ir sėkmingą ūkininkavimą bei indėlį į melioracijos sistemų atnaujinimą (Priekulės sen.). Už gerą, sąžiningą ir atsakingą darbą padėka įteikta Dovilų seniūnijos specialistei Vilijai Jurgutienei.

Parengta pagal Savivaldybės spaudos pranešimą


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Lyderiai tyrimuose?

Nūdienos aktualijose skelbiama gausybė tyrimų: geriausių mokyklų reitingas, Savivaldybių, korupcijos suvokimo indeksas, nepotizmo rizikos ir t. t. Deja, kartais tie…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar ketinate dalyvauti Baltijos kelio renginiuose?