Lietuvos partizanams atminti rajone sutvarkytos žūties vietos

VšĮ „Kuršių aljansas“ ir Lietuvos šaulių sąjungos 309 kuopos šauliai rudenį vykdė gražią iniciatyvą „Jie gyvi, kol juos prisimename“ ir ėmėsi sutvarkyti Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje esančias Lietuvos partizanų žūties vietas. Sutvarkyta ne tik aplinka, bet ir apibendrinta istorinė informacija, tad istorinių vietų lankytojai galės išsamiau susipažinti su krašto istorija vos nuskenavę QR kodą savo telefone.

Projekto tikslas yra puoselėti Lietuvos laisvės kovų istoriją, didinti visuomenės informuotumą apie Lietuvos laisvės kovas, laisvės kovų partizanus, puoselėti tautinį identitetą bei prisidėti prie Lietuvos istorijai svarbių partizanų kapų ir/ar žūties vietų sutvarkymo ir istorijos įamžinimo.

Šios pilietinės akcijos metu buvo identifikuotos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje esančios apleistos partizanų žūties vietos. Pasirinkti ir sutvarkyti net 5 objektai. Juose, pagal situaciją, buvo atnaujinti užrašai, nuvalyti paminklai, sutvarkytos tvorelės. Iš archyvų ir kitų informacijos šaltinių surinkta aktuali informacija apie žuvusius asmenis, ji susisteminta ir apibendrinta. Lankytojams atspausdinti QR kodai, kuriuos žūties vietas lankantys piliečiai, nuskanavę kodą, galės susipažinti su aktualia, istorine informacija, taip geriau pažindami ne tik skaudžius istorijos puslapius, bet ir mūsų krašto istoriją, už jį kovojusius žmones.

Pasak VšĮ „Kuršių aljanso“ vadovo ir 309 šaulių kuopos vado Nerijaus Vyšniausko, partizanų žūties vietų tvarkymas, informacijos rinkimas užtruko, šauliai laiko skyrė savaitgaliais. Spalio mėnesį buvo susirašytos žūties vietos, po apsilankymo kiekvienoje iš jų suplanuoti atitinkami tvarkymo darbai. Kitą savaitgalį atminimo vietose nupjauta žolė. O Vėlinių dieną žūties vietos buvo sutvarkytos, pasodintos gėlės, uždegtos žvakės. „Norint sutvarkyti vieną kapą teko ir tiltelį pastatyti, nes kapas buvo už kanalo“, – dalijosi šaulių kuopos vadas ir VšĮ „Kuršių aljanso“ vadovas.

Dabar, pasak N. Vyšniausko, liko tik užklijuoti QR kodus, jog žūties vietose lankytojai galėtų daugiau sužinoti apie šias vietas ir laisvės kovų partizanų istorijas.

„Kiekviena sutvarkyta partizanų atminimo vieta – tai tarsi tiltas į praeitį, kuris primena, kad jų kova nebuvo tuščia, o jų atminimas išliks mūsų širdyse“, – akcentavo VšĮ „Kuršių aljansas“ vadovas ir 309 šaulių kuopos vadas N. Vyšniauskas.

Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos lėšomis.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content