Vasarį šilumos kaina Gargžduose išliks panaši

AB „Klaipėdos energija“ ir toliau išlaiko vieną žemiausių tiekiamos centralizuotos šilumos kainos tarifų tarp didžiųjų Lietuvos miestų.
Vasario mėnesį jis išliks toks pat kaip ir pernai tuo pačiu laikotarpiu, tačiau, palyginti su šių metų sausiu, jis padidės 4,59 proc. Visgi, nepaisant šildymo sezono keliamų iššūkių, bendrovė siekia užtikrinti, kad šilumos kainos šį sezoną būtų mažesnės arba bent panašios į praėjusių metų lygį.
Paskutinį žiemos mėnesį Klaipėdos ir Gargždų gyventojams šiluma kainuos 7,41 ct/kWh be PVM arba 8,08 ct/kWh su 9 % PVM. Paprastai patalpų šildymo kainų pikas pasiekiamas sausio–vasario mėnesiais, o atėjus pavasariui ir sumažėjus šilumos poreikiui kainos ima kristi.
Centralizuotai tiekiamos šilumos kainą sudaro pastovioji kainos dedamoji, kintamoji kainos dedamoji, papildoma dedamoji ir pridėtinės vertės mokestis (PVM). Didžiausią kainos dalį sudaro kintamoji dalis, kuri apima biokuro, dujų, elektros energijos, vandens, kitų kintamų sąnaudų bei šilumos, superkamos iš nepriklausomų gamintojų, kaštus.
Vasarį šilumos kainos padidėjimą lėmė biokuro ir gamtinių dujų, naudojamų šilumos gamybai, brangimas – šios žaliavos pabrango 21–23 %. Taip pat 10 % išaugo vidutinė šilumos aukcione superkamos šilumos kaina.
Likusią šilumos kainos dalį sudaro pastoviosios sąnaudos. Tai sąnaudos, kurias bendrovė patiria nepriklausomai nuo pagaminto ir vartotojams patiekto šilumos kiekio. Visgi galutinė sąskaita už šildymą priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo pastato sandarumo bei šilumos vartojimo įpročių. Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį, ar šiluma nėra prarandama dėl nesandarių langų, durų ar sienų, taip pat ar pastato šildymo sistema veikia tinkamai. Kuo efektyviau naudojama šiluma ir kuo sandaresnis pastatas, tuo sąskaitos už šildymą gali būti mažesnės.

Asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content