3 dažnos klaidos, pastebimos minimalistiniame interjere
Atrodo, kad minimalistinis braižas dar ilgus metus neišeis iš mados. Galbūt todėl, kad tai daugiau nei subtilios linijos ir natūralios tekstūros – tai labiau gyvenimo būdas. Kasdienybė tų, kurie vertina kokybę, erdvę mintims, funkcijas, lėtesnį, mažiau vartotojišką gyvenimą. Vis dėlto, sukurti ir neapkrautus, ir patogius namus nėra jau taip paprasta. Interjero specialistai atskleidžia 3 dažnas klaidas, kurias pastebi tokio braižo būstuose.
1. Funkcionalumo trūkumas
Minimalizmas yra savotiškas gyvenimo būdas, o ne tik stiliaus pojūtis. Tai reiškia, kad net ir minimaliu braižu įrengti namai visų pirma turi būti patogūs, funkcionalūs, praktiški. Interjero dizaineriai pastebi, kad dažnai renkantis minimalų kiekį baldų, nutinka priešingas dalykas nei siekta – įsivyrauja pavienių, vietos neturinčių daiktų chaosas. Šiandien yra daug sumanių baldų, kurie gali padėti išnaudoti erdves maksimaliai ar net pagal to momento poreikį. Pavyzdžiui:
- pakabinamos uždaros spintelės;
- lovos su miegamu mechanizmu;
- talpios komodos;
- lovos su daiktadėžėmis;
- transformuojami stalai.
Kitaip tariant, nebijokite įsigyti papildomus stalčius turinčios komodos ar sofos, kuri galbūt turi kelis papildomus audinio linkius. Jeigu dairotės stilingų ir praktiškų baldų, nebūtina vykti į salonus, galite pirminį įspūdį susidaryti virtualiuose salonuose. Nesvarbu, tai baldai Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose – šiandien bet kokia detalė gali būti pristatyta tiesiai į namus.
2. Akcentų stoka
Neretai minimalistinį braižą renkasi tie, kurie nori susikurti ramybe alsuojančius namus. Tačiau vientisa spalvų paletė ir panašios tekstūros lemia tai, kad kartais patalpos stokoja gyvybės. Pagyvinti erdves padeda augalai, skirtingų tekstūrų ir raštų derinimas, įvedamos kelios ryškesnės spalvos. Eksperimentuokite, derinkite betoną su grubiu medžiu, įsirenkite egzotiškų augalų salelę.
3. Savitumo trūkumas
Pagalvojus apie minimalizmą, prieš akis iškyla natūralios medžiagos, švelnios spalvos, neįmantrus baldų dizainas. Bet juk minimalistinis braižas šiandien gali būti visoks – persipynęs su prabangia klasika, skandinaviškas ar net eklektiškas. Gerai paieškoję, interneto platybėse tikrai rasite ne vieną tokio interjero pavyzdį, kuris atkreipia dėmesį ryškiomis detalėmis, netikėtais kontrastais. Galiausiai – savitumu, būsto savininkų pomėgių atskleidimu. Juk apie tai ir yra namai.
Norite susikurti erdvę, kuri suteiktų daugiau laisvės mintims, atpalaiduotų, o kai reikia, leistų susikaupti ir imtis darbų? Tuomet stilių būtina derinti su funkcijomis, ramybę su išraiškingesniais akcentais, stiliaus tendencijas su savitu pasaulėvaizdžiu. Investuokite į kokybišką namų pagrindą, o tuomet, leiskite sau neskubant ieškoti detalių, eksperimentuoti.
Užsak.