Priekuliškiams lėšų skirta daug, bet džiaugsmui neužtenka
Priekuliškius sudomino, ar planuojamas Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos salės remontas, o gal projektuojama nauja, rūpėjo, ar bus įrengtas aplinkkelis į Dituvos sodininkų bendriją, kada sutvarkys šaligatvius Priekulės centrinėje gatvėje ir kita.
Į Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko metinės veiklos ataskaitos pristatymą susirinko daugiau nei 20 Priekulės seniūnijos gyventojų. Tačiau jiems labiau rūpėjo iškloti savo problemas: dėl griūvančio daugiabučio gyvenamojo namo, kelių tvarkymo, pašto perkėlimo, priekaištavo dėl mieste pasodintų našlaičių, mokesčio už šiukšles, kritikavo sumanymą perkrikštyti Klaipėdos rajoną į Gargždų savivaldybę ir kita. Merui teko bendrauti su susirinkusiaisiais ilgiau nei buvo numatyta pagal grafiką.
Priekaištai dėl griūvančio namo
Praėjusį penktadienį į Priekulės kultūros centrą susirinko pora dešimčių aktyvių seniūnijos gyventojų, kurie emocingai dėstė savo problemas merui, tikėdamiesi, kad jas padės išspręsti rajono Savivaldybė. Tačiau ne visi klausimai buvo jos kompetencijoje, kaip antai prašymas neiškelti pašto į miesto pakraštį arba sudrausminti susipriešinusios liuteronų bendruomenės narį.
Savo ataskaitoje V. Dačkauskas akcentavo, jog Priekulės seniūnijai praėjusiais metais paskirta 4,3 mln. eurų įstaigoms išlaikyti, keliams tvarkyti, gatvėms apšviesti, bažnyčiai tvarkyti, vaikų žaidimų aikštelei įrengti, kapinėms tvarkyti ir kitiems poreikiams.
„Priekulė – unikalus miestas, čia turi būti sutvarkyta infrastruktūra, senieji pastatai, kad trauktų turistus“, – kalbėjo viena garbaus amžiaus gyventoja. Kita pridūrė: „Mūsų nuosavybė – 168 metų daugiabutis namas, kuris įgriuvo prieš 6 metus, tebėra tokios pat būklės. Tegul sugriūna – niekam nerūpi.“ Ji ironiškai dėkojo, kad Priekulė „įkišta“ į kultūros paveldo objektų sąrašą.
Meras atsakė, kad istorinis Priekulės miestas seniai tapo paveldo objektu be rajono Savivaldybės žinios. Jis sakė, kad reikia kalbėtis gyventojams dėl griūvančio namo renovavimo, ieškoti finansavimo šaltinių, galbūt europinių lėšų. Tačiau parengus projektą, Savivaldybė padėtų remontuoti tik stogo konstrukcijas, fasadą, o vidų patys turėtų susitvarkyti.
Šilininkų kaimo gyventoja klausė, kada Savivaldybė suremontuos seną, nebeveikiančią apleistą siurblinę, nes liūčių metu apsemiami laukai, ir ūkininkai patiria nuostolių. Meras atsakė, jog neturi informacijos apie šią siurblinę. „Mes Savivaldybei pateikėme prašymą su gyventojų parašais ir gavome atsakymą“, – dėstė moteris ir įteikė merui.
Edita Barauskienė kalbėjo apie paskutiniaisiais metais gražėjančią Priekulę, Vingio parką. Ir papriekaištavo dėl netikėto sumanymo – Klaipėdos rajoną pervadinti Gargždų savivaldybe. Pasak jos, projekto sėkmė priklauso ne nuo Savivaldybės pavadinimo. „Dėl pavadinimo žmonių priešinti nereikia“, – sakė priekuliškė. E. Barauskienė taip pat siūlė svarstyti liuteronų parapijos narį, anot jos, nedrausmingą Tarybos narį, nes „užgrobtuose“ bendruomenės namuose nebevyksta kultūrinė veikla. V. Dačkauskas atsakė, jog malšinti religinės bendruomenės ginčus – ne Savivaldybės kompetencija. Susirinkime dalyvavęs Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius aiškino, jog dėl šio Tarybos nario nepradėta nei administracinė, nei baudžiamoji teisena. E. Barauskienė pridūrė, jog be teisinio aspekto yra ir moralinis.
Meras kalbėjo, jog dėl Klaipėdos rajono pavadinimo keitimo birželį bus vykdoma laisvanoriška gyventojų apklausa. „Turime teisę pasiklausti žmonių nuomonės“, – sakė meras.
Susirinkusieji taip pat teiravosi, ar planuojamas Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos salės remontas, o gal projektuojama nauja, rūpėjo, ar bus įrengtas aplinkkelis į Dituvos sodininkų bendriją, kada sutvarkys šaligatvius Priekulės centrinėje gatvėje ir kita. Į kai kuriuos klausimus atsakė Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, kuri patikino: „Visko iš karto neįmanoma padaryti.“
Pasak R. Simonavičiaus, kitose seniūnijose pasiklausyti mero ataskaitos susirinko vidutiniškai 10–20 gyventojų, o Sendvario seniūnijoje – 40. „Priekulės seniūnija pagal skiriamas lėšas nenuskriausta. Priekuliškiai turėtų džiaugtis gražėjančiu savo miestu, bet jiems stinga pozityvumo“, – kalbėjo Tarybos narys R. Simonavičius.
„Būkime realistai: kiek iš mokesčių mokėtojų surenkama, tiek tenka savivaldybėms“, – akcentavo V. Dačkauskas.