Brolį smūgiais „apdovanojo“ iš pavydo

Kur alkoholis, ten neretai – ir smurtas, o jei šalia dar ir moterys – bėdos dar didesnės. Geriausias to pavyzdys – šių metų spalio 5 dieną tarp dviejų neblaivių brolių įsiplieskęs konfliktas, pasibaigęs muštynėmis, kurias neva išprovokavo vieno iš vyrų galvoje nubudęs pavydas dėl mylimos moters. Kaip ir dėl ko viskas nutiko minėtą vakarą, aiškinosi Klaipėdos apylinkės teismas, spalio 31 dieną šią bylą užbaigęs baudžiamuoju įsakymu.
Išsiblaivęs gailėjosi
Šioje istorijoje pagrindinis vaid­muo tenka 1981 metais gimusiam Dovilų seniūnijos gyventojui, kuriam baudžiamoji byla iškelta po to, kai jis daužė vieną artimiausių savo giminaičių – brolį, su kuriuo ir savo drauge gyvena viename bute.
Ir anksčiau teistas vyras, kaip matyti iš teismą pasiekusios medžiagos, vėlų šių metų spalio 5 dienos vakarą, būdamas stipriai apsvaigęs nuo alkoholio, ranka smogė broliui tiesiai veidą, taip jam sukeldamas skausmą.
Apklausiamas ikiteisminio tyrimo metu vyriškis neneigė mušęs brolį ir, paprašytas pasakoti, kaip viskas įvyko, dėstė, jog minėtą vakarą visi trys – jis, jo sugyventinė ir brolis – gėrė. Alkoholio, ko gero, būta per daug, nes vyras, kaip prisiminė, užmigo, o nubudęs šalia savęs nerado gyvenimo draugės. Susiruošęs jos ieškoti, pamatė, kad ši kitame kambaryje sėdi su jo broliu ir toliau kilnoja taurelę. Toks vaizdas vyriškiui, matyt, nepatikęs, dėl to jis užsipuolė brolį. Vyrai apsistumdė, tačiau tuo viskas nesibaigė – draugę brolio draugijoje radęs vyras pylė pastarajam į veidą.
Smulkiai apibūdinti, kaip viskas nutiko, teisiamųjų suole atsidūręs vyriškis negalėjo – tikino, kad dėl tą vakarą padauginto alkoholio mažai ką prisimena. Jis net negalėjo tiksliai įvardinti, kas jį konkrečiai supykdė, kad net prireikė griebtis fizinio smurto. Nepaisant to, mušeika tikino, jog labai gailisi skriaudęs brolį, ir pasakojo, jog, vos tik buvo paleistas iš policijos, šio atsiprašė, jiedu susitaikė. Vyras neslėpė, kad ne pirmą kartą susikivirčijo su broliu, ir, žadėdamas ateityje rankos nebekilnoti, dėl visų konfliktų ir pykčių kaltino alkoholį. Mat kai negeria, jiedu neva gyvena taikiai.
Mano, kad viskas iš pavydo
Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas ir nukentėjusysis, kuris taip pat prisipažino, jog tąkart su broliu susipyko ne pirmą kartą. Esą neretai būna, kad jiedu apsistumdo, tačiau tuoj susitaiko ir toliau gyvena po vienu stogu. Tardomas nukentėjusysis patikino jokių pretenzijų dėl sukelto skausmo broliui neturintis, jam atleido, tačiau sutiko papasakoti, kaip tą vakarą viskas vykę.
Anot jo, bevartojant alkoholį, brolis „nulūžo“, nes jau dieną buvo gėręs, o jis ir brolio sugyventinė, ramiai šnekučiuodamiesi, kad nepažadintų miegančiojo, toliau gurkšnojo. Bet ramybė, pasak nukentėjusiojo, ilgai netruko – akis pramerkęs vyras įsiuto – jis, kaip spėjo nukentėjusysis, užvaldytas pavydo, puolė jį, o galiausiai delnu trenkė į veidą, o po to – dar ir į pakaušį.
Tai neva labai išgąsdino brolio moterį, dėl to ji, stvėrusi telefoną, iškvietė policiją, kuri mušeiką sulaikė ir išvežė. Tiesa, pareigūnams brolį mušęs vyras neigė tai daręs, nors ant nukentėjusiojo akivaizdžiai matomi sumušimai bylojo ką kita.
Kone analogiškai spalio 5 dienos paveikslą piešė ir liudytoja apklausta mušeikos draugė, kurios, kaip ir nukentėjusiojo, nuomone, muštynėmis pasibaigęs konfliktas kilo dėl pavydo.
Apribojo laisvę
Bylą nagrinėjusiam Klaipėdos apylinkės teismui nekilo abejonės dėl Klaipėdos rajono gyventojo kaltės – vyras pripažintas kaltu, sukėlus fizinį skausmą broliui. Įvertinęs tai, kad kaltinamasis – recidyvistas, prisidirbo, būdamas girtas, tačiau dėl šios nusikalstamos veikos pripažino kaltę, gailisi ją padaręs, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą bausmę – 10 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per mėnesį nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo pradėti dirbti ar užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Taip pat vyriškis 9 mėnesius privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiojoje programoje.
Jei su tokia bausme jis nesutinka, per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo nuorašo gavimo jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.
Gintarė KARMONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content